Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AIex

    tag

    válasz zsero #60960 üzenetére

    A rétegelt lemez egy előnyösebb anyag lenne erre a célra, viszont a tömör fenyőről vissza tudod csiszolni a felület kezelést, ha mondjuk színén változtatnátok.

    Amenniyben csak a középső polcnak ütköznének az ajtók, én raknék külön ütközőt, illetve, ha az alsó / felső 2/3-ba tervezel polcot, azokat akkorára vágatnám, hogy arra is tudjon ütközni.

    Láb: Igen jó lehet, bár ez függ a szekrény szélességétől is. Én azért raknék egyet a közepére is, vagy kettőt, a hátsót, a fenék éléig kilógatva, az elsőt pedig olyan mélyre, hogyha ránéztok frontból a szekrényre, ne legyen hatható. Ennek a lábnak amúgy megvan az a veszélye, ha az aljzat nem egyenletes, amin állni fog, akkor nagyon nehéz szintezni, nagyjából csak ékekkel, ami nem a leg esztétikusabb.

    Ezzel a fogantyúval az a gond, hogy 1-2mm vastag lehet, így fugáknál rá kell számolnod 2 fogantyú vastagságát (ha egymás mellé rakod őket) plusz a fogantyú közti fugát (0.5-1mm). Így a végén lesz keletkezik egy 3-5mm széles fuga, amit ha hozzáadsz az eredetileg számolthoz, akkor nem lesz esztétikus. Nagyjából, mintha túl rövidre vágattad volna az ajtót.Szerintem. Bár ehhez tudni kéne a tényleges anyagvastagságát a fogantyúnak.

    Ezeket a fogantyúkat be kellene marni az anyagba.

    @generatoros

    Jellemzően 18mm vastag, és a lényege, hogy 3 egyenlő vastagságú rétegből van összeragasztva (mint egy rétegelt lemez), és a középső réteg -száliránya- 90 fokkal el van forgatva az alsó, illetve a felső réteghez képest. Így próbálják gátolni / minimalizálni az anyag mozgását.

Új hozzászólás Aktív témák