Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rednifegnar

    senior tag

    válasz Speeedfire #2106 üzenetére

    pl minolta x300/x500/x700 50/1.7-el siman megvan ennyibol es jo gepek. de az om is, pk-bol is van sok, canon se rossz de mindet ellenorizni kell, fuggetlenul a markatol. ezek mar 30-40-50 eves gepek, barmi bajuk lehet. sokan szerelgettek mar a legtobbet, aztan vagy sikerult vagy nem, ment tovabbi tulajokhoz. es persze a legtobbnel kell egy szivaccsere is.

    az, hogy pl egy kereso/tukor piszkos, szoszmoszos sargas, nem tul szep az semmi gondot nem okoz a kepen. a zar legyen rendben, szemmel lehet azt ellenorizni hogy rovid idoknel is nyitva van e (pl 1/500-1/2000 izzolampa fele forditva) hosszu idok fulre. tobbit filmel.

    nikonba nem tudok nyilatkozni en azoktol megorulok, minden forditva van rajtuk, meg amikor a felhuzokar egyben a bekapcsolo is, aaaa...

    aztan vannak meg konica, yashica, contax, szoval sok van. nehez okosat mondani, mind van amiben jobb, van amiben nem annyira. en szeretem ha konnyu a gep es kis helyen elfer, ezert nem zavar ha muanyag (pl bessa-r, vagy belepo canon eos-ok), de ezek nem olyan filingesek mint egy fem gep.
    az om-ben peldul nagyon jo, hogy elol van a rekeszgyuru, ez eleg ritka, foleg tavmeros cserelheto obis gepeknel hasznaltak. de ugye ott meg a zar is gyurun van (ezt mondjuk annyira nem szerettem).
    pentax ahogy irtam nekem kicsit csalodas volt, egyreszt hogy sok a huibas, masreszt baromi hangosak. mondjuk a konciak is, de legalabb a pentax (pl mx, meg persze az olympus om) azok kicsik, talan a legkisebb slr gepek.
    ha van mar fd obid es abbol szeretnel tobbet akkor nyilvan arra kell menni, van meg jopar fd vaz, nekem inkabb az a bajom hogy eleg nehezek es nagyok.

    A camera does not make art, the artist makes art.

  • Ottó58

    senior tag

    válasz Speeedfire #2106 üzenetére

    Egy kis segítség (kép)
    eligazodni a gyártott gépek idővonalán.
    De ha rákeresel és rányomsz a gép típusára olvashatod is a paramétereit.
    Vannak elemmel és nélküle működők, vagy fixesek nagy fényerejű obival, zoom-ok, kisebb fényerővel af-el. Szétnézel a hirdetések közt számos működő gépet találsz. Ezeket nem pár évre gyártották.
    pl. nekem manual fixes obival van az egyik, a másik zoom és af.
    Ha külső vakusat szeretnél, a Sony-Minolta egyedi talpcsatis, itt csak a saját vaku kompatibilis.
    pl. [link]-"előadás"

    [ Szerkesztve ]

    » facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Új hozzászólás Aktív témák