Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kalman7

    csendes tag

    válasz Kobe #1051 üzenetére

    Én hobbi szinten asztaloskodok, és csak egy ideje figyelem a bútor piacot, árakat, anyagokat, minőséget. Ezek alapján úgy látom, hogy ha kell egy adott minőségű, méretű, anyagú bútor, azt X-től 2X, de akár 2,5X-ig is terjedhet az ára az apró részletektől függően.

    Az utóbbi 1 évben csináltam 8 db azonos méretű könyvespolcot. A legegyszerűbb 1 hét alatt készült el, kb. 20E ft anyagköltséggel. Ennek csak 2 oldala, hátlapja meg polcai vannak. Egy másikba csináltam 5 téglatest alakú dobozt, ami kitölt két polzközt. Csak a dobozok faanyaga volt 15E ft + felületkezelés. Ránézel a két polcra, meg nem mondod, hogy dupla az anyagára, és négyszeres a munkaigénye (ismétlem hobbista vagyok). Egy másik polcra feltettem két 60x40-es bútor ajtót. nem egy nagy dolog, mégis vagy 50%-ot dob az árán. Még mondhatnék hasonlókat.

    Ezt látom a bútor boltokban is. Ha kell egy funkció az X ft, de ha kell rá rendes hátlap, vagy egy korona díszítés, keményfa fogantyú, csavar helyett rejtett csapozás, ilyesmi akkor kétszer annyit kérnek. Úgy látom a bútor gyártás eléggé telített: amennyit fizetsz, annyi értéket kapsz. Tehát ha nem vagy megelégedve a bolti árakkal, akkor kezdj el alaposan, részletesen tervezni. Ha csak úgy kérsz asztalostól árajánlatot, hogy X méret, Y anyag, akkor nem tudja eldönteni hogy tegyen-e front keretet, lábazatot, stb. Az egyik asztalos tenne rá, frankó lenne a bútor, de amiatt drágábban csinálja mint a másik, aki épp csak egy csontvázat rak össze. Ha fényképet viszel, az se tuti. Ránéz, megoldja "máshogy". Ha A-Z megtervezed, megmondod mindenre, hogy legyen-e, mekkora legyen, rátakarjon, támaszkodjon, középen legyen, kilógjon, ne látszódjon, ez csavarozva legyen, ez csapozva, itt legyen egy nagy furat, stb, akkor reális árajánlatokat kaphatsz. Persze egy csomót kell dolgoznod a tervekkel, de lesz egy pár frankó bútorod.

    Ha valahogy tálalod itt a részletes tervet, annyit biztos tudunk segíteni, hogy mik a költségesebb részletek és mik azok, amiket bátran kérhetsz. Pl. az anyag. Bár írtad, hogy bútorlap, meg nem írtad, hogy akarsz vele dolgozni, de azért leírom, hogy a mi konyhabútorunkat profi asztalos csinálta, de úgy egyeztünk meg, hogy a fa alkatrészeket én felületkezelem. Ezzel pl. nagyon sokat esett az ára. Írtad, hogy a wenge szín tetszik, ahogy néztem az árakat, nagyjából egy árban vannak a különböző színek, és egyik-másik helyen szinte végtelen sokféle van. Ettől nem kell félni.

    Még egy tanács ha ajtós bútorokat tervezel, próbálj minél több ajtót standard méretből választani. Ha sikerül, azzal jól jársz. Nézd meg mennyibe kerül egy nm ajtó meg egy nm bútorlap. Van akinek teljesen jó, ha bútorlapból vágat ajtót. És akkor a méretekkel se kell bajlódni.

  • mdk01

    addikt

    válasz Kobe #1053 üzenetére

    A 100%-os végáraból 30-40% lehet maximum az anyagár de ez sok mindentől függ.
    Viszont a 100%-os árért kapsz egy egyedi gyártású bútort, legyárta,kiszállítva,összerakva, beszerelve és nem neked kell hazacipelni, szarakodni az összerakásával, majd ha nem azt kaptad amit kellett volna menni és harcolni a bolttal.
    Persze az asztalosokkal is vigyázni kell mert lehet érdekes dolgokat hallani..., ez az érem másik oldala.:)

  • mdk01

    addikt

    válasz Kobe #1056 üzenetére

    Na ha retz vagy Ikes árat néztél akkor nem feltételen kell 2-vel szorozni, lehet csak 1,5-el.
    Ha leírsz mindent hogy mire volna szükséged ahogy azt fentebb írtam tudok én is árat számolni neked.

  • mdk01

    addikt

    válasz Kobe #1059 üzenetére

    Hali!

    Hát igen a szilveszter közbe jött.:)

    Szóval kicsit számolgattam és szerintem 400k-ból össze lehet rakni és 450k-ból kijönne szereléssel együtt.
    Ez még mozdulhat pluszba minuszba egyeztetés után.
    Pl. Nem írtad le, hogy az íróasztal konkrétan csak egy "L" alaku lap, vagy van benne fiókos/ajtós rész is.
    Ezért az áráért egy egyedi bútort kapsz amilyet szeretnél, beszerelve, időre.
    A R*tz-es változatra pedig csak akkor van garancia tudtommal, ha ők rakják össze ami 15-20% körül szokott lenni, hát ez sem kevés lóvé, márpedig az ilyen sorozatba gyártott bútorok veszélyesek mert ugye ott nem a minőség van az első helyen.

    Üdv.

    ui.:Jah és még annyi hogy ugye sokszor az olcsóbb a drágább, ezt érdemse szem elött tartani.:)

    [ Szerkesztve ]

  • Winner_hun

    félisten

    válasz Kobe #1061 üzenetére

    Fentebb 300k-t írtál a retzes bútorra, vagy mástól kaptál 200k-s árat?
    Én mondtam hogy a tömeggyártottnál nem sűrűn lesz olcsóbb...

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • Winner_hun

    félisten

    válasz Kobe #1065 üzenetére

    Tömeggyártáshoz képest egy darab legyártása akkor sem lesz olcsóbb ha lelopod a csillagokat az égről. Ha tudnád hogy egy munkánál mennyi mindent kell számítani szerintem nem írnál ilyen butaságokat:)
    Na mindegy, vedd meg a tömeggyártott terméket, annál úgyse kapsz olcsóbban legalább olyan minőségű munkát mint a tömeggyártott, ha meg igen akkor vessen magára az az asztalos aki annyiért elvállalja. Jóhogy nem várod azt el hogy az asztalos fizessen neked hogy dolgozhasson...

    Valakinek csináltunk egy munkát, mondta hogy lenne majd más is, fater meg is adta rá az árajánlatot, aztán másfél évvel később jelentkezett, hogy kéne neki. Mondta faterom hogy ok, megírja újra az árajánlatot. Megírta, kérdezte a maca hogy miért lett ilyen drága? Másfél év alatt tán mennek fel az árak, + azóta én is melózok, bejelentve, így több pénz megy el az állambácsinak... mondta hogy akkor majd ő szerez olcsóbban anyagot, azóta is szerzi. Ráadásul az említett ember úgy tele van pénzzel hogy ihajj.

    [ Szerkesztve ]

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • mdk01

    addikt

    válasz Kobe #1065 üzenetére

    Hát most már tényleg nem tudom mit szeretnél. Írásban egyeztetni nem egyszerű, de beszélj az asztalos ismerősöddel nyugodtan, ő biztos pontosabb árat tud mondani.
    A taxis dologra meg annyit hogy minden asztalosnak mások a lehetőségei és más a mérce.
    Lehet hogy bennem van a hiba mert magasra rakom a mércét(ez már sokszor előkerült nálam) de valszeg munkahelyi ártalom, mivel mi gyártunk angliába bútorokat és ott a mérce olyan magasan van hogy a legjobb asztalosok is csak pislognának. Azt sem tudom nálad hol a mérce.
    Sebaj majd írd meg mit mondott asztalos,kiváncsian várom.

  • Winner_hun

    félisten

    válasz Kobe #1069 üzenetére

    Lehet kardoskodni, árat megkaptad, ha nem tetszik lehet mást keresni. Nem óhajtok erről többet vitázni, felesleges.

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • mdk01

    addikt

    válasz Kobe #1069 üzenetére

    Szerencsére ma jó kedvem van ezért ha gondolod kicsit beavatlak egy-két szakmai dologba, mert látom eléggé laikus fejjel gondolkodsz ami nem a te hibád....persze ha nem vagy asztalos.
    Na ott kezdődik hogy nem jó mércét találtál ki a szekényeid árának kiszámolásához.
    Tudod egy 2500x1000x600mm-es szekrénynek is 4db sarka van amit csapolni kell és egy 1000x500x300-nak is.
    Lehet hogy a 2500x1000x600mm-es szekrény tábla anyagából kijönne 5db(nem számolom ki ha nem haragszol de sztem még több is kijönne mint 5db) 1000x500x300mm-es doboz, de a franc esne bele hát az már nem 20db sarkot jelent amit egyenként kell csapozni?
    Na és itt még nincs vége, mert egy ezzel nincs is gond ha ebből az 1000x500x300mm-es szekrényből 3000db-ot kell gyártani(RETZ és társai).Ebből egy műszak alatt mondjuk 200db jön le a gyártósorról.
    Na, de hogy vissza kanyarodjak az egyedi bútorokat gyártó asztalosok"problémájához" ugye mivel egyedi bútorokról és dobozokról beszélünk a fenti 1000x500x300mm-es doboz mérete csak 50mm-t változzon mindegyik irányba már nem lehet egyszerre csapozni őket.
    Na és itt még mindig nincs vége mert egy nagyszekrény mondjuk a legelső 2500x1000x600mm-es doboz áll 4-5db alkatrészből, addig ugye a 1000x500x300mm-es is 4-5db alkatrészből áll, de ugye a kisebbik szekrényből legalább 5db van ami 20-25db alkatrészt jelent különböző méretekkel. Nem mindegy hogy 5db alkatrészt kell forgatnom és csapoznom vagy 20-25db-ot és mindegyiket külön kezelni.
    Na és hogy itt még mindig ne legyen vége a dolognak itt az élzárás.
    A 2500x1000x600mm-es doboznak mivel beépített szekrényről van szó gondolom csak az első élei vannak lezárva 2x2500 és 2x1000mm élfóliát(vagy éllécet erre még késöbb visszatérünk).Ezt az élfóliát most vagy kézzel vagy géppel lehet rárakni a lényeg hogy itt minden LEZÁRANDÓ bútorlap él után kárba vész 2x50mm élfólia mert ennyi dobódik el. Ezzel nem untatlak hogy miért lényeg hogy eldobódik. Most ha veszünk egy 2500mm-es élt akkor kell rá 2500mm és 2x50mm élfólia az 2600mm, de ebből a 2500mm-es élből kijöhet akár 5db 500mm-es KÜLÖNÁLLÓ él amire kell 5x500mm élfólia és 5x2x50mm tehát 500mm élfólia ami eldobódik, ez 3000mm élfólia.
    Ezek roppant egyszerű példák és ha csak ennyire lennének megbonyolítva a szekrények sok boldog asztalos volna a világon.
    Élfólia és élléc.
    Élfólia 0,4mm vastag kb. 30ft métere és ha ragasztós a hátulja még egy egyszerű vasalóval is fel lehet rakni az élekre, tehát a felrakás anyagi költsége legyen mondjuk 5ft/m.
    Élléc lehet 0,8mm 1mm és 2mm ,amit a legtöbbet használunk ezek 50-150ft/m ár között mozoghatnak anyagárba felrakás nélkül. Ezeket SZÉPEN csak géppel lehet felrakni aminek a költsége 200 és 400ft/m között van cégtől és vastagságtól függően.
    Nagyon nem mindegy melyiket használjuk.
    Csak egy példa:
    Vegyük a te példádat ahogy nézem kb. 40m élzáróanyag kell a bútoraidra.
    Élfóliából 30Ftx40m az 1200Ft felrakás anyagdíja 5Ftx40m ez összesen 1400Ft.
    Éllécből 100Ftx40m az 4000Ft felrakás 250Ftx40m az 10000Ft ez összesen 14000Ft.
    Ez is egy olyan dolog ami az egyeztetés része.
    Más millió egy olyan dolog van ami nincs megbeszélve egyeztetéskor a különböző asztalosokkal hanem az asztalos maga határozza meg, hogy, mikor, hol, mit fog használni. Pl. ebben az esetben melyik asztalos mivel fogja lezárni az éleket.
    Ha a fenti példát nézzük és megkérdezel két különböző asztalost ugyanarról a szekrényről az egyik lehet élfóliával mondja az árajánlatot a másik meg élléccel és lesz a két árajánlat között durván 12000Ft különbség.
    Te melyiket választanád ha nem tudod ki milyen élzáró anyaggal zárja le a bútor élét?
    Ez még akkor lehet érdekes mikor te az olcsóbbikat választod és élfóliás élt kapsz, ami ráadásul a te elképzeléseidnek teljesen megfelel és fel sem merül, hogy esetleg a másik asztalos 2mm-es éllccel adta az árat.Ilyenkor az a bizonyos asztalos be van állítva DRÁGA asztalosnak és esetleg olyan kuncsaftoktól esik el akiknek meg pont, hogy a minőségre van igénye.
    Ez is csak egy példa a sok közül, mert ugyan ezt a példát leírhattam volna a 2500Ft/m2 és a 4000Ft/m2 árú bútorlapokra ahol a különbség mértéke még nagyobb lehet, mert egy átlagos konyhához kell 30m2 bútorlap itt a különbség az egész konyhára nézve kb.45000Ft.
    A vasalatokat már meg sem említem mikor egy fiókvasalat ránézésre teljesen egyforma de beszerelés után az egyik hangtalan és könnyen csúszik és 10év múlva is müködik, míg a másik 2 év után megnyeklik zörög és szorul. Egy konyhánál a vasalatokon sok 10ezer forintot(akár 100ezreket is egy komolyabb konyhánál) lehet spórolni és ezt sok asztalos meg is teszi, mert az a lényeg nekik hogy mikor beszereli működjön aztán, hogy mi lesz 2 év múlva az nem érdekli.
    Ez csak pár példa a sokból amit az egyik asztalos így csinál a másik meg amúgy és egy ilyen kis tételnél mint a tied mégis akár 50-150k is lehet az árkülönbség.
    Ha elakarod kerülni a fentebb említett problémákat a tiplitől a csavarig mindenről névvel cikkszámmal megjelölve kérsz árajánlatot. Na ez az amit se te, se más, nem fog megcsinálni mert lényegtelennek állítja be.
    Kb. ennyi volna amit át tudok adni a sok éves tapasztalatomból de tudnénk még mesélni.

    Üdv.

    ui.:és akkor még nem beszéltünk a gépekről, hogy pl. egy ívet dekopírfűrésszel és csiszológéppel alakítunk ki vagy CNC felsőmaróval egyedi CNC prg. alapján.
    Tudnék még mi mesélni.

  • mdk01

    addikt

    válasz Kobe #1072 üzenetére

    ...és még nem is bp.-i vagy:C
    Pesten még rárakhatnál erre az árra 10-20%-ot ezért is csináltatják ezek a fentebb említett pénzes fajták pl. nálunk vidéken a bútoraikat mert ennyivel olcsóbban megkapják.
    Szerencsére közel vagyunk Bp-hez és letudjuk nyúlni Winner Hun-éktól a munkát.:DDD
    He-he csak vicceltem sztem jut még nektek is...remélem.

    [ Szerkesztve ]

  • (Kolombusz)

    veterán

    válasz Kobe #1072 üzenetére

    Milyen konyhabútor az, amiből ennyiért kettőt veszel?
    Bazze, Apám házába 7 éve volt vagy 6-700 ezer a konyhabútor.
    Anyám lakásába pedig 2 és fél éve volt kb. 400 ezer.

  • mdk01

    addikt

    válasz Kobe #1082 üzenetére

    ...,hogy az ár mitől függ azt leírtam, ha ebből nem érted meg akkor tudlak sajnálni.
    Hagynom kellett volna az egészet nem itt 1 órán keresztül gépelni, de az nyugtat, hogy talán más is olvassa és sokan megértik mik határozzák meg nagyban egy bútor árát.
    Nekem visszatérő kuncsaftjaim vannak és valszeg nem bennem van a hiba.

    Ha neked megfelel az ár és a minőség amit az asztalos ismerősöd mond, akkor tartsd meg, mert ha igaz(??) amit mondasz akkor ritka h***e fajta. Szerencsés vagy.....

    üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz Kobe #1084 üzenetére

    Kicsit elgondolkodtam az írásod után és hogyha Pécsett ennyire olcsó asztalosok vannak akkor legyártatom ott a bútoraimat.Ugyanis tervezem, hogy függetlentem magam és van egy tök üres lakás amit be kellene rendezni egyedi bútorokkal(másban nem is gondolkodom).
    Ha ott valóban ennyire olcsón dolgoznak küld át légyszi priviben(vagy akár ide is beírhatod)az asztalos címét, mert érdemesebb volna ott legyártatni a bútoraimat, még úgy is hogy asztalos is vagyok és el kell hozni a bútort.
    Ennyi pénzért én egy szeget nem emelek fel nem hogy a kalapácsot.

    Nem viccelek!

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák