Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SityiSXT

    őstag

    válasz Devid_81 #10671 üzenetére

    Szerinted miért dobbantok? ;) Oké, más oka is van - de nem voltam sose túlfizetve, sőt. Nem beszélem a nyelvet, így az ügyfelekkel nem kommunikáltam, de én vittem egyedül a hátamon a szervizt gyakorlatilag (már ami az asztali gépeket illeti, bár a laptopokba is sokszor besegítettem a kollégának). Ehhez képest hónapról hónapra élek a feleségemmel. Elég volt itt három év, nem kell, hogy a főnököm ennél tovább hülyére vegyen.
    A telet nagyon utálom itt. Sötét van egész "nap", fúj a szél, mint a veszett fene (most is 60 km/h, de szokott ez alkalomadtán 100 is lenni). Igazából itt három évszak van: a tél novembertől áprilisig tart, májustól kezdődik a nyár és tart szeptemberig, október pedig az ősz, ami csak annyiban különbözik a téltől, hogy nincs hó - csak eső. Ami képes vízszintesen is esni. Mivel nagy a szél. Emiatt viszont az esernyőnek sincs értelme: ha elered, csak hülyére tudsz ázni, mást nem. Innen ismerni meg a turistát is: még van esernyője. :D Oké, májusban tavasz is van, de az tök ugyanaz, mint az ősz. Meg itt élni piszok drága, mivel ide mindent vagy repülővel, vagy hajóval hoznak. Nyáron viszont egész kellemes itt. Turistaként fantasztikus élmény idejönni, főleg a természet és a fürdők miatt (fedett uszoda itt tulajdonképp nincs: télen-nyáron a finom meleg vízben a szabad ég alatt lehet pancsizni). De itt élni... Bennszülött mondta nekem szó szerint: "Az izlandiak azért szeretnek nagyon utazni, hogy épelméjűek maradjanak, mert egyébként becsavarodnának ezen a szigeten. Ez egy ilyen 'szeretlek-utállak' kapcsolat a hazánkkal."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák