Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz bbchris #927 üzenetére

    Köszi, elég kimerítően válaszoltál.
    Azt hiszem, hogy a 6-os szalaggal is meg tudom oldani majd a legtöbb ívemet. Ott már remélem, nagyobb választék van. Hogyan tudok annak utánanézni, hogy milyen jó minőségű szalagokhoz lehet hozzájutni?
    A borovi fenyő tulajdonképpen csak az én butaságom volt, mert annak garantáltan sűrű a rajzolata, vagyis keményebb, tarósabb, és sokkal szebb is. Mivel nem volt gyakorlatom, nem számoltam vele, hogy nagyon gyantás lesz. Ha már megmunkáltam, valóban párját ritkítja minőségben és esztétikailag, ám drága is.
    Majd próbálkozok egyéb fafajtákkal is.
    A szappant a fára kell kenni, vagy az egyengetőasztalra? (Biztosan a fára, de hülye vagyok. Lényeg, hogy ott legyen.)
    Tudod, a FELDER megnyert magának. Drága, de amit eddig vettem tőlük, abban keresve sem lehet hibát találni, és eddig az jött le egyértelműen, hogy relatíve olcsó. Mert hét év garanciát ad, amit nem is kell aztán használni - és nem kell az embernek törődnie semmivel, csak dolgozni. Példát mondok: A Metabo elszívócső évente tönkrement, és kurvadrága. Áttértem a Felder-re, picivel drágább, és azóta el van felejtve. Magyarul már eddig feleannyi az ára, de ahogy az idő telik, mindig olcsóbbá válik, mert tartós - azon túl átlátszó, jóval hajlékonyabb, és még tűzbiztonságilag is a legjobb helyezése van. A Metabo gyalugépem ára szintén közelít a FELDER-éhez, de sorolni tudom, hogy miket lehetett volna még fejleszteni rajta ennyi pénzért. Stabilan dolgozik, de kényes, és a Felder-hez mérten rém körülményes az átállás. Nem tud pl. egyszerre két lécet megenni. Be lehet ugyan tenni, elvégzi, de akkor már oda a tizedes pontosság. Magyarul ilyenkor feleolyan gyors, és duplaannyi áramot fogyaszt.
    Elromlott néhány hónap után a Metabo elszívóm szuper porbiztos kapcsolója. Már az magában is beszédes, hogy elromlott. Van ugyan három év garancia, de tegyem az egészet biciklire, vigyem a szervízbe, ők majd Pestre küldik, rendelnek, javítanak szállítanak, tévednek, elnézést kérnek, én meg addig oldjam meg a porelszívást a nózimmal. Mindezt egy szaros kapcsoló miatt. Felder ilyenkor kijön, huszonnégy órán belül újraüzemel, és még elnézést is kér, amiért malőr lett.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz bbchris #927 üzenetére

    Talán annyit lehet tenni hogy mikor vágod a borovit akkor néha keményfával kitisztítod a fogakat .

    Nem néha, hanem olyan stílusban dolgoztam, hogy egy puhafa, egy keményfa a termelési sorrend, és mégis.

    Egyébként Te vagy, aki ráébresztettél, hogy ha nem akarok beletörődni a kis kerék okozta anomáliákba, akkor vennem kell nagyobb gépet. Köszönöm!

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák