Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz csuzso72 #11678 üzenetére

    Leírom, hogy miért jobb az LE. :)
    Tegnap feltettem a Mini MXIII-ra (S905) a Minix ROM-ot, nagyon sokat dob a felhasználói élményen és így Android alatt is nagyon jó, XBMC for Minix alatt van kadenciahelyes lejátszás és a legtöbb hang működik, vannak HD hangok, stb,. de akkkor is alul marad az LE alatt futó Kodihoz képest.
    Képminőség
    Ez addig szubjektív amig nem vagyunk tisztában a dolgokkal, hogy mi az alap aminek meg kell felelni, tehát mi a 0 pont azaz a natív, belenyúlásmentes kép, ezt az LE jól csinálja, azaz nem nyúl bele a kép minőségébe, a milyensége az más kérdés viszont itt megemlíteném, hogy akkor lesz megfelelő a képminőség ha hozzá kalibrált megjelenítőt használunk ugyanis ha ROM-ot cserélünk vagy másik lejátszót használunk, stb. változhat a kép minősége, milyensége.
    Minix ROM alatt az XBMC más képet produkál és AMLogic specifikus, tehát ebben már vannak képjavítók, ez jól érzékelhető bizonyos anyagoknál.
    Nagyon elégedett vagyok az LE képminőségével mivel a natív, esetleg hibás képet könnyeben ki tudom szűrni és ezáltal jobbra tudom cserélni.
    Hangminőség
    HDMI-n passtrough módban nincs nagy különbség, tehát itt hangminőségbeli különségről nem tudunk beszélni.
    Kompatibilítás
    Na itt minden szinten, szinte mindegyik Android alatt futó Kodi, SPMC, VidON, stb. elvérzik, az LE alatt minden megszólal amit a tesztcsomagban van, Android alatt ezek a programok korlátozottak és nem minden állítható. Ugyanez vonatkozik a kodekek kompatibilítására is, az LE alatt gyakorlatilag minden anyag jó, Android alatt sajnos nagyon sok elvérzik.
    Az SPMC egy jó app Android alá és lehet, hogy jobbnak látod, de valójában nem az, mert ugye eleve más már mint a 16.1-es Jarvis, vannak benne amlogic specifikus dolgok is, stb.
    LE-ből a legújabb, 1212-ei dev2-t használom, ez nagyon sokat változott már a sima 010-hez képest is.
    A helyedben a Mini MXIII-ra feltenném a Minix ROM-ot, ezt jól beállítanám, LE-ből feltenném a legújabb DEV-et és a 3 rendszerern kipróbálnám az tesztfájlokat, hogy miként viselkednek, kezdve a kalibrációs képernyővel, stb. A végén meglátod, hogy mi az eredmény.
    Én egyelőre LE mellett döntők, 100X kevesebb kompromisszummal jár, sőt, tovább megyek, a Mini MX-et (1/8) használom LE alatt, mert semmilyen hátránya nincs és tökéletesen teszi a dolgát.

    [ Szerkesztve ]

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák