Hirdetés

Aktív témák

  • tibz03

    őstag

    válasz nokiauser #21207 üzenetére

    100 C°-nál fog változni, a BIOS-ban az van belőve, mint Max. Temp. Nyugodtan próbálgasd tovább, amikor én szenvedtem a VGA-mmal, volt, hogy 120 C° is volt. ;) Nem lesz annak semmi baja.

    A ventiszabályzásról meg még annyit, hogy ha belősz neki mondjuk 20 %-ot, akkor amint eléri a 100 C°-ot, felpörög a venti, de csak addig, amíg vissza nem megy a hőmérséklet 100 C° alá. Ezután megint hamarosan eléri a 100 C°-ot, és kezdődik az egész elölről. Ez abban fog megnyilvánulni, hogy kb. 30 mp-enként hallod, hogy felpörög a venti pár mp-re, majd lelassul, és szerintem ez elég idegesítő, akkor már inkább pörögjön folyamatosan hallhatóan (mondjuk 40 %-on). Úgyhogy talán tényleg ez a legnormálisabb (ingyenes) megoldás, ha csinál az ember 1-2 profilt. Játék-hoz mondjuk 40 %-osat, egyébhez (2D alá) meg elég a 30 % is.

    (#21209) nokiauser: Hát tényleg nem érted? Nézd már meg a BIOS-t, hogy 100 C°-ra van benne belőve a Max.Temp. Meg próbáld ki a GPU Caps Viewerrel, hogy fel fog pörögni 100 C° fölött. Nem tudom, miért olyan hihetetlen. :U Egy szó mint száz: nem fog meghalni a VGA-d, ha nem állítod át játék előtt a profilt, mert (ahogy már 100-szor leírtam) a BIOS felülbírálja a CCC profilt.

    (#21216) Eagl3: Kb. ugyanez a helyzet 4850-nel is. ;)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák