Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sznyunyi

    tag

    Sziasztok!
    Thunderzolee irányított erre az oldalra. Neki innen is köszönet az ottani válaszért!
    Problem(?):
    Asus P8Z68-V PRO alaplaphoz korábban kaptam választ arra, hogy eme kiírásnál (CPU Fan Error! Press F1 to Run SETUP) mik lehetnek a problémák.
    1. Ezt akkor szokta kiírni ha nem éri el a prociventi a BIOS-ban megadott minimális fordulatszámot
    2. vagy nem jó aljzatra van kötve a CPU venti.
    A 2. hiba kilőve, mert jó aljzaton van, minden stimmel.
    Így marad az első. Ebből adódik a kérdésem: milyen fordulaton lenne jó pörgetni a prociventit, hogy normálisan induljon a gép. Valami más értéket esetleg kell állítani vagy csak a venti fordulatszámát? Nem buheráltam még benne szóval ezért kérdezgetem így. Kezdő vagyok ezen a téren. De így legalább beletanulok.
    Minden alkatrész benne van az adatlapomban, így tudjátok, hogy mit mihez kell állítgatni.
    Előre is köszönöm a válaszokat!!

    Si vis pacem, para bellum!

  • sznyunyi

    tag

    Hello emberek!
    Mivel nagy valószínűséggel vagy az alaplapom vagy a processzorom szállt el, ki kéne derítenem a biztonság kedvéért, ugyanis beleestem abba a hibába, hogy a saját megérzésemre illetve más emberek véleményére hallgatva a tápra gyanakodtam, visszavittem gariba és vettem újat, de azzal sem üzemel a gép és ezt így szépen becoptam.
    Nos a lényege a post-nak: régi gépeken volt speaker csatlakozó az alaplapokon, amire rá lehetett dugni a gépben lévő kis vagy miniatűr méretű hangszórót, ami bekapcsoláskor csipogott, rossz esetben többet is meg hosszabban is. Ebből derült ki, hogy mi baja lehet a gépnek. Egy ilyen megoldás érdekelne engem. Megoldható-e valahogy ezen az alaplapon, hogy elcsipogja nekem a gép induláskor, hogy mi a baja? (én nem találtam megoldást, hátha ti igen)
    A válaszokat szokás szerint előre is köszönöm!
    Visszatérő, lelkes olvasótok: Zoli

    Si vis pacem, para bellum!

  • sznyunyi

    tag

    válasz shteer #1023 üzenetére

    Hát erre lennék kíváncsi, hogy melyik az. Ugyanis én ezen a képen egy ilyesmi helyet találtam neki, de az spdif csatlakozó, ami szerintem nem az. :) Ha hazaérek, megnézem szabad szemmel is, hátha csak így nem találom. De ha megmondod hol keressem, azért hálás lennék! ;) Ja és ha a régi gépből kiveszem a beep-et, gondolom ugyan olyan csatija lesz, ugye? (asszem 4 tűs)
    Köszönöm!

    !!közben érkezett egy másik válasz is, ott megmutatták, azonban neked is köszönöm a segítséget!!

    [ Szerkesztve ]

    Si vis pacem, para bellum!

  • sznyunyi

    tag

    válasz shteer #1025 üzenetére

    Szia!
    Most egy olyan kérdéssel fordulok hozzád és a többi (leginkább) P8Z68 V-PRO tulajhoz, hogy a processzorfoglalatban lévő tüskékről tudnátok-e valami infot mondani.
    Ugyanis a gép még mindig halálozik, processzor led világít hosszan, gondoltam akkor már csak az lesz, de ki lett próbálva másik gépben (LeC, mint eladónál gariban) és ő mondta, hogy ott korrektül muzsikál a proci.
    Na mármost említette nézzem meg a foglalatot nincsenek-e elgörbülve/hajolova a tüskék. Megnéztem és valahogy úgy 45°-os szögben állnak. Azonban nézegettem képeket a neten és ott is ugyan azt tapasztaltam. Példa: konkrétan ez a típus 1. és 2. kép illetve másik 1155-ös lap. A fényvisszaverődésen is látszik, hogy a két külön L alakban lévő tüskék máshogy állnak.

    Lehet-e úgy rászorítani cpu hűtőt, hogy deformálja a tüskéket? (AC Freezer 13 PRO amúgy)
    Még a ramot említették hogy gond lehet, de akkor annak a ledje világítana folyamatosan nem pedig a procié. (azért majd azt is tesztelem máshol)

    Szerintetek így látatlanba mi lehet a hiba ha az említett dologra visít, de a proc mégis jó? Ami még tuti jó: táp (másikkal sem indul a gép), vga (mert azt kivéve sem indul).

    Bármi tippet, ötletet meghallgatok!!! És előre is köszönöm megint csak.
    (sorry a hosszú levélért, de csak így vagyok érthető) :D

    [ Szerkesztve ]

    Si vis pacem, para bellum!

Új hozzászólás Aktív témák