Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Alvin_ti4200 #6198 üzenetére

    Igazából az, hogy az új 8/8 de főleg a 8/16 proci eléggé "eszi" a VRM-et.
    Volt teszt ahol egy felső kategóriás Z370-t fektetett 2 vállra a 9900K.
    Ingadozott a fesz, ergo így stabilitás problémák léphetnek fel. Így több feszt kell adni, ami miatt melegszik a proci, és a VRM is, és mondhatni ez picit ilyen ördögi kör.
    De röviden minél jobb a tápáramkor, annál stabilabban tudja tartani a kiválasztott feszt.
    Régebben a 2/4 magos időkben ennyire ezek nem számítottak, kb egy kenyérpirítóban is ment az OC.

    Már most 9900K-t vennék, hogy megint pár évre letudjam a fejlesztést, mint amikor vettem a jelenlegi Z170/6600K kombót. De jelenleg ugye eléggé overkill az intel árazása a hiány miatt.
    Így most csak egy 9700K-t vennék, és jövőre ha lentebb mentek az árak akkor esetleg egy 9900K-t.
    Illetve tegyük hozzá azt, hogy én nettóban kalkulálok, mivel van lehetőségem vásárolni így.
    Az egyértelmű, hogy akár 2700/2700x lenne a jelenlegi procimhoz képest érezném az előrelépést, és több FPS-em lenne, bár tény és való, hogy nem annyi mint ha Intel mellett döntök.

    Lehet venni kéne egy X470 Taichi-t meg egy 2700 vagy 2700x-et (bár tuning esetén talán az X felesleges, ezen is lehetne nyerni kb 9-10K-t) és kalap kabát :)

    Nagyjából számolgattam, és sokkal olcsóbban jövök ki a Ryzennel még így is amúgy.

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák