Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • konzumpro

    Topikgazda

    Most hogy már van tapasztalatom az új őrlővel és nem csak a friss kávé okozta javulást érzem, nyugodtan mondhatom, hogy az eddigi őrlő csak pocsékolta a kávét és kár hogy selejtest fogtam ki.
    Az új őrlőben van forgásszenzor, amit az EP3510 nem használ, ráadásul vastagabb a motor pár tized milliméterrel, így valamennyire hozzáért a belső testhez és hangos volt. Átcseréltem a motort a régi és új között, csendes lett és jól őröl.
    Ha valakinek hangos a Philips gépe őrlés közben, nagy valószínűséggel rosszul rakták össze, a gumi gyűrű meg a rugó jelentősen csökkenti a zajt ha nem ér hozzá a házhoz a motor.
    A különbség igazából az elforgatható álló kerámiakés tartójában van, nekem gyanús, hogy az olcsóbb modellekbe olyan verziót raknak ebből, ami nagyobb távolságot ad a két kés között, így sokkal durvább szemcsés az őrlemény, csak hosszú "német" kávéhoz jó. Lehet hogy elég lett volna egy őrlőkést meg a felső tartóját vennem, nem tudom, így most mindenesetre jó az őrlemény minősége, jobb az eredmény.

Új hozzászólás Aktív témák