Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dusee

    őstag

    Sziasztok!

    Beneveztem egy 5700 XT Nitro+ra (tök jó, ajánlott!), amivel kapcsolatban lenne kérdésem.
    Pár játéknál ingadozik össze-vissza a GPU órajele (próbáltam utánaolvasni a fórumban is, de konkrét, számomra is működő megoldást nem találtam), pl. CSGO, SW Jedi Fallen Order közben, és ilyenkor gyönyörűeket is akad.
    GPU beállításai (Afterburnerrel állítva): Core clock: 2150MHz, 1130mV, memória alapon, Power limit +50%.
    Nem melegszik túl a kártya, játék alatt ami nem droppol: GPU 68-73 fok (Hotspot max 96fok), 2050-2100MHz között mozog ilyenkor a GPU, ezzel tökéletesen elégedett is vagyok.
    Gépem adatai: R5 2600 @4050MHz, 2x8GB 3200MHz @CL14, Seasonic Focus Plus Gold 750W, rendszer M.2 NVME SSD-n, játékok SATA SSD-n.
    Egyéb infók: Driver 20.1.2 (DDU, Adrenalin factory reset, ördögűzés megvolt :D), Chill, Anti-Lag, stb kikapcsolva, Wattman-hoz nem nyúltam, Freesync-et próbáltam be-kikapcsolva, nem változtatott. 1440p-ben játszok, minnél magasabb beállításokon (CPU sincs túlterhelve egyébként a dropok ideje alatt, én nem bottlenecknek gondolnám ezeket a dropokat).

    Hogy lehetne ezt fixálni, lehet-e egyáltalán?
    Próbáltam a Power state beállításokat is felhúzni, 2050-2100-2150MHz-re állítva a GPU-t, nyilván semmit nem ért.
    Jedi Fallen Order-t még be is tudnám annak, hogy bugos, de a CSGO-t szimplán nem veszi komolyan a VGA, 1400MHz fölé szerintem nem is megy, pedig nincs semmilyen energiatakarékossági profil/beállítás bekapcsolva :F
    Régebbi Radeonok milyen egyszerűek voltak ehhez képest, beállítottad neki a frekit, adtál neki kellő kakaót és ment amíg bírta hűtéssel.

    Köszönöm a tippeket/infókat előre is :R

    UI: Csatolok 1-1 Fire Strike és Time Spy eredményt, hátha érdekes valakinek.

  • Dusee

    őstag

    válasz Albigator #6525 üzenetére

    Mégis CPU limit lenne? :F
    Akkor várunk a 4.genre, ha tud majd annyival többet a 3.hoz képest ár/érték arányban, ha nem akkor jóárasított 3600 v 3700.

    Felraktam a friss chipset drivert, -1500-2000 CPU score lett az eredménye Fire Strike-ban :W

  • Dusee

    őstag

    válasz RECSKA #6527 üzenetére

    Ha CPU limit lenne, akkor 100% közeli kihasználtságnak kéne lennie a procin, nem?
    Nekem CSGO alatt a kártya 0-40% között pötyög, proci pedig max 50%-on (emlékeim szerint).
    Nem is igazából az a lényeg, hogy CPU limit vagy sem, hanem miért nem lehet azt állítani, hogy ilyenkor is boostoljon a kártya ameddig bírja, értelmezésem szerint erre lenne a 3 lépcsőben állítható powerstate, de a gyakorlat nem ezt mutatja.
    Külföldi fórumon ezt Navi driver bugnak írják, tanács rá, hogy állítsam feljebb a felbontást, több legyen a load a kártyán és ne küldje alacsonyabb powerstatebe magát, megnézem mit csinál 4K-ban.
    Innen eredeztetem egyébként a microlaggosodást, meg-meg akad egy pillanatra mikor felugrik/leesik a GPU órajele, de ilyenkor látszólag nincsen a procin hirtelen kiugrás/leesés kihasználtságban.

    (#6530) kismedve1982: Adrenalinban konkrétan minden ki van kapcsolva (Chill, Anti-Lag, Boost, stb.) kivéve a Freesyncet (próbáltam ezt is kikapcsolt állapotban, változatlan), VSR pedig a második monitoron van csak bekapcsolva, hogy az asztal egyforma felbontáson tudjon működni (egyik monitor 1080p, másik 1440p), de próbáltam csak 1 monitorral is, szintén ugyan az az eredmény.
    Egyébként csak emiatt (VSR) van feltelepítve a program, jobb lenne csak a drivert betallózni és a többit Afterburnerrel állítani, kipróbálom csak a driverrel.

    Köszi!

    (#6531) Tomko78: Igen, érdekes jelenség ez.
    Amit kilehet még próbálni az az SMT (Hyper Thearding) kikapcsolása, javított a minimum FPS értékeken bizonyos játékoknál: [link]

  • Dusee

    őstag

    válasz Tomko78 #6544 üzenetére

    Igen, DX12 jobban lett optimalizálva, valószínűleg jobban hasznosítja a plusz szálakat.
    Ezért is írtam, hogy bizonyos játékokban segít, amik nálam bajosak azok pedig DX11-esek (CSGO pedig DX9), CODWWII is DX11 pl., lehet ott is javulnának az eredmények.
    De ha ez meg is oldja jó nagy macera újraindítgatni és állítgatni egy game váltásnál.

    (#6545) Create.: Nem terhelődne jobban kisebb órajelen? Ez szerintem nem igaz, bár CS viszonylatban biztos nem lenne számottevő a különbség.

    (#6546) gaborw: Értem, igen ezt meg kell szokni úgy tűnik.

    (#6547) apollo12: Értem, igen nekem is teljesen játék függő, de azért ennyire nem gondoltam volna gáznak a CSGO motorját.

  • Dusee

    őstag

    Sziasztok!

    20.1.4-es driver óta AB nem tudja szabályozni a ventit (20.2.1-nél sem), ötlet/megoldás? :F

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés