Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Kansas #2302 üzenetére

    Javítom, nem is a RTX 2060 Supert ajánlanám, hanem a sima RTX 2060-at(azt mondják, annyi különbség, ami a kettő közt van, nem ér meg 20-25e-t)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Mumee

    őstag

    válasz Kansas #2302 üzenetére

    Vegyük sorra:
    #1 Vmelyik külföldi fórumon olvastam a pontos okát miért nem 10% és nem is lesz 10% a difi a 4CU difi, de hülyeséget nem akarok írni, elfelejtettem mi volt hol volt és azt se kell elfelejteni hogy a ROP viszont mind2-ben 64. Ezzel és hogy kisebb sebességű RAM-okat használnak volt valami, ami az oka.

    #2 HardwareUnboxed videóban egy custom 5700-at modol ráadásul BIOS-al, amivel ugyanúgy "örökíti" az esetleges eredeti BIOS-ban lévő finomhangolások hiányát (1,2V SoC).
    Ezt leszámítva, igen számít ha custom kártyánál más a nonXt és XT VRM, bár meglehetősen marginálisan mivel ha jól emlékszem a leggyengébb custom VRM is visz 300A-t, maga az alkalmazott cooler meg 95%-ban ugyanaz. (Még ha nem is lenne teljesen, ha a ref elbírja a 2250mhz-et akkor a custom is afelé meg nem mész léggel meg 1,2V-al sem).
    A custom 5700XT-k fogyasztása mind rendre a ref 5700XT felett van, tehát egy custom XT-re BIOS flashelt custom ugyanúgy felette lesz... Magic :DD

    #3 Igen azt állítom, mivel ha az UFD videót figyelmesen végignézted volna, ő is azt mondja hogy menne a kártya valószínűleg többet, de az akkor még épphogy kiadott beta SPPT (ott még nem is program volt csak registry fájlok) nem emelik meg a power limitet ahogy kellene.
    Külföldi fórumok több száz tapasztalata pedig azt mutatja, hogy az eddig talált leggyengébb nonXT 5700 2050mhz valós GPU órajelnél állt meg (legerősebb custom XT-k gyári max órajele). A RAM logikusan annak gyártójának függvénye, jellemzően 900-950mhz.

    #4 Nem hallgatom el, éppen úgy ahogy TechJesus sem, azonban ő azt a videót ugyanúgy a beta SPPT reg fájlokkal csinálta. (Ott még nem lehetett SoC voltage-t állítani sem pl.)
    Éppen ezért van a ref XT mindenhol lehúzva, mert ott az 1,2V SoC +5-15°C-t jelent fölöslegesen és a teszteket megjelenéskor csinálták, amikor kipróbálni se tudták ennek módosítását.

    #5 Adelich írta, hogy 5700XT Nitro+ és 2070S között gondolkozik, ez az ő döntése milyen teljesítményt akar. Underclockolni bármit lehet ez is az ő döntése. Én csak mivel nincs elzárkózva az SPPT-től, tettem egy megjegyzést hogy kb. azt a teljesítmény szintet el tudja érni olcsóbban, a többi nem a mi dolgunk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák