Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TRitON

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tegnap röffentettem be először az új 5700G-t; remélem jó helyen vagyok (nem találtam a Cézanne processzorokhoz saját topikot).
    A konfig amit vettem:
    - MSI MAG B550M Mortar WiFi
    - Patriot Viper Elite II CL20 32GB 4000MHz (PVE2432G400C0K - nem találtam meg az alaplap support list-jében)
    - A hűtésről egy (most már abszolút overkillnek gondolt) Alpenföhn Brocken3 gondoskodik - alig bírtam becipőkanalazni a házba, de legalább kussban van.
    BIOS-ban bármelyik XMP profil beállítására 2db újraindulással és 2666MHz-ces indulással reagál a rendszer. Kézzel, a 4000-hez tartozó időzítésekkel és 1.4V feszültséggel 3733MHz-ig stabil, 3800-on fagy, 3866-on be sem bootol a szisztéma. Az IF frekit próbáltam felezni, nem segített.
    Igazából már vagy 10 éve nem tuningoltam RAM-ot és amivel foglalkoztam, az is DDR2 volt (1066@1400MHz, de szép is volt). Olyan időzítések jöttek szembe, amiknek az XMP-hez tartozó értékeit nem találtam meg sehol, így persze azt sem tudom, mit állítsak be. A memória most 3733-on megy a 4000-hez tartozó gyatra 20-26-26-26-46 időzítésekkel, 3600-on 18-22-22-22-40-nel próbáltam, működött, de nyilván nem futtattam egész éjszakás prájmkilencvenötöt. Szóval, szereintetek hogyan menjek tovább? Toljak még neki 50mV feszt? Adjak plusz feszültséget valami másnak? (Minek? Mennyit?) Hogyan lehet az XMP profilhoz tartozó időzítéseket kibányászni az SPD-ből? Ha én a BIOS-ban beállítom az XMP-t, hol látom, hogy valójában mit állított be? Vigyem vissza a RAM-ot a boltba (mert egy fos) és inkább kérjek helyette hasonló árkategóriájú, de lassabb RAM-ot jobb időzítésekkel?
    Gyújtsam fel? Kérdezzek a memóriás topikban inkább?
    Előre és köszi a konstruktív válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

    Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

Új hozzászólás Aktív témák