Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabi®

    addikt

    válasz -Skylake- #111174 üzenetére

    Fentebb még 5 évet sem adsz, most már hetet írsz. Aki a dizájn miatt vesz kizárólag ilyen terméket meg is érdemli . . .

    Maradjunk az 5 évnél, amit nem adnál ezeknek. Nem gondolnám hogy aki edukációra veszi, vagy csak napi alkalmatosságok miatt (a fentebb is említett social jellegű felhasználás) 5 évre ne lenne elegendő.
    Az egyik ismerősöm egy 2014-es Air-en még "pötyög" , és nem több a gép egy i5-nél, meg 4 gb ramnál. Az hogy te idő előtt elutasítod mert van rá "indokod" még nem jelenteni azt, hogy széleskörűen mindenkinél indokolt lesz a csere.
    A saját szubjektív megítélésed kissé kifordított, sztem te inkább megideologizálod miért nem elég . . .
    Sztem ezek a gépek pont arról szóltak mindig is hogy sok-sok éven keresztül lehetett őket kisebb kompromisszumokkal is használni.
    Aztán lehet neked lesz igazad, és dobáljuk el őket 4 év után . . . :)

    [ Szerkesztve ]

  • emvy

    nagyúr

    válasz -Skylake- #111174 üzenetére

    Ha sok penzed van, es nem akarsz pocsolni, akkor en az latom, h relative beallt szektorok (mostmar: desktop, mobil, laptop) mukodik az, h 5 evente upgradelsz az aktualis kb. full kimaxolt gepre. Azaz ha mondjuk most veszel egy M2 Max-ot 64G RAM-mal, az ki fogja huzni az 5 evet, vagy asztali gepnel mondjuk 13900K vagy 7950X + 128G RAM + 4090, es leszarhatod a vilagot 2028-ig.

    while (!sleep) sheep++;

  • adalbert1

    veterán

    válasz -Skylake- #111174 üzenetére

    A felhasználói élmény egy jó megközelítése a dolgoknak szerintem.
    A munkahelyi gépem egy talán utolsó szériás inteles macbook pro, és a saját alap m1 airemet sokkal jobban szeretem - ha lenne bring your own device program a cégnél, inkább munkára is ezt használnám (semmi olyat nem csinálok, ami hatalmas teljesítményt igényelne, max. a lustaságból nem bezárt böngésző/textedit/terminál ablakok zabálják az erőforrást - viszont ezektől rövid idő alatt a pro gép felmelegszik, ezt a melegedés és a venti hangja miatt sem szeretem).
    Szerencsére ha cserélve lesz a céges gép 1-2 éven belül, akkor valószínűleg már m2-es gépet fogok majd kapni.
    Az asszony base m1 airt használ munkára és tanulásra is, neki azok voltak a kritériumok ami alapján választottuk, hogy kellene egy kicsi, könnyű, halk gép, aminek jó az anyaghasználata. Szóval abban is egyetértek, hogy a design sokat számít, ha ugyanez a hardware egy nagyobb, bili műanyag házban lenne, akkor már lehet, hogy kiesett volna a rostán.
    Én úgy tippelném, hogy a base m1 air kb. az m3 megjelenésekor lesz már zavaróan kevés, így privát gépet majd akkor fogok cserélni, igaz az jó kérdés, hogy mire, mert az m2 árakból kiindulva nem lesz olcsó az alap m3-as gép sem majd.

Új hozzászólás Aktív témák