Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freemanone

    őstag

    Üdv mindenkinek!
    Gyarapítanám a tábort és rögtön lenne egy "apró" kérdésem.... :)
    Van ez a csoda funkció miszerint lehet voice profilokat betanítani és imposztoroknak nem reagál a kishölgy, de sehogy se sikerül elővarázsolnom.
    Volt egy kedves chat-em 2 indiai illetővel is, akik próbáltak segíteni, majd a vége az lett hogy eszkalálják a problémámat, aztán majd jelentkeznek.
    Esetleg ezzel van valakinek valami tapasztalata?

  • freemanone

    őstag

    válasz freemanone #147 üzenetére

    Kedves support megerősített abban, hogy a default country a probléma, mert a funkció csak USA-ban elérhető.
    Viszont nekem nem fáj ha az account "oda való lesz alapból", így ha valakit érdekli a megoldás baromi egyszerű: belépsz amazon.com-ra majd ott "Manage Your Content and Devices" és felül ki lesz írva a jelenlegi, amit lehet konvertálni .com-osra, alexa app-ban egy logout-login és voila, Voice traning elérhető!

  • freemanone

    őstag

    válasz malnabokor #149 üzenetére

    igen feltűnt.... meg az app is hirtelen megváltozott a jó értelemben! :K
    Szépen lassan kitapasztalom minden csínyját. :) Stringify-al együtt nagyon powerful a kicsike!

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz Sirandrish #166 üzenetére

    Egy kis magyar és helyi tartalom a témában: [link]
    Egy tanácsom van, mielőtt bármit is megvennél, járd körbe a témát nagyon, mert rettenetesen sokféle megoldás létezik és mindegyiknek megvan a maga előnye - hátránya.
    Világítás terén egy példa:
    Sokféle szines izzókkal, szalagokkal lehet találkozni, de olyan, ami integrált Alexa/Siri/Gassistant kombóval, minden fontos platformon van valamilyen külső fejlesztő aki komolyan foglalkozik vele, van IFTTT, Stringify támogatása és folyamatosan fejlődő "szórakoztató" módja (Razer, Huedynamic, All4Hue, Bloomscreen... játékok, filmek, vagy bármi egyéb monitoron megjelenő tartalom világítással való szinkronizálása, akár képi, akár audio alapon) is van.... valamint a labson keresztül mindenféle "élő" hangulatvilágítást (láva lámpa módon lassan vándorolnak a fények a szobában), valamint out-of-the-box automatizációt nyújt, csak egyet ismerek. Philips Hue.
    Aztán van több szint ebből, van ami csak szines, vagy sima fehér. Van amivel lehet ezt azt animálni. Van amelyik csak on/off funkciókat tud. Van olyan is ami "olcsó", de egyiknek sincs akkora háttere mint amit a philips körvonalaz szépen lassan, de folyamatosan törve előre. Vannak páran, teljesség igénye nélkül pl Xiaomi, Ikea, Lifx, Nanoleaf, stb stb.

    Gondold át miket szeretnél automatizálni, nézz körbe a piacon megoldások terén, majd invesztálj be, mert nem biztos hogy mindig a legolcsóbb a jobb, viszont van amiből a drágább teljesen felesleges. Minden az igényektől és a pénztárcától függ, mert egy panelban is Hue világítás kialakítása minden kapcsolóval szenzorral ~300k körül mozog. Viszont ha a jelenlegi rendszerbe kerülnek filléres Sonoff kapcsolók, vagy kínai RF/IR cuccok, amiket egy Harmony hub, vagy Broadlink RM Mini/Pro aktivizál, esetleg mindezeket Alexával megtámogatva, akkor jóval olcsóbban összehozható, egy sima fehér fényes rendszer.
    Említhetném még a Fibaro termékeket, Nest cuccokat (nemrég beolvadt a Google-be teljesen), esetleg az "olcsó" madzaggal "vezérelhető" rolós árnyékolókhoz is lehet kapni csőmotort kínából ~10k körül, táppal meghajtóval, csak ahoz is kell egy RF vagy IR adó hub.
    Egy szó mint száz.... a tanács az, hogy érdemes jól körbejárni a dolgokat, mielőtt bevásárol valaki, mert nagyon sok múlik a kompatibilitáson és bővíthetőségen.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    Szia, én a héten vettem RM Mini-t és azóta sem sikerült Alexát rávennem, hogy beszélgessenek.
    Skill engedélyezve, account US lokáción, IHC látja a mini3-at, kezeli is.... de Alexa semilyen új eszközt nem talál meg.

  • freemanone

    őstag

    válasz hitman77 #185 üzenetére

    FB logint használva azonnal beléptet, és össze is kapcsolja az account-okat gond nélkül. Mindegy hogy IHC vagy "IHC for EU"-val próbáltam.
    Teszem hozzá a Mini3 párosítása IHC appokkal (eu vagy sem) úgy néz ki nálam _MINDEN_ alkalommal, hogy:

    - reset
    - gyorsan villog
    - app-ban párosítás kezdése
    - 10-15% körül a kütyü elkezd lassan villogni, majd nincs tovább kék led
    - 100% - nem találta az eszközt
    - alternatív módszer
    - reset - gyorsan villog, reset még1x - lassan villog
    - telefon csatlakozik a broadlink AP-re
    - wifi kiválaszt, párosodás
    - 100% és az eszköz ismét nem található
    - app kill
    - app start
    - devices között ott van 1 kínai nevű eszköz, ha rámegyek az a Mini3, amit párosítottam és működik vígan...

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz cpt rodgi #188 üzenetére

    Ha ez így van, akkor viszont 1 percet nem szenvedek vele tovább, megerősítettél abban, hogy kell 1 RasPI3 +HomeAssistant, mert ez így nemhogy automatizáció, meg smart, sokkal inkább degeneráció. :N :F

    Esetleg Harmony HUB-al van valakinek tapasztalata? Elég drága.... főleg a broadlink kütyüihez mérten és RF sincs, (ugyan csak minit vettem, de később tervben volt egy pro, ha jól működik a rendszer) de ha azzal nincs ilyen kínszenvedés, inkább fizetek. :U

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz cpt rodgi #191 üzenetére

    Nem saját, de kollega RM Pro-ja továbbra is "server busy".... (IHC for EU)
    Én majd este nézek rá a mini3-ra... de már kezdem feladni hogy közvetítő nélkül működjön, főlleg ha ez ennyire stabil, hogy hol volt hol nem volt.....

  • freemanone

    őstag

    válasz hitman77 #198 üzenetére

    Részemről próbára feltettem egy HomeAssistant-ot a win10-es asztali gépemre és rettenetesen egyszerű volt beállítani az alap vezérlést, úgyhogy szerzek hozzá dedikált eszközt és elfelejtem a broadlinket meg a csoda felhőjét, ehez semmiféle account nem kell így.
    Ha kitalálom min fogom futtatni véglegesen, megcsinálom a titkosítást, mert Amazon követelmény hogy csak SSL-el mehet a kettő között a kommunikáció, addigis örülök hogy ezzel legalább működni fog és nem függök egy instabil service-től.
    Alexát szeretjük, csak a broadlink áshatná el magát, de nagyon.

    (#199) Zsötie: köszi a választ! Még az is megfontolás tárgya egyelőre, lehet hogy elcsábulok rá.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz regler19 #204 üzenetére

    Vettem párat, de még csak egy van bekötve, az viszont out-of-the-box működik Alexán keresztül. "eWeLink Smart Home Fan" skill kellett csak hozzá. Bekötéstől számítva, econtrol appal párosítás, beállítás, majd skill engedélyezés és végül hangvezérlés vett igénybe összesen kb 5 percet.

  • freemanone

    őstag

    válasz hitman77 #210 üzenetére

    Minden nap megpróbáltam azóta is hátha mégis megy, de én is pont ennyi sikerrel járok...
    Viszont HA-val azóta is gond nélkül üzemel, mindegy hányszor volt resetelve, az IP-t router DHCP-ből tartja neki, a többi nem számít.
    Mondjuk az viszont elég gáz, hogy bármiféle azonosítás nélkül, bárki aki az IP-re megfelelő formátumban szórja az IR datát, tud vele irányítani dolgokat... ergó csak a routered security-je számít, minden más csak parádé. :U

  • freemanone

    őstag

    válasz hitman77 #212 üzenetére

    Na akkor hogy ne csak a rosszat írjam ide mindig! :DD

    A mai nappal nálam is működik a sima és az EU-s IHC is, anrdoid verziója! DE!!!! CSAK!!! lámpákat ismer fel.... Szóval akinek elég az ON/OFF funkcionalitás, az tudja használni custom dolgokra.
    Ámbár egy kis trükközéssel én sorozatot is megoldottam vele. Minden egyes gomb kapott egy saját "lámpát" ON kapcsolót betanítva, majd a megfelelő "lámpákat" összefogtam egy csoportba a "smart home"-on belül és ezt már lehet rutinokkal saját parancsszóra tanítani.
    Nem a legszebb, de mostmár így is megy. Ettől függetlenül továbbra is viszem a HomeAssistant vonalat, nagyon megtettszett.

