Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fojtviki

    senior tag

    válasz Tufa_ #26572 üzenetére

    Szia. De sajnos, az Angollal nagyon sok problemam van:( Tudom szegyen, de ez van. Eddig egy olyan munkahelyem sem volt, ahol lett volna Angol kollega. Suliba is jartam, de nem megy, egyszeruen nincs nyelverzekem:( No meg hat fenekem sem a tanulashoz, ez az igazsag sajnos.

    Itt is alig talalnak embert, es nem £19960 a fizetes. Jajj de boldog lennek en avval:) Amugy itt a hotelen belul mi agency-nek dolgozunk, de itt azert eleg illegalisnak tunik a rendszer es nem csak szerintem. Pl tegyuk fel, van egy nagyon koszos szoba, es mondjuk 1 orat takaritom, akkor is csak 20 perccel fizetnek ki, ugyanis ennyi a norma egy szobara. A holiday penzt meg mindig ugy kapjuk, hogy eppen mennyi az atlag keresetuk az eppen dolgozoknak. Nyaron nagy hajtas van, ilyenkor tobb a holiday penz, de pl telen amikor nem busy a hotel, akkor alig van holiday money-m :DDD Szoval ez igy biztosan nem jo. Dolgoztam mar ha jol emlekszem 3 Hotelben es peksegben, de egyetlen egy alkalommal sem volt egy Angol kollegam sem, igy viszont hatarozottan nehezebb azert megtanulni Angolul. Oszinten szolva amikor hazaesek, utanna megfozok, hat a francnak sincs kedve meg tanulni is :( Parom pl nem jart suliba, viszont amikor bekerult Angol ceghez, onnantol nagyon hirtelen fejlodott. En mindig is feltem olyan helyre menni, ahol nem ertem meg mit kell csinalni. A masik nagy bajom, hogyha megis beszelnem kell akkor nekem az gond, mert nehezen oldodom fel. Itt peldaul jobban megy a beszelgetes, de ha itt ulnel velem szemben, csak lapitanek mint egy kislany :DD Tudom, hogy ez baj, probaltam mar valtoztatni, de ha 41 evig nem ment, akkor szerintem mar ilyen is maradok. Tobbek kozt ezert sem eroskodom a parommal, hogy ne menjunk haza, o fog boldogulni otthon is, mert tenyleg nagyon ugyes abban amit csinal. Otthon is el fogok tudni menni dolgozni, nyilvan kevesebb penzert, de cserebe nem lesz alberlet:) A paromnak meg az a baja, hogy egyszeruen nem birja elviselni, ha fonoke van. Olyan stressz ez neki, hogy nem is nagyon ismerek mas embert, aki ennyire gyulolne azt, hogy azt kell csinalnia amit mondanak :DDD Esett mar szo arrol, hogy maganak fog dolgozni, de ugye azert egy ilyen hazfelujjitas munkahoz nem eleg egy ember, es sajnos megbizhato embereket nem nagyon talalt eddig, akivel szivesen dolgozna. Otthon van a csaladban is jo munkaero es igazi barati korben is, tehat ezert lett a terv a hazakoltozes :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák