Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krisz67

    tag

    válasz bacsis #49045 üzenetére

    @ bacsis & alvaro

    Köszi :)

    A jumperek nél arra gondoltam hogy azoknak a számából lehet megállapítani hogy az mégis milyen pl: 360KB, stb
    De lehet hogy itt is az volt a helyzet, mert mindegyiket végig próbáltam a BIOS ba, de gyik beállítással sem akart működni a 5.25" floppy. 3.5" ekkel nincs gond, vagyis ha sikerűl 10 ből 1 t találni ami működik szépen.

    Akkor Win 3.1 marad :K

    File cserét hogyan tudnám akkor megoldani? Felmásolni mindent ami kellhet egy HDD re és kész? Vagy esetleg floppy... de HDD előnyösebbnek tűnik, egy D:\ meghajtó

    Hálózatba kötést akkor felejtsem el? Vagy csak LAN al nem menne a dolog? //Hálózatba kötéshez amúgy, egy minimum 386 os kellene? \\

    A Dallas RTC-t hogyan lehet moddolni amúgy? Mitkell vele/mit lehet vele csinálni hogy működjön a BIOS dolog?

    Végülis, ha sikerűl megszerelni a RTC-t, akkor már csak egy VGA kell és kilehet deríteni hogy az alaplap működőképes legalább ha jól sejtem? :) Mert akkor azt biztosan lehetne tudni legalább

    Aztán jöhet a következő szint, egy HDD meg egy floppy legalább, illetve 2HDD.
    Meg párhuzamos portra egy egér maximum (abból DB9 csatis ból van egy ami tuti működik, talán egy Genius, viszont a nagyobakat még nem sikerűlt tesztelnem.)
    Apropó az alaplapon a tűsorra ahova van dugva a DB9 es kivezetés, arra rálehet dugni a DB25 öst is? Működne? Mert akkor kitudnám próbálni a másik kétfajta egeremet. Vagy biztosan van (másik P1 alaplap) on tűskesor annak is

    OFF: Van a közelmúltban beszerzett, ASUS CUSL-2 alaplapom, azthiszem és azon a I/o tüskesorok hiányoznak.... állítólag spórolt vele a gyártó 1dollár 100 lapnál már 1000 dollárt. De ezeket egy egyszerű user elé téve, hogyan tudja bekötni mondjuk a bekapcsolót? Mert oké a kis érintkezőkre ha ráérintesz egy drótot pl: akkor belehet bikázni de nemértem, hogy ezt hogy is gondolták a gyártók :D Illetve abban egy s370 es Celeron van 1.2GHz asszem, és ott annak a BIOSA egy idő után pár másodperc után kifagy... egyből beugrik biosba asszem órajel beállításhoz, de aztán nemcsinálsz neki semmit se akkor is kifagy a BIOS. Ez mitől van? Túl magas órajelű proci van benne? Vagy dipp kapcsolókkal kellene játszadozni? Mert azok off on vannak, auto, és mégis

    @alvaro én Floppy meghajtót életemben nem jumpereltem :D csak be és vagy jóvolt vagy nem, néhány BIOS állitgatás után (3.5") de 5.25" nél sem piszkáltam inkább inkább őket xd

    HDD-k nél is inkább berakom CS re ha nincs alapból azon azt jóaz :D CAP limitet kellet talán egyszer átállítanom Win Me hez, P2 esben 40GB os lapos maxtornál

    Köszi

    Üdvözlettel: Rapi Krisztián

Új hozzászólás Aktív témák