Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bacsis

    Közösségépítő

    válasz krisz67 #49044 üzenetére

    Nagyon szívesen segítünk amiben tudunk, nyugii, szal nyomasd csak a kérdéseket :)
    van egy kis gáz: A Win3.11 nem megy már fel 286-osra, szal a LAN kártyás megosztásos téma egy 286-ossal kimarad...
    A Nagy floppy-t nem kell jumperolgatni, ahogy kijön gyárilag, jobb nem piszkálni.. az esetek 95%-ában amúgyis 1,2MB-os... Ha nem olvassa a lemezt, akkor max megpróbálod 360KB-ra beállítani a BIOS-ba és 360K-s lemezt adsz neki, de sajna én is azt tapasztalom, hogy nagyon sok 1,2-es meghajtó szimplán xar... Illetve egyedül arra kell figyelni hogy a Floppy kábelen hova dugod a meghajtót, mert az alapőján fog A vagy B meghajtóként működni.. ha a kábel végén van akkor A, ha a kábel "közepén" akkor B: meghajtóra kell beállítani...
    Ömlesztett Win telepítőt fel kell másolni a HDD-re onnan indulhat az install, nem kell flopyzgatni
    a DOS kicsit nagyobb szívás, azt csak floppy-ról tudod telepíteni és arról is cska akkor, ha megfelelően van beállítva a lemez Disk label-je, ezt én is nem rég tudtam meg... de DOS-t totál fölösleges telepíteni, ha raksz a gépre egy Win3.11 helyett Win3.1-et ;)
    DOS6.22 indítólemezzel SYS C:, majd ha felhúzod a Win3.1-et, lesz ugyanúgy egy teljes értékű DOS6.22-ed
    Dalls chipnek meg van az a hátránya, hogy bizony itt állítani sem tudsz, BIOS-ba belépsz beállítod, elmented, kilépsz és semmi... Szóval amíg azt meg nem oldod, nem fogod tudni használni a 286-ost... de ez csak a Dallas chipes lapoknál van így...

Új hozzászólás Aktív témák