Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz gameworks20 #73421 üzenetére

    Jelentős összegeket ebbe a platformba már nem szabad fektetni, ha nem tervezed sokáig használni, nem térülne meg.
    A másik 2 cpu jelentősen erősebb, bár érdekes kérdés, hogy a jelen vagy a jövőben érkező játékokban hogyan viszonyulnak majd az egymáshoz képesti erőviszonyaik.
    Talán ha jól skálázódna egy játék 12 szálig akkor az 1600x erősebb lehet a 6700k-nál ... de ilyen játék jelenleg nem sok van.. hogy a jövőben lesz-e ... talán egyszer biztos, de egyenlőre nem valószínű, hogy egyhamar általánossá válna ennyire "sok" száll kihasználása... Azonban ha igen, akkor meg az FX-ek is beérhetik (egyes esetekben) a 4 szálas i5 inteleket (legalább).. így nézve van "tartalék" a jelenlegi platformban is...

    de nem éri meg sokat rááldozni.. annak ellenére írom ezt, hogy én tervezem majd, hogy a jelenlegi FX6200at lecserélem majd egy FX83x0-re (amit épen szerezni tudok).. esetleg még berakok két 8GB-os modult a mostani 2x8GB mellé (azonos típust vadászva aprón.. néha akad egy-egy) úgy akkor 32GB ramom lenne, az elég lenne nekem munkára (is)..
    Van egy irodai i5ös gépem (szégyen de nem tudom megmondani pontosan milyen, talán valamilyen haswell, de melyik.. ). 8GB rammal.. az a gép halál lassú abban amivel dolgozom, ez az FX sokkal gyorsabb, így azt majd valamikor "kukázom" ezt meg berakom a helyére, és itthonra veszek egy új gépet...
    Jelenleg pont nincs irodám (költözés, várom, hogy az "új" helyre beköltözhessek azok helyére akik most kiköltöznek majd onnan.. aztán festés, pakolás .. stb... még 2 hét legalább itthon) így az itthoni gépen dolgozom..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák