Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Inhouse

    őstag

    válasz gordonfreemN #41507 üzenetére

    Ezt a naparányost én sem értem. Negyedévente felülvizsgálják az újonnan kialakított határon felüli árakat, tehát idén dec 30-án. Mindenhol évest írtak eddig, csak az érthetőség kedvéért volt leosztva hónapokra. Viszont az MVM oldalán levő kalkulátornál a gáznál egész évet, az áramnál havit kell beírni. A több stimmel az én számításommal. Valószínűleg sokkal rosszabbul járnánk, ha nem éves lenne, főleg a gáznál, hiszen a nyári hónapokban nagyobb lenne a határ alatti "felesleges" rész (elveszne a megtakarítás), a téliek meg sokkal jobban felette lennének, egy átlagolás meg minimalizálja a károkat. Az áramnál azért sokat segítettek, a gáznál nem annyira. Én "könnyen" vagyok, a gázzal beleférünk, a villany meg azért így már viselhetőbb lesz. Van rokon, ahol nincs gáz, villannyal megy a fűtés is, ott pl. 32->55eFt lesz a havijuk, ami gázszámla híján nem is végzetes. Persze, hogy rosszabb, de még így is kedvező a lehetőségekhez mérten. Az első verzió szerint nekik közel 200eFt-ot kellett volna fizetni havonta, a teljeset piaci áron nem is érdemes kiszámolni.

    Üdv Inhouse

Új hozzászólás Aktív témák