    szerk: először simán csak rutinokhoz akartam adni, de mivel csak lámpákkal lehet szerencsétlenkedni és a rutinoknál nem lehet simán csak bekapcsolni, hanem mindenképp xx%-ra kell állítani, így nem értelmezi a broadlink a parancsokat, ezért hoztam létre mindegyikhez 1-1 "lámpát"

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz hitman77 #214 üzenetére

    Van egy ilyen video is közben: [link]
    Nem frissült semmi nálam, csak beléptem kipróbáltam a lámpás trükköt és azonnal felismerte. FB fiókkal van összekötve az IHC és Alexa. Nekem ugyan csak mini van kéznél, abban csak IR van ugye, de elvileg mostmár IHC-vel be lehet tanítani RF-re is lámpát, amit felismer a skill.

  • freemanone

    őstag

    válasz malnabokor #350 üzenetére

    Bizony, be is húztam hármat ismerősön keresztül (összesen 110€-ba), ma érkeztek meg és nagyon bejön az új hangminőség + multiroom audio. :))
    A 2.0-ás konzevrdoboz mellettük konkrétan. Nem mintha ez nem tűnt volna fel, viszont az új már ténykedős alapzajhoz megfelelő minőség.

  • freemanone

    őstag

    válasz Galahed #358 üzenetére

    Na ezt nem tudtam, hogy ilyen megkülömböztetés van. Így rákeresve, valóban van 1db listing a 2 generációsból. Az így elég jó üzlet egyébként, kár hogy a gen 3-ból nincs ilyen. Mondjuk én most bevásároltam és mindenhova került, ahova akartam.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz kovacspro #360 üzenetére

    Vagy csinálj routine-t ahol pontosan ezt a kifejezést tesze be, vagy csinált egy csoportot "all lights" névvel és úgy már működni fog.
    Nem annyira természetes vele még az interakció és vannak kötöttségek sajnos.

  • freemanone

    őstag

    válasz malnabokor #363 üzenetére

    és tényleg.... :D az updatek óta nem próbálkoztam, de úgy látom van fejlődés. Beállítgattam a lámpákat is a szobákhoz, és már hallgatott is az "all lights"-ra. Nameg így, hogy nem kell egy helységhez jó hangosan beszélni "irányítottan", sokkal jobb az egész.
    Azt gondoltam a HUE csoportokat és az "all lights"-ot "magától" érti, de így se rossz, mert a HUE csoportokat hozzárendelve az Alexa csoportokhoz, mindent sokkal gördülékenyebben lehet vele irányítani.

  • freemanone

    őstag

    válasz fgyorgy #442 üzenetére

    A kínai motyókról azért nem árt tudni, hogy alapesetben "hazabeszélnek" és a kínai serverek nélkül nem működnek.
    Én azért pedig senkinek nem fizetnék, hogy ha egy server nem működik valahol a nagyvilágban, neadj isten becsődölt és bezárta a kapukat, akkor onnantól azok a kütyük ne működjenek tovább.
    Sok cikkben látom például a HUE cuccoknál is hogy a HUB megléte negatívumként van feltüntetve, mint extra költség és plusz doboz csupán. Pedig valójában az autonóm rendszer egyik előfeltétele. Ha elmegy az internet alexa halott, a kínai kütyük többsége gyári állapotban szintén. A HUE viszont teszi a dolgát a kapcsolóival és mozgásérzékelőivel, mintha mi sem történt volna. (Fibaro is ilyen lenne)
    Kínai irányba szerintem csak akkor menjen el bárki is, hogyha:
    - custom FW, scriptelgetés és forrasztó pálka gondolata nem testidegen
    - vagy nem zavarja hogy esetenként nem működik, külső server probléma miatt
    - nem zavarja hogy kína kvázi mindent is "lát"
    - nem zavarja hogy a mikró épp üzemelt és bezavart az RF cuccainak (nem mindennapi dolog, de megeshet)
    - RF cuccoknál nincs visszajelzés (megnyomtad a gombot, de nem történik semmi, az otthoni központod pedig mutatja, hogy pl a garázskapu nyitva van, mert a jelet kiküldte, de hogy azt vette-e valami? nem... valójában zárva van és a kütyü tegnap lemerült, csak nem tud kinek, hogy, szólni...)

    Viszont amint custom FW és kínai kütyük mellett dönt az ember, oda is kell valami HUB szerűség (HomeAssistant, Domotiz, stb), amin keresztül kezeli az egészet és azt bizony valakinek fel kell építenie. Szóval nem árt hozzá némi IT-s affinitás.

    A fibaro és a zwave egy másik világ. Az tényleg okos. Amíg az RF az csak "okoskodó" ahogy hívni szoktam, mert nincs statuszod, max szemmel vered.
    Szóval.... ha tényleg stabil, autonóm, okos rendszert szeretnél, amit viszonylag könnyű programozni, NE menj el kína irányába.
    Ezt nálam egy fióknyi kínai kütyü hangos bólogatása erősíti meg, valamint egy lakásnyi HUE, ami kiválóan teszi a dolgát 4db echo dot társaságában. Pedig szeretek DIY-kodni... szabadidőm nagy részét azzal foglalom le. (a fióknyi cuccon lassan túl kéne inkább adnom... a HUE viszont minden forintot megért)

    Aztán hogy a topichoz is illjen egy kicsit. Az alexa integráció a kínai motyókkal addig működik szépen, amíg minden a kinti servereken, gyári FW-en van.
    HA-val például csak akkor összekapcsolható. ha SSL-t is beállítasz kellően erős hitelesítő tanusítványok megléte mellett. Domoticz és egyéb otthon automatizációs cuccokkal nincs sok tapasztalatom, de ahogy észrevettem, az a tábor gyengébb, kevesebb támogatással rendelkezik alapvetően.

    A broadlinkes kütyük nagyon hektikusak, nem is térnék ki rá túlzottan. Van akinek szépen megy, van akinek csak 1-2 dolog és van akinek szinte semmi. A GDPR-os kavarás óta egy katasztrófa az egész szerintem. Nálam HA alatt van befogva egy mini3 infra vető, a TV, hangcucc, álló venti irányításához, de ugye ez már egyedi megoldás és inkább száműzném.
    (A ventit át is fogom építeni egy nodemcu segítségével igazi okos cuccá, a jelenlegi infrás megoldás mellett kap wifi-t és státusz lekérdezést! :D )

  • freemanone

    őstag

    válasz weinmaker #446 üzenetére

    Az ikea-s cuccokat is árnyalnám némileg. Egész véletlenül abból is akad otthon. :)
    A mozgásérzékelő nem programozható és kegyetlen buta. Áthaladó folyosón pl simán el tudsz sétálni előtte annélkül hogy bármit is csinálna, mert csak 15 másodpercenként mintavételez. Azon kívül 1-5-10 perces "kikapcsolás" az egyetlen funkció amire képes a bekapcsolás mellett.
    A távirányítója a HUE-nak sem a 100%, de a TRÅDFRI bőven alulmúlja, nem egyszer kihagyott nekem, a HUE meg talán 2 havonta egy alkalommal.
    A HUE mozgásérzékelő az hibátlan, sosem hagyott cserben és rengeteg féleképpen fel lehet programozni, nagyon könnyen ráadásul, gyári felületen keresztül.

    Aztán következik az ára a dolgoknak. HUE-ból is van "olcsó", egy színű, dimmelhető izzó, (cikkszámok: 1db-os: 8718696449578, 2db-os: 8718696729113) amiből általában 10k körül mozog egy dupla e27-es csomag. Ezekről viszont tipikusan nem esik szó, merthát az nem túl sok funkcióval bír. Ha csak erre van szükség, nem akar az ember színhőmérsékletekkel avagy színekkel játtszani, akkor viszont ne is vegyen HUE cuccokat.
    Ilyen célra sokkal inkább ajánlanék okos fali kapcsolókat és "hagyományos" led izzókat egy raspi-n futó HA-val sonoff kapcsolókkal.
    A TRÅDFRI-nál a "párosítástól" nálam már feláll a hátamon a szőr is, mert itt 1-1 eszközt (mozgás, távirányító) manuálisan kapcsolgatással, gombnyomogatással kell párosítani, míg HUE-nál mindent a HUB-hoz kötsz egy app-pal (kvázi automatán) és utána azt módosítasz ami jól esik, akármikor utólag is, nem kell érte izzókat áramtalanítani, nehogy másikhoz párosodjon.
    Lehet hogy egy HUE mozgásérzékelő duplája az IKEA-s árnak, de annyival többet is tud!
    Van benne például hőmérő és fénymérő is, mert ugye ha van elég fény, minek is kapcsoljon fel ott bármi? A hőmérő pedig egy kellemes extra benne. A szinte végtelen programozhatósági lehetőségekről már nem is beszélve.
    A hőmérőt plédául lehet használni baba szoba hőmérséklet monitorozásra és ha teszemazt 25 fok alá esik a hőmérséklet, akkor a hálójában, nappaliban felkapcsol 1 lámpa, vagy esetleg pirosra vált, vagy.... amit szeretnél, villog, lekapcsol, stb... :)

    Szerintem az ikea megoldása bohóckodni jó csak. :B Illetve HUE mellé kiegészítő izzónak 1-1 helyre, ahol elég az egyszerű NEM dimmelhető meleg fehér fény.
    A dimmelhető és a színhőmérséklet váltós már bizony HUE ár környékén mozog!

