Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz Winner_hun #1063 üzenetére

    Alapból 250k-ra jött ki amiben még nem volt benne az íróasztal(amit én fiókosra számoltam mert anélkül nem íróasztal az íróasztal) és a felette lévő polc sincs benne.
    Persze az asztal 4-5cm vastag legyen ami 2x18mm, meg vmi duplung, ami nem gond, csak nem is olcsó.Meg én egybe gondoltam amiből aztán kilehet szépen CNC-ni az íveket. Ez viszont már nem téma, mert mint írtam ez is az egyeztetés része ami után az ár még mozoghat mindenfele.
    Az a 300k elég karcsúra lett számolva.

    [ Szerkesztve ]

  • Kobe

    veterán

    válasz Winner_hun #1063 üzenetére

    a retzes az 2 különböző termékcsalád elemeiből lett összerakva először, eltérő árakkal,mert nem találtam megfelelő árat az egyes elemekhez, ezért jött volna ki 300 K ra, kb. Az egyik drágább termékcsalád, a másik olcsóbb, és a drágább érthetően felfele huzta az árát a szettnek. Azóta megtaláltam az azonos elemeket, illetve feltérképeztem a szobát, annak méreteit, így kevesebb elem is elegendő volna - vagy pedig keskenyebb kivitelben legyártatni, mert sok helyet foglal. Így sztem 200 ból-220 ból retzből is ki lehetne hozni a szettet magát. Így 400ért ugyanazt legyártatni, szerintem.....ha reális, akkor az asztalos szakma nagyrésze taxis kategóriába megy, elnézést a hasonlatért, de ez kva lehúzásnak tűnik nekem :)

    de mindenesetre az adatok megvannak, holnap megkérdezem bútorasztalos ismerőst konkrét árakról. Csak furcsállom, hogy hirtelen 400 ezer lenne. Másfél éve 110 volt egy beépített szekrény (rendes bútorlap hátsóval, 265 magas, és 150-160 közötti széles, vagy 10 belső rekesszel), sztem anyaghasználat terén a szekrénysor 2x annyi anyagból bőven kihozható gyártva is.(elvégre nagyjából pont olyan méretű, mint amit akarok, 200x100 és 200x50 a 2 szekrényrekesz, a maradék meg kb pont egy komód jellegű holmira és polcokra elég). Az íróasztal a vastagabb lappal az ettől külön alakul, de pl egyik ismerősömet emgkérdeztem, aki nemrég vett ugyanilyen lapot, 30 K volt a lap + a lábak.....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák