Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HollyBoni

    veterán

    válasz bicajoskema #17331 üzenetére

    Nem vagyok pro, de én ilyesmi képeket szoktam lőni ami nekem tökéletes hirdetéshez: [link]

    Kartondobozból csináltam tárgysátrat, benne fekete karton, két oldalról valami ezer forintos halogén lámpa amit lehet össze vissza csavargatni, alap Panasonic MILC, állvány, no vaku. Kb így csináltam én is, két oldalra raktam sütőpapírt ahol a fény jön be. Utómunka van a képeken. Én mindenképp azt a MILC-et kölcsönkérném, szerintem érdemes lenne raw-ban fényképezni és utómunkázni, nem tudom ebben mennyi tapasztalatod van, de ha pl Adobe Lightroomot használsz csak csúszkákat kell húzogatni amit bárki meg tud csinálni.

    [ Szerkesztve ]

  • *Ropi*

    félisten

    válasz bicajoskema #17331 üzenetére

    Napfénynél fotózhattok, de a Napnak kemény fénye van: lágyítani kell, hogy ne legyenek durva árnyékok. Akkora derítőlap kell, amekkora ahhoz elég, hogy a vetett területe a fotózandó tárgyat és a környezetét kitakarja. Hungarocell lappal lehet deríteni, de azt vegyétek számításba, hogy hidegíti (kékíti) a fehéregyensúlyt a derített területen, tehát mindenképpen utómunkázni kell a képeket és elég sok "vákuum" van vele, főleg gyakorlat nélkül. ;)

    Lepedőt vagy függönyt ne használjatok háttérnek mert gyűrődik és meglátszik a képeken a textúrája: inkább papírt! ;)

    Vakuval is lehet csinálni, de pl. a lakkos felületek visszacsillannak akár csak az üveg: érdemes lenne polárszűrőzni. A vaku (softbox) felülete minimum akkora legyen mint a fotózott tárgy, de ha árnyékmentes megvilágítást akartok (főleg nagyobb tárgyak esetén) akkor 2x akkora vagy több vakus felállás kell. A két képet több másikkal együtt a Herbáriának fotóztam pár éve: megtalálhatjátok őket a weboldalukon. ;)

    Mindenképpen raw-ban fotózzátok meg (tehát kizárásos alapon a Samu MILF MILC marad :D): csak abból tudtok valamennyire is értelmes képet kihúzni. :U

    "ha ugyis le kicsinyitve valamennyire a képek, akkor is érdemes a samsungot választani?"

    Válaszd mindig a lehető legjobb forrásminőséget: sosem tudhatod, hogy később nem kell-e nagyobb méretben a kép. ;)

    "érdemes valamilyen szoftveres javítást eszközölni a képeken feltöltés elött?"

    Nem csak érdemes, de kötelező! ;) Feltéve persze, hogy igényes weboldalt szeretnétek összerakni, amit ha megnéz egy potenciális vevő, akkor nem menekül a piros X gombhoz a képek láttán! ;)

    "mekkorára érdemes butítani a képeket, gondolom nem érdemes a hatalmas képeket feltölteni a gyors böngészés érdekében."

    Ezt az adott weboldal képgaléria motorja határozza meg: vagy abban lehet feltöltéskor leméretezni, vagy már eleve hozzá optimalizált méretben kell feltölteni (galériája válogatja: kell lennie használati utasításának).

    "a samsung milc pontos tipusát nemtudom de kit objektiv van rajta ugytudom."

    Azzal a kit objektívvel minél telébb állásban érdemes fotózni, hogy minél kisebbet torzítson.

    "ha a samsungot nem nézzük az olympus vagy a note 2 a jobb választás, és nagy a különbség?"

    Mindkettő rossz választás (még mindig igényes weboldalt feltételezve). :N

    Pár éve egy német kozmetikai cégnek fotóztam műkörömépítő alapanyagokat. Átlátszó üveg tégelyek, tehát chromakey háttérrel sem lehet a háttérről leválasztani őket (az átlátszó részeken viszi magával azt is). Tehát egyénként körberajzolva, plusz a fekete műanyag részről a porszemek egyenként levadászva (nem lehetett őket tisztán fotózni, mert a műanyag statikusan felöltődött: vonzotta magára a port meg a szöszt)...93 db ilyen volt plusz a csoportképek, sejthetitek...2 nap alatt megfotóztuk a 3xx beállítást, de 3+ hétig utómunkáztam.

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák