Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csiga8

    senior tag

    válasz HSM #39384 üzenetére

    "A feszültségeidnél az 1145Mhz kicsit fura, kell neki 1V?"

    Netezés közben full alapon 300 MHz-en megy, játék közben meg 90-100%-on van terhelve.
    Ne láttam értelmét ( szerintem elég volt) az utolsó kettő értéket beállítani) a többi értéket is beállítgatni. Az a beállítom a frekit, HWinfo-val figyelem közben stressztesztelem, és kiolvasom a legnagyobb feszültséget beállítás - szerinte - top. :) De tényleg.

    Nálam 50W mínuszt hozott! Az meg rengeteg hőtől és venti fordulattol szabadított meg. ( köszi :) )

    "A venti modnál számomra az a kérdés, van-e értelme? "

    Mint írtam, hajtott a kíváncsiság. Ha nem próbálom ki, ( mindennel együtt volt vagy 40 perc) nem tudom, hogy jó-e vagy nem. Hogy megéri-e?

    Így, hogy 50W-al kevesebbet zabál a kártya a 2 db Artic P12 fix kb 1020-as fordulattal járatva
    Superposition bencmarkot futtatva itt az eredmény:

    Max 59 C fok. A kártyának hangja nincs, de tényleg. Szóval - számomra - van értelme.
    Mint írtam, eddig sem volt hangos, de most már az a hang sincs. BFV-höz, + idléhez jelenleg fix 900 rpm-en megy az alaplapról. A kártyáról még nem lógnak jégcsapok, de a 22 C fokos szobában jelenleg 25 C fokos. ( jobb felső sarok)

    Aprón találtam használt - rossz - ventilátorokat, hétfőn kapok postán videokártyára való 4 pines csatolót, azt fogom ráforrasztani, hogy működjön a venti szabályzás.

    Egyébként találtam ( de csak ebay) 5 pin - 4 pin átalakítót is.

    Készet is, meg forraszthatót is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák