Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #6234 üzenetére

    de sztem kicsit túl nagy halmazt rajzoltál amibe sztem a NASA kapásból nem tartozik bele.

    Igen. Soká rámutatott, h néha túl magasra dobom a labdát, és beláttam, h igaza van. Pontatlanul fogalmaztam. Arra akartam utalni csupán, h ha egy cég kompresszorgyártásra adja a fejét, akkor lefed valószínűleg több felhasználói szegmenst. És az olcsóbb gépekhez nem fog homokot szórni az öntvénybe, h az rosszabb minőségű legyen, nem tesz lágyvas hüvelyt azért mert az olcsóbb. Ha már adott a technológiája, akkor az olcsóbb gépet is azzal állítja elő. Ahogyan egy asztalos sem fog kézzel gyalulni pusztán azért, mert csak egy olcsó képkeretet kértek tőle. Az a technika, amikor egy dugattyús motor túl tudott melegedni, már a múlté. Már ötven évvel ezelőtt is a múlté volt - ma meg? Általános dolog, h bárminek a motorja túléli a gépet. Az autónak szétrohad a kasznija, de a motor még megy. A fűnyírónak kihullanak a kerekei, tönkremegy a lehajtómű, de a motor még bírja. És még a legolcsóbb motorok is megfőzhetetlenek.
    Nyilvánvalóan árnyaltabb a kompresszorgyártás - a NASA-val pedig túlzón is akartam utalni: A világűrben mi a szart sűrítsünk? Jelentése az akart lenni, h a kompresszorgyártó tudja, kinek mire van szüksége, és olyan kompresszort gyárt. Egy kis barkácskompresszor nem azért olcsó, mert szar a motorja, és szakaszosan kell működtetni, hanem mert egy picike légszállítású, kicsi tartályú, mindenféle sallangtól mentes gép, ami azért még sokmindenre jó.

    Valahogy így kellett volna fogalmaznom.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák