Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim76

    aktív tag

    Sajnos kevés időm volt, így csak mostanra sikerült egy olyan, számomra bőven elégséges, és remélhetőleg szerintetek is elfogadható hőterhelést jelentő beállítást találjak(azért írom le, hátha valakinek hasonló konfigja van, és még nem próbálta végig a beállításokat - én is új vagyok itt, de sok segítséget kaptam, és sok hasznos infót találtam ebben a topicban):
    FX-6100
    ASRock 970 Extreme 4
    CoolerMaster Gemini II M4
    (a mosfet-ek meg a részben a ram-ok fölé ér, throttling soha sem volt még vele, nagyon csendes, de már bánom, hogy nem a Big shuriken 2-t vettem kicsivel drágábban - az szintén hűti a cpu környékét is, de a cpu-t magát sokkal hatékonyabban, az összehasonlítások szerint)
    Házon hátul Arctic Cooling F12, oldalt, cpu-ra fúj AC F8 PWM
    BIOS 2.30
    Win 8 N 64bit
    Cool N Quiet - Enabled
    minden egyéb energiatakarékossági dolog Disabled
    Turbo Core - Disabled
    APM - Disabled
    OC Mode - Manual
    4000 MHz 20x200
    CPU voltage - 1.3000V
    RAM: 2x4GB KHX1600C9D3/4G @ 1600MHz 9-9-9-27 1.65V-on

    AIDA 64 Stability test 30 perc: [link]

    Tudom, hogy semmi különleges nincs a fentiekben, talán csak számomra az, hogy a sok helyen előforduló, ASRock 970-es chipset-es lapok degradálása ellenére, ez a lap, ezzel a hűtővel azért, ha nem is égbemenő, de 20+%-os tuningot elvisel, és, mivel egy ilyen hűtővel egy 2,5x ennyibe kerülő bárakármilyen 990-es lapban is túlmelegedne a cpu magasabb órajelen, magasabb feszültséggel, számomra nem lett volna értelme több pénzt rászánni. (Ráadásul tuningolni sem akartam, csak meg lettem burkoltan fenyegetve, hogy meg leszek keresve, ha FX-et veszek, és alapon fogom használni :D ;) )

    There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

Új hozzászólás Aktív témák