Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Z10N #32057 üzenetére

    mATX? Az nem is olyan picike... :P

    Szval annyiból furcsállom a dolgokat, nálam is hasonló helyzet állt elő, hogy nem igazán van időm játszani, így eladtam a 290X-em, lett helyette egy pici 250X, gyakorlatilag egy 7770.
    És még ezzel a régi egyszerű belépő kártyával is egész jól el lehet szórakozni, pici is, olcsó is, keveset is fogyaszt, halk is.
    [link]

    Pedig ehhez képest már egy RX460 is "vadállat". :DDD Lemegy a bányász szezon, szerintem jó vételek lesznek azok is, vagy tényleg ha a Vega12 leváltja 20-24CU-val. :K

    Igen, így levezetve a 6magoshoz és RX570-hez képest tényeg 300 körül lenne reális azért az APU-ért. :R

    Az viszont csak részben igaz, hogy oké, nem kell PCB, az olcsósít, meg GDDR5, viszont kell interposer, HBM, és bonyolult tokozás, hogy kivezessék a GPU-ba a proci PCI-E szálait, meg egyáltalán elférjen az egész a rendelkezésre álló helyen, valamint sanszosan válogatott GPU-k, amik beleférnének a nem túl bő TDP limitbe, plusz mindezt a CPU-val közös feszültségen.

    A játékvíz szvsz tök felesleges, mivel túl nagy TDP-je nem is lehetne, mert AM4 kompatibilisnek kéne maradnia, egy jobb léghűtő pedig akár 150W-ot is vígan meghűt, halkan, a játékvíz árának töredékéért. Ott ráadásul nincs pumpa, ami plusz zaj és hibaforrás. Pl. Alpenföhn Matterhorn Pure, ami nekem van,
    kb. 150W-ot is megeszik a CPU-m, és szuperül kordában tartja, halkan, pedig csak 11K huf a vatta új boltban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák