Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikusz77

    tag

    Kerítést kell az idén felújítanom.

    Boroviból készült nem lett lekezelve rendesen, eléggé tönkrement. Korábban gondoltam lecsiszolom és lefestem, de inkább kidobom és lazúrozom az újat.
    Először arra gondoltam megint boroviból csinálom. De aztán eszembe jutott hogy talán érdemesebb lenne tartósabb anyagból. Akácra, esetleg vörösfenyőre gondoltam.
    Ez egy betonkerítés, benne 50 centi széles és 120 centi magas nyílásokkal(15 darab). Ezekben van vízszintesen 8 darab deszka . Ezenkívül van egy kétszárnyas kapu és egy gyalogoskapu.
    Ezeknél a deszkák függőlegesen állnak így a bütünél felül szépen szétkorhadtak.
    Arra gondoltam mi lenne ha az új kerítésnél minden deszka felső végére csinálnék bádogból vagy rézből egy kis sapkát hogy ne ázzon.
    De lehet hogy ha akácból készítem erre nem is lenne szükség.
    Felületkezelésnek Milesi vékonylazúrt gondoltam ecsettel felhordva (kompresszorra stb most nincs keretem).

    Ez kéne:

    120 darab: 42*12*2,2cm (maradhat hosszabb darabokban)
    60db: 125*10*2,2cm (Ezekből készülne a fabetétes résznél a nyílás oldalfala , összetáblásítanám két 10 centi széles deszkából)
    40db:180*10*2,2cm (ez a kapukhoz kell)

    deszka, gyalulva, szélességben méretre vágva(hosszát megvágom én).

    Ez kellő ráhagyással kb 0.6m3. Ez kéne nekem akácból ha nincs ellene valami érv. Pl hogy nem lehet rendesen vékonylazúrral lekezelni vagy tudomisén. Vagy hogy esetleg sokkal drágább mint boroviból.
    Mennyi a reális ára ennek Bp környékén?

    Tudtok-e valami konkrét helyet ahol érdemes próbálkoznom ezzel az igénnyel.
    Dunakeszin lakom, oda el is kéne szállítani mert nincs kocsim.
    Képeket mellékeltem miről is lenne szó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák