Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    Ismét szó volt az elszívókról. Évek óta agyalok, kell-e nekem is. Itt nyilván sokan felhördülnek, hogy asztalosműhelybe persze, hogy kell. :) A dolog ettől bonyolultabb. Évtizedekkel ezelőtt úgy döntöttem, nem alakítok ki elszívót, mert egyrészt kisipari gépeim vannak, amin nincs csonk az elszívóhoz, és minden gépet ellátni por- és forgácsterelő kiegészítőkkel, elszívócsonkokkal borzasztó munka és pénz lenne. Másrészt amikor más műhelyben, elszívóval rendelkező gépekkel dolgoztam, azt tapasztaltam, hogy elszívó működése mellett is ugyanúgy érdemes porálarcot húzni, mert finom por azért jócskán jelentkezik. Így én évtizedek óta elszívó nélkül, porálarcban csiszolok, és gyakran egyengetés-vastagoláshoz, szalagfűrészhez, körfűrészhez is felhúzom, mert van por bőven ott is.
    Utóbbi időben viszont azon agyalok, hogy ha nem is közvetlen a gépekre, hanem a forgács/por gépekről, földről való felszippantásához érdemes lenne beruháznom egyre. Pacman linkelt képe is hasonló funkciót mutat, persze nekem nem kellene fali csőrendszer, csak görgőkön húznám ide-oda a gépet és a lengő csövet. Van ezeknek akkora ereje, hogy a forgács felporszívózásához tudjam használni hatékonyan? Melyik gépet és csövet ajánlanátok erre a felhasználásra kb. 100k-ig?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák