Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    válasz füles_ #8678 üzenetére

    Hát figyelj, mint azt már említettem, nálam az soc 1,1125 V felett rejtetten destabilizálja a rendszert (prey crash), azaz valszeg az IMC-t. SoC-t szerintem a ramhoz lődd be és a gfx-et az igp-hez.
    Terheletlenül az igp soc feszt kap, terhelve gfx feszt (ha a gfx nagyobb mint a soc). De a gfx emelés nem teszi instabillá a rendszert. Az soc emeléssel lehet, hogy magad ellen dolgozol, majd teszteld le. Én azt mondom 1,1 V legyen es ahhoz hangold a ramot. Stabil, de feszes profil mellett tesztelheted, hogy ha soc-t emelsz, akkor szétesik e (pl preyben ha oda jutsz). Ha mondjuk 1,1250-n vagy magasabbon még stabil, akkor emelhetsz a frekin lazitva minden máson, ha úgy stabil, akkor mazli, ha nem, akkor jó az 1,1V szvsz. A korábbi profil legtöbb timingja gond nélkül átvihető magasabb frekis profilba, így nem lesz kidobott idő az alacsonyabb frekis feszes profil kikísérletezése (az adott modul karaktere nem igazán változik freki emeléssel).

    A soc/gfx-re azt írják, hogy a leadott fesz ne haladja meg az 1,3-at, tehát úgy kell belőni, hogy hwinfoban annyi alatt maradjon az soc/gfx, főleg, hogy lehet pontatlan a mérés és spikolhat is a fesz, ami 1,3 felett eszi az IMC-t.

    Nem rossz az a ram, 255 ns-ig levinni a tRFC-t... a micron e alig vihető 300 alá. Bár egy time spy eredmény talán többet mond, mint az aida ram bench.

    A kalkulátor amúgy nem is olyan rossz, nálam egész jól átfedett a saját beállításokkal.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák