Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim74

    nagyúr

    válasz 04ahgy #169 üzenetére

    A kontrára reagálnék:

    - aki ilyen lapot vesz, annak nagy valószínűséggel már nincs szüksége IDE és floppy csatlakozókra. Ha valakinek mégis erre van szüksége, akkor "be kell érnie" a Gigabyte lapjával ;]
    - a tuningnál rá kellett jönnöm, hogy ez nem C2D, itt kénytelen az ember utánaolvasni és tanulni, nem csak FSB-t emelni "vadállat" módjára :DDD . Így számomra nem hátrány, hogy nem olyan okosan kezeli az AUTO beállításokat, mint a GB. Az AUTO beállítás a gyári értékeken való üzemeltetéshez jó. Aki meg tuningolni akar, az úgyis utánaolvas és kézzel fog mindent beállítani. Aki meg lusta utánaolvasni, az meg ne tuningoljon ;]

    Sok Gigabyte laphoz volt már szerencsém és azok is nagyon jók voltak, de 890GX Extreme3 vs. 790XTA-UD4 összehasonlításban nálam az Asrock nyert (bár hozzáteszem, hogy a 790XTA-UD4 is egy remek deszka).

    [ Szerkesztve ]

  • aclandiae

    senior tag

    válasz 04ahgy #169 üzenetére

    Nekem a RAM-nál 2 dolog a fontos, ami majd a lapba kerül:
    1. max. 30k-ból jöjjön ki a 4GB szállítással együtt
    2. cl7-es időzítést tudjon
    3. min. 5 év garancia
    (ezek természetesen a komp. listából kiválasztott modulokra értendők)

    Válasz a pro-ra:
    - a megjelenése nem érdekes, úgysem akarom nézegetni, csak használni
    - ha a RAM-os feltételeket teljesíti, és a 955BE-t viszi 3,4-4 GHz között akkor OK
    (persze az ésszerű fogyasztási és hőm. tartományban, de valószínűleg használatra elég lesz a 3,2-3,5 GHz bőven)
    - nekem elég 1 16x-os PCI-E slot => inkább 1 erős kártya, mint a CF
    (...és ez a 4890 1GB Toxic lesz remélem)
    - nekem az integrált VGA nem kell, de ha már van mire jó a 4890 mellett?
    - POST kijelző és PWM rendben
    - Hátra kivezetett CMOS Clear rendben
    - ami fontos, hogy kérnek el a kábelek majd a CM690-ben (ez a mániám, h. minden kábelt be a laptálca mögé)

    Válasz a kontra-ra:
    - Nincs IDE és Floppy csati: egyik sem kell nekem, így nem számít
    - "[...]full manuális beállítást szeretem.": majd én is azt fogom szeretni :K
    - Kettővel kevesebb SATA csati, nekem max 4-re van szükségem
    - SATA II-k voltak, külön chippel: ez most neked jó vagy rossz?

  • CptMisi

    őstag

    válasz 04ahgy #169 üzenetére

    "HaZsolt kolléga és magam is szoptunk az OCZ-vel, Giga és AsRock lapban is, de megsúgom, hogy (úgy ahogy a Geil esetében is) nem lapfüggő a dolog, hanem a CPU IMC az oka."
    ez érdekes, nem rég kérdeztem, hogy megy -e 890GX E 3ban a hercules ramom, mert a 790XT-UD4P-mben nem stabil, játék alatt fagy, ahogy nem volt stabil a Corsair XMS3 1333 Cl9 DHX ramom sem... :U miután múltkor olvastam, hogy valaki azt kérdezte, hogy okozhat -e hasonló problémát az IMC, vagy annak esetleges meghibásodása, ha meg tud, és most én is elgondolkoztam ezen :U azért, ha mást nem, akkor legalább a corsair mehetett volna 1333 Cl9en 1.9Von stabilan :U

    Nincs valami 23.kerületi 890GX E3 tulaj itt? ;]

    [ Szerkesztve ]

    You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

Új hozzászólás Aktív témák