Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz Márton111 #5345 üzenetére

    Most jól elbizonytalanítottál :)
    Korrekt számokban nem tudom kifejezni a különbséget, de annyit tudok mondani Neked, hogy amikor lecseréltem a géphez mellékelt vékonyka, ritkafogazatú kínai fűrészlapot erre a freudra, akkor én határozottan érzékeltem a zajcsökkenést. Elsősorban egy magas frekvenciájú "pengést", ami szerintem nem annyira decibelekben mérhető különbség, inkább csak kellemetlen hallgatni. De ne csinálj mást mint koppants rá egy sima lapra, hosszasan fog muzsikálni, mint egy triangulum. Ha ugyanezt megteszed egy zaj-csökkentett lappal, akkor az tompán és utózengés nélkül koppan. Azt nem ígérem meg, hogy lekapom a lapot és kísérletezek, mert bár hangfájl grafikont is fel tudnék tenni ide :), de elég sokat tököltem a fűrészlap pontos belövésével, szóval amíg nem szorul élezésre a lap, nem szedem ki.
    Csak érdekességképpen mondom, amikor kibontottam ezt a Freud fűrészlapot, meglepve tapasztaltam, hogy krómozva van, csillog-villog. Fogalmam sincs milyen szerepe van (magamban azt mondtam, hogy "a hülye digóknak" biztosan ilyen az ízlésük...) de aztán rájöttem, hogy a lap pontossága nagyon jól ellenőrizhető így:

    A lapkaméret kedvéért ez is ide teszem:

Új hozzászólás Aktív témák