Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    Ideiglenesen sajnos nem az elképzeléseknek megfelelően, de sikerült beüzemelni a Yamaha Audician-t.
    A DB50XG túl nagy a kártyához, így majd egy szalagkábel segírségével fog csak tudni rákapcsolódni a hangkártyára, de szerencsére volt itthon még 3 másik daughter card, amiből egy :) belefért a mérethatárba:

    A CT1600-át kivettem, majd beraktam a Yamaha-t [link] amin 2 módosítás lett elvégezve:
    2 kondi cserélve, hogy még jobban hasonlítson a hangja a CT1600-hoz egy low pass filter: [link]
    És 2 trace is át lett cserélve, mert a MIDI társkártya jobb és bal csatornája meg lett cserélve
    [link]

    A kártya DOS Init programja (SETUPSA.EXE) faék egyszerű, mindent be lehet rajta állítani.

    Egyelőre jók a tapasztalataim, a Descent/Doombeállítva sounblaster fx/MIDI zenére a Crystal társkártya ellenére egész jól szól. Mspac és pacman v2 kicsit szivatott, nem tudom már, hogy a set blaster autoexecbe írása, vagy a base port 220-ról 240-re állítása a setupsa.exe-vel hozta meg a sikert, de már jó.
    Ami nem szól egyelőre, az a Secret of the monkey island.
    Default indítással adlib/soundblaster állásban szól a zene, de ha R argumumenttel (Roland MT-32) indítom, sajnos nem szól. Pedig 330-as portra van állítva a midi kimenet
    Nem tudom mi lehet a gondja..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák