Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MZperX75

    addikt

    válasz apa111 #4867 üzenetére

    Gogliban állítsd be,aláhúzza a hibát hullámos piros vonallal,mikor írod a hozzászólást.Én legalább ilyen rossz a helyesírásom mint neked,bár androidon nem találom ezt az opciót,win alatt sokat segít.
    Telefonról írok elnézést a hibákért :DDD

  • BeZol

    őstag

    válasz apa111 #4867 üzenetére

    Kellemes nyuszit :)

    Én tegnap este kivettem a tuningot a gépből, aztán mivel csak wow-ozok, lekorlátoztam 4magra a gépet, hátha kevesebbet eszik :DDD (btw néztem egy olyat, h 8mag8szállal 160pontot hozott 1szálra, és egy lehelettel több pontot multiban, mint egy 6mag12szálas r5 1600-as 3.9ghz-nél --> smtp offolása tényleg hozott egy kis extrát a 156-158 pontokhoz képest)
    Mondom adok egy esélyt ennek az AMD Ryzen Balanced powerplan-nek. Hát h ez mekkora egy trágya. Estére hagytam futni a torrentet, ma reggelre a windows defender lekapcsolt teljesen magától, a HDD-mnek eleve kell egy kis idő h felpörögjön és emiatt kb. 2 extra másodpercet kell várni ha sokáig nem nyúlok hozzá, de ezzel az új powerplannel volt vagy 10 másodperc is. Böngészés közben a honlapok nem pöccre jöttek be, hanem extra 1-2 másodperc. Visszaraktam teljesítménycentrikusra, egyből elmúlt minden..., csak hát így nem vágja meg a feszültséget 0.8V-ra, hanem 1.2-38 között mocorog ahogy nézem, akkor meg inkább bekorlátozom egy fix értékre, nem tetszik ez a mozgalmas téma, hosszú távon tuti károsabb.

    Ha lesz időm, megnézem h wow-hoz mekkora órajel elég, aztán belövöm 1.2V vagy az alá a feszültséget, és újra megnézem a fogyasztást. Azt hiszem 100-120W között evett a gép 3.9ghz 8mag16szálon 1.375V mellett windowsban böngészve, kíváncsi leszek hogyan alakul kevesebb maggal és alacsonyabb feszkóval, hátha le lehet nyesni 50-60W-ra úgy, hogy közben mind a játékban, mind netezés közben semmilyen csorba nem fog érni, aztán ahogy telnek az évek és az újabb játékok majd egyre többet fognak kérni, úgy aktiválom be az extra magokat és szálakat :DDD

  • VirsLee

    őstag

    válasz apa111 #4867 üzenetére

    Engem most sem bánt a helyesírásod, az zavart, hogy ezt hogy kezeltétek. Hárman abszolút destruktív módon álltatok hozzá a kérdéshez.
    - Valaki kifogyott az érvekből, és odaszúrt egyet neked, ami nem éppen szakmai, de az igazságtartalmát még Te sem vitattad.
    - Felhúztad magad és beleszaladtál egy fölösleges vitába, ahelyett hogy annyit írtál volna neki, hogy köszi, igyekszem jobban figyelni, erre nem tudott volna mit írni...
    - Valaki más pedig kiáll azért, hogy Te még csak véletlenül se fejleszd a helyesírásod, hisz annak kb. semmi értelme.

    Amennyiben nevedhez hűen tényleg apa vagy, így mit szólnál ahhoz, ha a gyereked megbukna magyarból, mert az általad képviselt szintet hozza? Mit mondanál neki? Azt, hogy neked szabad így írni, de neki nem? Neki meg tanulni helyesen írni, neked pedig nem?
    Biztos van valami plug-in, ami ellenőrzi és aláhúzza a böngészőkben a hibásnak vélt szavakat. Nem hiszem el, hogy ha huszadik alkalommal aláhúz neked egy hibás szót, javasol egy helyest, megnézed és javítod, akkor ne maradna meg ez a tudás. Nem tudom hány éves vagy, én 36, de szerintem soha nem késő tanulni valami újat. Ha ez az, hogy muszáj vagy muszály, akkor ezt sajátítsd el, ha azt kell megtanulni, hogy az új routered hogyan kell konfigurálni, akkor azt. Engem ebben az egészben az bántott, hogy emberek azért állnak ki, hogy nincs szükség a képességek fejlesztésére.
    Üdv, Kornél Gábor

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz apa111 #4867 üzenetére

    apa111 Kellemes nyuszit kívánok :)

    A teszteket köszönöm és a munkádat, "Most hogy le csenget az újdonság varázsa már nem fontos egyes embereknek ", bocsánat hogy kiemeltem a szavaidat.
    Az az írás-tudásod számomra is érthető és értelmezhető és ezzel le is zárom ezt a témát.
    A részemről elismerésem és emelem a kalapomat most itt előtted igen.
    A szabadidődnek a rovására önzetlenül tesztelsz, kérésnek eleget téve éjjel nappal és korrekten is válaszolsz.
    Zárom a soraimat és remélem még sokáig itt is leszel velünk és nem is adod fel, továbbra is drukkolok most is neked, sok sok sikert kívánok így itt a digitális világban.
    A Ryzen legyen veled és velünk.
    Üdv István

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • Kreon21

    csendes tag

    válasz apa111 #4867 üzenetére

    Kedves Gábor!
    Ezennel megkövetem és bocsánatot kérek. Nem akartam megalázni, és hálás köszönetem a tesztelgetésért. Olyan közszolgálatot végez a tesztelgetéssel, amivel sok embert megkímél a felesleges pénzkidobástól. Ha valami nem úgy működik, akkor ön és a többi tesztelgető Ryzenes gyakorlatilag előrementek és utat taposnak nekünk, akik majd kicsit később csatlakozunk. Jó látni, hogy bár kockáztattak, amikor egy kiforratlan rendszerbe ugrottak, azért lassacskán a frissítéseknek hála csak összeáll szinte mindenki rendszere, és az alkatrészek kezdenek terhelés alatt is az elvártaknak megfelelően működni.
    Még egyszer bocsánatot kérek, majd inkább bogarászom egy kicsit az írásait (és igyekszem nem beszólogatni), mert a hozzáállása abszolút szimpatikus, és pl. ami a RAM-gyártókat illeti, egy véleményen vagyunk.
    (Nekem a Firefox rendszeresen kijavítja a helyesírási hibáimat. Sajnos csak azt ellenőrzi, hogy magyarul helyes-e, amit leírtam, a ragokra, toldalékokra és egyéb nyelvi finomságokra nekem kell odafigyelnem. Sokszor nyitok meg helyesírási honlapokat is, ha bizonytalan vagyok valamiben. Hááát, igen, sok időmet el tudja venni, mert szívesen bíbelődök vele, olvasgatok utána.)
    Üdv, Bertalan

Új hozzászólás Aktív témák