Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    válasz Winne #41797 üzenetére

    Nekem annó azt javasolták, hogy kicsi babával, kisgyerekkel élő egyedülálló / házaspárnak ne adjam ki a lakásomat mert ha nem fizetnek...akkor sem lehet kirakni őket az utcára télen....kilakoltatási moratórium vagy micsoda. Durván hangzik de van benne valami....

    Valamint én személy szerint nem akartam kutyát / macskát beengedni a lakásba.

    Összesen 6-8 jeletkező volt.
    Meghírdettem és másnaptól csak csörgött a telefon.
    Sokan érdeklődtek, hol van , mennyi a havi bér , mennyi a kb rezsi ( Fűtés, villany , kábel TV , stb.... )
    Rezsivel kapcsolatban pl mondtam, hogy én 16-18 Eft fizetek havonta.

    -Erre van aki azt mondta, hogy azt ő nem tudja kifizetni.....
    De mondom neki, hogy ez az ÉN fogyasztásom.....
    Ha Ő csak 1 hűtőt és egy TV-t használ, akkor havi 3-4-5 EFt lesz a számla......de nem értette, nem fogta fel....ki is hullott a rostából.
    A távhőt sem fogta fel.....

    - Egy fiatal pár pici babával ...és még alkudozni is akart.

    - Egy nő a lányával ( 16-18 éves csajszival ) akik nem messze laktak egy másik lakásaban....Velük az volt a gond ....mint kiderült.....,hogy a nő élettársa alkoholista és nem dolgozik. Rendszeresen balhézik és többször rájuk néz a rendőrség is....

    - Egy másik egyedülálló srác pedig azt mondta, hogy neki jó az ár és fél évet előre ki is fizetne !

    Így hirtelen....akikre emlékszem.
    Szerinted ki lett a befutó ?
    A srác éjjel nappal dolgozik a vendéglátásban + visz egy kis apartmant , amiben a fürdővendégeket szállásolja el.
    Tehát az én lakásomba szinte csak aludni jár.
    Annyit kért tőlem, hogy 3-4 évig ne akarjam eladni a lakást mert Ő hosszú távra rendezkedne be. Pestről költözött le hozzám az albiba.
    Eddig 3*félév van rendezve , következő hónapban esedékes a következő fél év....

    Azért elsőre volt bennem egy kis félsz mert a srác .....szóval nem teljesen fehér a bőre....némi barna árnyalat van benne és úgy néz ki mint egy cigány vajda....bajusz nélkül. Facebook-on rákerestem és láttam a képeket,hogy merre jár, dolgozott stb.( Bejárta a világot mert hajón dolgozott valamint étteremvezető is volt. ) Valmint egy szomszédom ismerte is és Ő is megnyugtatott , hogy rendes a srác és nincs vele baj !
    Ezek miatt is adtam neki esélyt.

    Hozzám jönnek a számlák , én kifizetem.
    Messengeren átküldöm neki tételesen leírva , hogy mi mennyi....összesen mennyi és pár perc múlva rezeg a telefonom, hogy átutalásom érkezett.
    Eddig nem volt vele gond ....kopp-kopp-kopp.

    Meghirdetés után 2 azaz kettő nappal már ki is volt adva a lakás !
    Netről letöltött formanyomtatványt használtunk.
    Kitöltésnél jelen volt édesapám is mert neki nagyobb a tapasztalata ezen a téren. ( Öcsém lakását Ő adta ki és intézi az ügyeit is. )
    Tehát volt némi segítségem nekem is ...első lakáskiadásom alkalmával.

    [ Szerkesztve ]

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Új hozzászólás Aktív témák