Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Unteroff

    aktív tag

    Üdv!

    Nézegettem a legelső útmutatót, de nem lettem okosabb (Kicsit elavultnak tekintem egy AM3+ procihoz)... Még nagyon új vagyok, no és semmi tp a tuninghoz, sose próbáltam még. :F

    Adott az én FX-8320-as procim (hozzá egy Macho 120-as rev.a, deszkának meg GA-970A-UD3P), és szeretném egy kicsit tuningolni, vagy legalább "normális" értéken legyen. Nem rég sikerült végre összerakni a gépet, de kicsit elégedetlen vagyok a brenchmark eredményekkel (Heaven, Valley, 3dMark demo), plusz a játékok zöme szépnek szép (egy MSI GTX 760 TF gondoskodik róla), de nincs meg a rendes FPS szám (Ja a videokarhoz lévő MSI GAming App-ot bekapcsolom Gaming mód-ba, akkor kicsit megugrik az FPS szám). Nézegettem az Adia64-en a hőmérsékletet, kicsit hűvős a proci. Alaphasználat mellett 15-20°C-os, játék után se megy fel nagyon az érték, ami tetszik is, mert mellette nincs semmi hangja. Automatán van az érték, ezért alapjáraton 1,4-1,7 között ugrál, de ha valamin dolgozik, felugrik 3,5 Ghz-re. Játék közben is ezen van, de biztos nem jó, ha össze-vissza ugrál az érték. :)

    Annyi lenne a kérdés, hogy hogyan kezdjek neki, ha 3,5Ghz-re szeretném állítani a procit, vagy esetleg a turbo-re, 4 Ghz. Egyáltalán érdemes-e, vagy ne nyúlkáljak hozzá. Csak Biosból lehet állítgatni, vagy van külön program, mert nem csak játékra szoktam használni, mellette filmnézés és böngészés, akkor meg feleslegesen megy húzva.

    Előre is köszi a válaszokat! :R

    Ui.: Összeraktam "szemétből" ideiglenesen egy netezős gépet (AMD Athlon 64 3500+, Alpine 64 GT Rev. 2 proci hűtő), mert haldoklik és elég lassú lett egy 11 éves P4-es gép. Azt szeretném kérdezni, hogy tudnám egy kicsit megemelni annak is az órajelét, hogy azért kicsivel jobb legyen a régi géptől? Később veszek majd egy rendes netezős gépet, de nem gondoltam, most fog meghalni. :(

    Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

Új hozzászólás Aktív témák