Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz rocket #721 üzenetére

    Nem lehetséges véletlen, hogy elbeszéltek egymás mellett? :)
    Az egyikőtök azt írja (ha jól értem), hogy az AMD/Intelnek rohadt drága lenne elkezdeni olyan gyárakat fejleszteni, amik fel vannak készítve a GPU gyártásra.

    A másikótok meg azt magyarázza, hogy ha már tulajdonában lenne az AMD/Intelnek egy GPU gyártó üzem, akkor olcsóbban megúszná.

    De lehet, hogy csak én értem félre. :))

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz rocket #721 üzenetére

    A gyártástechnológia tervezése, nem otthoni pályán történik. Az AMD és az nV már az aktuális GPU fejlesztése kezdetén szorosan együttműködik a TSMC. Ha nem így tenne akkor nem lehetne gyártani a chipet. A gyártástechnológia nem átadható dolog, olyan nincs, hogy az UMC is 45nm Ready akkor gyorsan átviszem oda a cuccaimat.
    A Larrabee felépítése azért baj, mert marhára nem lesz redundáns, az Intelnek pedig kb. nuku tapasztalata ilyen körülmények közt a top gyártástechnológiáján, 300mm^2 fölötti chipeket gyártani.
    A TSMC kifejezetten a nagy méretre specializálódott, ezért gyártat az nV és az AMD nála, mert más nem tud ilyen alacsony selejtaránnyal gyártani.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Aktív témák