Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Kreon21 #4921 üzenetére

    Hát pedig pont azok az árak tettek be sok kis memóriagyártóknak, a 15 000 Ft-os 8GB kitek és hasonlóak. :K

    Igen, most kicsit többe kerül GB-ja, 50 000 körül lehet venni egy korrekt kitet ma is 16GB-ot. Nekem ez még nem horror, bár nem is aprópénz. A használt 8GB 2133Mhz DDR3 kitem is 20 000Ft körül vettem 2-3 éve.
    A HDD-k sem lettek olcsóbbak amúgy csak nagyobbak, lassan egy évtizede. Az oké, egyre sűrűbbé teszik a cuccokat. Az SSD olcsósodása már érdekesebb, mert ott a minőség is meredeken zuhan(t) az olcsóbb daraboknál.
    Ami nagy gond amúgy, és szeretik az emberek elfelejteni, hogy 5-10 évvel ezelőtt még bőven lehetett gazdaságosan (!!!!) és hatékonyan fejleszteni a gyártástechnolófiákat, viszont manapság már a fizikai határokat feszegetik a gyártók, és jóval kisebb javulások is nagyságrendekkel (!!!!) több befektetést igényelnek.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Kreon21 #5004 üzenetére

    Arra nem igazán tudnék válaszolni, hogy melyik alaplap kapja a legjobb támogatást, valószinűleg minden gyártónál a csúcs X-es lap, aztán az olcsóbb X és B lapok kis lemaradással/ritkábban. Ettől eltekintve nem hiszem, hogy gond lenne az olcsóbb lapok támogatásával, azokra is rendszeresen jön frissítés mostanában. Az én B350-es lapomra van 4 release, és elérhető volt egy csomó BETA is amik néhány napos intervalummokban jöttek ki.

    "Én jelenleg nem látom át, úgy tűnik, hogy még mindenkinek mókolni kell, hogy stabilan fusson a gép..."

    Nem hinném, hogy olyan sokat kéne mókoljon egy átlag user. Bizonyos memóriák még nem mennek a maximális órajelen (ez sem annyira mókolás kérdése, mint megvárni a BIOS frissítéseket amik orvosolják), valamint megkeresni a legmagasabb stabil OC-t is időbe telik (ez minden procinál így van) de egyébbként nincsenek nagy gondok szerintem.
    Csak, hogy legyen egy pozitív példa is ... nálam például az összeszerelés napján meglett a végleges stabil állapot ami azóta sem változott (2666-on mennek a RAM-ok XMP-vel, a proci pedig 3.8 GHz 1.35V, teljesen stabil minden, nagyjából ezek voltak az elvárásaim is). Általában az van, hogy akinek minden megy tökéletesen az nem ír a fórumba, inkább csak azok akiknek valami gondjuk van, és emiatt úgy tűnhet, hogy mindenki kell mókoljon, de ez messze nincs így, szerintem sokan vagyunk akik csak megelégedve használjuk a gépet.

    [ Szerkesztve ]

  • twi452

    senior tag

    válasz Kreon21 #5036 üzenetére

    :K
    A másik verzió az nzxt s340 elite, abból a teljes matt fehér változat :)
    Még kb 1 hónapom van megrágni a dolgokat aztán belevágok.

  • BeZol

    őstag

    válasz Kreon21 #5032 üzenetére

    Szép kis házacska :C
    Elviekben ahogy én néztem a 212 evo egy lehelettel melegebb és egy lehelettel hangosabb mint a be quiet! pure rock hűtőm, lehet egy másik tesztet olvasva pont fordítva jön ki az eredmény.
    Azért nem mind1, hogy 4, 6 v. 8magot kell hűteni ;] , de 6maghoz 3.9ghz mellett elég kell legyen, kérdés inkább, hogy kell-e a hűtőhöz extra cuccot rendelned a lefogatás miatt. Pasztát biztos kell majd vegyél.

    Én nem problémáztam ennyit a memóriával. Megnéztem, melyik a legolcsóbb 3200Mhz-es éppen, és azt vettem meg, mert csak idő kérdése, hogy mikor jön egy olyan bios, amivel működik is.

    Linkeltem korábban VRM listát, amit azelőtt meg más linkelt, azt nézegesd át, hátha okosodsz belőle.

    Szerintem sima 1600-ast vegyél, és akkor nincsen hülyülés a +20fokos offsettel, mert egyből azt látod ahány fokos. Ha tuningról van szó, akkor pedig 3.9GHz fölé per pillanat csak szerencsével juthatsz, az én X-es procim sem megy 3.9GHz fölé, 3.9GHz-et pedig a simák is visznek. Annyi értelme van az X-eseknek, hogy magasabb a gyári órajele, tuning mellett meg ugyanott halnak el, akkor mire föl fizetnél extra Ft-okat nemde? :)

    Egyelőre 8gb a minimum igénye a játékoknak, én még nem láttam 16gb-os minimumot. Ilyen árak mellett 2x8Gb-ot vegyél maximum, felesleges többet, hacsak vmi egyéb elfoglaltság nem igényli.
    Vehetsz 2x4-et is, és később újabb 2x4-et, de jól meg kell nézni, hogy elférnek-e majd a procihűtő alatt, mert nekem pl. nem férne be az 1. helyre.

    Szóval igen, sanszos h jó pár évig elleszel a konfiggal, én is így terveztem. :)

Új hozzászólás Aktív témák