Hirdetés

Aktív témák

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Sárpac #21622 üzenetére

    Dehogy annak köszönheti... Ha 65nm lenne az RV770 akkor is sokkal kisebb lenne a chip, így 256 mm2 (azthiszem), 65 nm-en talán ez egy 100-assal ha több lenne. Illetve látszik hogy az NVidia most az 55nm-es chipjeivel sem tud semmit villantani, ugyanaz minden, csak kisebb csíkszélességen gyárt. Talán némiképp a veszteséget csökkenti a kisebb előállítási költségen, és selejtarányon. Egyszerűen maga az architektúra jóval modernebb, gyorsabb, azontúl hogy olcsóbban gyárható sokkal, egyszerűbb nyák építése elég annak a GPU-nak, modernebb az egész cucc, ennyi :) Nem nagyon értem hogy miért esik neked ennyire nehezedre az, tőzzel vassal az NVidia mellett álsz, mintha fizetnének neked :)

    Én például amióta számítógépezem megrögzött AMD fan vagyok, soha nem is volt még Intel alapú gépem! Mikor az Intel legyőzte az AMD-t a Core2-vel, akkor ezzel az erővel én is mehettem volna tüntetni transzparensekkel a kezemben, meg vs-topikokban fröcsögni! De soha nem tettem, ahogy sok más ember sem teszi. Ehelyett már dolgozom érte hogy legyen pénzem Intel alapú konfigra váltani! Természetesen jogodban áll NVidia fannak lenni, de ezzel az egésszel egy csomószor kiröhögteted magad itt a topikban, egy ideje már én is mosolygok rajtatok! Legfőképpen ezért szeretek ide járni! :)

Aktív témák