    Én az elején nagyon próbáltam magamat visszafogni a költekezéssel, de mára beláttam, hogy ha stabil, jól működő rendszert akarok, amit nem csak a család fő IT-sa tud használni pilóta vizsga ellenében, hanem valóban mindenkinek megkönnyíti az életét, nem szabad spórolni.
    Ha valami ami eddig egy alap dolog volt, gombnyomásra, fali kapcsoló billentésre és holnaptól azért nem működik rendesen, mert okos lett, ebből fakadóan esetleg még kényelmetlen is a használata, akkor az inkább hátráltató tényező, mintsem okos.
    Telefonnal, appokkal kapcsolgasson a nyavaja, egy okos rendszer tudja mit akarok és kérdés nélkül teszi a dolgát!
    Nálam a világítás már félautomata. Ami annyit tesz hogy van ahol éjjel nappal mozgásérzékelő kapcsolja a megfelelő módot, van ahol éjjel csak a gombok operálnak.

    Egy okos kapcsolótól például azt várom el, hogy reggel-délben-este hétköznap-hétvégén mást és mást csinál ugyanazzal a gombbal. Este elég a pici fény is akár például. A WC-ben este 1% fényerő van, nappal 100%. Mind gombbal, mind mozgásérzékelővel és erre az IKEA cucca önmagában képtelen.

    Az RF cuccokat nem is elemezném ki. Attól az ikea-s bigyó is jobb. :)
    Ha nem nyílik a csak RF-el nyitható garázskapu a ház úrnőjének amikor épp beállna és nincs aki megcsinálja hirtelen.......... nem annyira kényelmes az a kanapé! :D csak hogy egy nagyon gyors példa legyen még a végére.

    Úgy álltam hozzá a dologhoz, hogy mindent gyorsan automatizálni amit csak lehet és így olcsó kínai cuccokba is beleugrottam, de nem kellett volna, mert nem akarok vele annyit foglalkozni, sokkal inkább élvezni, használni.
    Szerintem mindegyik szegmenst jól át kell gondolni, mert hirtelen jönnek az igények. A világítással már meg vagyok elégedve, minden máson még rágódok, hogy honnan akasszam le rá a keretet, mert ********* drága luxus ez az egész. (függönyök, redőnyök, szellőztetés, klíma, főzőlap hogy a rendszer tudja hogy a konyhában nem kánikula van, csak főzünk épp) stb stb stb....

    és már megint csak egy rövidet akartam írni..... de nem fér bele egyszerűen :DDD és az a baj, hogy az okosotthon topic sokkal inkább felsőbb szintű programozgatás, nem pedig a piacon elérhető termékekről szól, így itt ugyan off.... de annyira mégsem, mert mindegyik irányítható Alexával is így vagy úgy ;]

    HUE Alexa integráció viszont kiváló! :DD
    rutinok közé fel van véve néhány helység neve parancsszónak, pl: "Alexa, kitchen" és máris fényárban úszik minden a konyhában, ha esetleg a mozgásérzékelő elég fényesnek ítélné, de én meg épp a pulton szeletelek valamit és a hátam mögül árnyékolom a napot, viszont jobban akarom látni hogy az ujjamat szeletelem-e épp...
    A reakcióidő is 1s körüli, ami számomra lenyűgöző, tudván mennyi minden történik ilyenkor.
    Hang a számból, be egy echo dotba, ami felküldi felhőbe, az analizálja, van rá rutin, így elindítja azt, amihez újra az internethez kell nyúlnia, mert a HUE-val a philips servereken keresztül beszélgethet csak, nem közvetlenül a HUB-nak szól, az pedig a philips serverektől kapja a parancsot, ami wireless zigbee-n szétszórja a jelet a megfelelő izzóknak.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    Nagyon szivesen mindenkinek! :)

    (#451) fgyorgy :
    Közben meg kell köpködjem saját írásom, mert mégiscsak lehet dimmelni az IKEA izzókat is, csak ahoz kell a TRÅDFRI gateway (ami nekem nincs), amit ki lehet váltani egy HUE HUB-bal is!
    A párosítás mondjuk kicsit vicces, de annyi belefér. 6x ki-be kell kapcsolni az izzót, ezzel resetet kap és utána meg kell keresni a HUE appon belül. Előfordulhat hogy régi a FW, akkor viszont ikea gateway-el frissíteni kell, majd eltávolítani róla, 6x ki-be kapcsolni és utána a HUE HUB-nak már látnia kell.
    Viszont csak 2700k és 4000k között mozognak, nem tudnak 6500k-t. Ebből gondolom, hogy a szines cuccuk nem annyira jó mint a HUE, mert ott a színkeverésbe a fehér teljes palettáját használják erre a célra is.

    Szóval lényegében annyira nem gáz az az ikea (ha csak az izzókat nézem).... meg egy kicsit talán elfogult is vagyok. Illetve szeretem ha mindent (is) tud a rendszer és nem vagyok korlátok közé szorítva. :B
    (HUE dimmer kapcsolót például rábírtam arra, hogy a dimm gombjaival az oda tartozó mozgásérzékelőt tiltja/engedélyezi, amíg az on-off teszi a dolgát ahogy kell, de nem 5 féleképp, hanem napszaknak megfelelően)

    Nem mindenkinek kell szines izzó és ezt totál megértem. Nálunk ez egy ártatlan szülinapi ajándékkal indult, egy HUE GO asztali lámpa formájában.
    Azonnal beleszerettem a pasztel színeibe, amit előtte egyik másik szines fényforrástól sem láttam és ebből alakult ki a jelenlegi rendszer néhány hónap alatt.
    Viszont nálunk elég sok a fehér felület, amit baromi jó érzés télen meleg színekkel megfesteni itt-ott. Egy kis életet visznek a hideg havas, latyakos napokba. Nálunk otthon javult a közérzetünk tőle, nagyon szeretjük őket. :)
    Azt is hozzátenném még, hogy nyáron kék-zöld és hideg fehér színekkel operált a lakás, ami adott neki egy hűvösebb érzetet. Télre ezeket felváltotta a narancs-piros és melegfehér kombó, amitől kellemes meleg érzet uralkodik az egész lakásban. A folyosón és a konyhában megtámogattam a fehér izzókat 1-1 szines valamivel, így bőven van fény és kellemes színeket is lehet keverni. Így lényegében állítható fehér csak a WC és fürdőbe került, a szobákban pedig csak szinesek vannak.
    A következő lépés az lesz, hogy a téli-nyári váltást automatán tudja majd kezelni.

    A VeraEdge központtal személyes tapasztalatom nincs, de egészen pontosan ezt tervezem jövőre én is meglépni, amin Te gondolkozol és nem is biztos, hogy kell a nagyobb nekem.
    Minden fibaro cucc működik vele tökéletesen, mert zwave a rendszer lelke. Nameg ha ebbe beruház az ember, a vezérlő lesz a legkissebb tétel a végére.

    Alexa és a mikrofonja 1 kalap hogyismondjam :DDD volt a véleményem, amíg meg nem érkezett +3db dot3.0 az eredeti 2.0-ás mellé és azóta sokkal gördülékenyebb lett vele a kommunikáció.

    (#450) jézusom: Nem az amazon serverét használja. Hanem a kínai ewelink servereket.
    Na látod én nem bíznám a fűtést még véletlenül sem olyan cuccra, amit az internet hiánya "butává" varázsol, Ugyanis anélkül csak appon keresztül wifi local control módban lehet irányítani. (amit csupán pár hónapja vezettek be, előtte még ez sem volt opció) Ezért nem bíznék annyi mindent Alexára sem. Kiegészítő szolgáltatásként viszont kiváló!
    Ha sonoff akkor HA/domo + tasmota vagy espeasy, MQTT-vel. Local control over all!

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz jézusom #455 üzenetére

    Akár ki is fejthetem, de az okosotthon topic pont ezekről szól nagyban! :)
    Röviden: HomeAssistant vagy Domoticz egy raspberry pi-on, ami futtat egy MQTT brokert.
    Sonoff felnyit, Tasmota vagy ESPEasy FW flash-el, a megfelelő flasher kütyüvel és ezzel a kicsi kínai servereket el lehet felejteni, az ewelink appal egyetemben.
    Majd a korábban említett otthon automatizációs rendszer egyikébe integrálni saját kezűleg.
    Amit össze lehet kötni Alexával, szintén hekkelős móka.
    Ettől bővebben viszont tényleg a másik topicban, mert itt ez már nagyon off.

    Amazon server egészen addig amíg Alexával beszélgetsz. Utána egy skillen keresztül 3rd party serverre szól ki (kínába), ami neten keresztül leszól a sonoffodnak, az ewelink account-odon keresztül, ami linkelve van az amazon account-oddal.

    Alexa alapvetően semmivel nem kommunikál local módon. Minden kizárólag neten keresztül megy és külsős serverekkel beszélget. Bármelyik külsös server nem működik, abban a pillanatban az egész lánc halott.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz jézusom #457 üzenetére

    Nem mondom, hogy nem kényelmes, vagy hogy nem működik, mert az nem igaz. :)
    Csupán számomra testidegen a kínai serverek léte a láncban. Akkor inkább tartok otthon egy alacsony fogyasztású kis kütyüt, amin futhat a saját otthon automatizációs serverem. Az alapok ráadásul nem is annyira vészesek, sőt egyre felhasználóbarátabb.

    Ahhoz kell az otthoni server, hogy Alexa felé hitelesítve legyen a kapcsolat és így a lánc máris átalakul.
    Hang > Alexa > amazon server > saját LAN-on ülő server > LAN-on lévő sonoff, vagy bármi egyéb.
    A végére pedig egy-két link, ami minden további kérdésre választ ad, de lényegében egy developer módban futó skillen keresztül kommunikál a saját serverrel.
    Domoticz - Alexa
    HomeAssistant - Alexa

  • freemanone

    őstag

    válasz jézusom #461 üzenetére

    Neked erre "tágasabb" [link] :DDD
    Vigyázz, mert mély az üreg....! :D

    (#462) betyarr: Nem bizony! :D Látva kommentedet nemrég rendeltem én is egy kvázi voltage free verziót, amit 5V-osnak titulálnak, mert külön tápkört kapott, ami 5V-ról üzemel. Ha megérkezett és beüzemeltem írok róla mindenképp, de nemtudom az mikor lesz. Alin meg a postán elég sok múlik jelenleg.

    (#460) koncsik: Lassan lesz akkor a topic hogy ideje lenne, de ide inkább Alexával kapcsolatos dolgok kellenének, tudom hogy nagyon sokmindent érint, viszont arra ott az okosotthon topic.

  • freemanone

    őstag

    válasz Galahed #466 üzenetére

    Ennek a postnak a végén írtam pont.
    Ezzel csak az a bajom, hogy "manuális". A fűtést sem akarom kapcsolgatni.
    Nézze meg, hogy milyen hőmérséklet van kint, mi van bent, megy-e klíma, a konyhában a tűzhely, a szellőztetők, az ablakok állása, mennyi a páratartalom, itthon vagyok-e vagy sem, esetleg a szokásaim alapján ilyenkor pár órán belül otthon leszek, vagy akárki más a családból, akkor előfűt és még sorolhatnám. Ezekre reagálva, tegye a dolgát megadott küszöbértékei között. Mindemellett persze kézzel lehessen állítani rajta, ha szükséges.
    Én ilyen rendszert szeretnék, mert ezt tartom igazán okosnak. :)

    Nem azt mondom, hogy rossz amit a sonoff csinál, mert segít elérni olyat, amit eddig nem lehetett. Csupán számomra, ez nem opció abban a formában, ahogy tálalják. Ettől függetlenül annak tudatában, hogy mikkel járhat egy gyári sonoff rendszer, hajrá! :) Jó kis project az ilyen, mindegyikből lehet sokat tanulni és egyébként azok a fali kapcsolók tettszenek nekem is. Gondolkoztam már rajta miközben épült a HUE, viszont rájöttem, hogy én nem akarok villanyt kapcsolgatni sem! :D Legyen automata. :)

    Kiegészítve Alexával!
    Hogy ON is legyen benne, mert a dot 3.0-val a multiroom audio is elég jó lett! Nem mondom hogy hozza a házimozi szintjét, de takarításhoz pont elég. Nameg a villanyhoz is van köze, mert 4 helységben van (háló, konyha, nappali, közlekedő folyosó) és mindegyiknek van 1 rutinja, amivel parancsszóra, a normál világítás kapcsol fel.
    Illetve reggelente időjárást olvas. Valamint a hangerőt is időzítővel kapcsolgatja, éjszaka nagyon csendes nálunk, így csupán 3-as hangerőn elég, míg nappal kell a 8.
    Erről jut eszembe a "whisper mode" ami szintén egy nagyon jó kis update, nemrégről! Illetve a "Brief mode" is a kedvenceim közé tartozik! Nem szeretem ha bőlére engedi, azt tudok én eleget! :D

    Illetve akkor fel is dobom a témát, ki milyen rutinokat használ még? Hátha lesz belőle inspiráció másoknak is! :DD

  • freemanone

    őstag

    válasz weinmaker #465 üzenetére

    Azért vannak ott is segítőkész emberek szerintem. :)

    Figy, nem rossz a kína vonal, csak tudni kell a "kockázatait". Ha valaki el tudja azokat fogadni és nincs igénye többre, mert van ilyen simán. Anyuméknál sem tudnék elképzelni HUE-t például, de egy sonoffot talán igen. (nálam meg 22 fényforrás van, amiből 6 fehér csupán, a többi szines, 5 dimmer switch, 6 mozgás érzékelővel +ikea..) Az igények rangsorolása és akár csak végiggondolása is sokat segíthet!
    Jelenleg nem túl sokmindenre használom Alexát, de ahogy jönnek az updatek egyre több dolgo kerül előtérbe belőle.
    Párom például amikor nehezen tud elaludni, vagy fáj a feje, sleepsounds macska dorombolását teszi be 1,5 órás sleep timerrel és ez segít neki.
    Szóval azon kívül hogy mindig jön 1-1 rémhír, a lehallgatásokról, meg tévesen kiküldött felvételekről, van ennek jó oldala. Csupán tudni kell élni vele és 1db Echo valami nem fogja megváltani a dolgot. Kell belőle több. A telefonos verzió önmagában, meg egyenesen kiábrándító.
    Hála égnek minden beálltást lehet hanggal is csinálni, mert az APP az 1 katasztrófa, még az őszi updatek után is, valamit javult itt-ott, de egyszerűen borzalmas logikával van felépítve. Egy igazi útvesztő.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz weinmaker #469 üzenetére

    Hátrány nekem például, hogy nem mozdítható könnyen. Én albérletben vagyok és a HUE-t pillanatok alatt összecsomagolom, ha kell. :)
    A kínai serverek mindig is zavarni fognak. Ennyire vagyok szakmabeli, hogy ne akarjak függeni külső serverektől. Alexa kivétel, mert ő egy kiegészítő szolgáltatás számomra, ami egy mondjuk úgy egész megbízható szolgáltatónál van. Legalábbis stabilitás szempontjából. Kínáról meg..... hát inkább nem akarok mesélni, mert azt hagyjuk is. Nálam ki vannak lőve és ennyi elég. :)
    Az egyetlen dolog ami szívás például ha a philips serverek nem mennek, hogy nem érem el internetről, csak lanon, illetve minden kapcsoló és sensor teszi a dolgát, mintha mi sem történt volna, és a HUE sync funkció nem működne, ami nálam gaming/filmezésnél mindenképp megy.
    Egyébként pedig lassú színátmenetes fényfestés megy a nappaliban 11 fényforrás segítségével. Így tökéletesen világos van, nagyon kevés árnyék, és minden szines. Köztük a gépem is, ami teli van hegyikristállyal, amiket úszó fényű ledek világítanak. Az is egy lámpa a szobában. A sebességét pedig egy lomha lávalámpához tudnám hasonlítani.
    Ezt például a HUE Labs segítségével érem el, illetve egy appal, amit all4hue-nak hívnak. Előre megcsinálok 4 "témát", amit egy számomra tettsző fotó színeiről automatikusan generál, majd azon a skálán eltolok minden lámpát, hogy 4 nem túl távoli színeket tartalmazó téma jöjjön létre. Amit utána, a labs segítségével a "Scene playlist" funkcióval egyszerűen kiválasztom a szobát, a 4 témát, majd az átmenet időtartamát 1sec - 60min között és majd azt hogy a tranzíciók között mennyit várjon. Nálam 20sec transition 10sec várás van így 2 perc egy teljes ciklus, ami ismétlődik. Végül kiválasztjuk hogy melyik kapcsolóra akarjuk telepíteni a kódot, és megnyomjuk az install gombot.
    Ezzel már csak annyi szépséghiba van, hogy van hozzá 1 dedikált kapcsoló a billentyűzetem telefon/tablet tartójába állítva és ez alapesetben hosszan nyomásra hozza elő a formulát, de ezt az All4hue sehítségével, néhány érintéssel, át lehet állítani. Le kell kérdezni vele a sensoron (kapcsoló) lévő szabályokat, majd kikeresni azt amelyik gombhoz tartozót szeretnénk megváltoztatni és szimplán legörgetve ott lesz, hogy "on button press", nem pedig "on button long press", majd elmenteni.
    Innentől kezdve, van egy 2perces 4 színátmenetből álló fényanimációd, amivel nagyon kellemes hangulatot lehet teremteni télen, nyáron.
    Soknak hangzik, avagy giccsesnek is hathat, tudom, de eddig aki itt járt az ismerőseim közül, nem így nyilatkozott egyik sem. Sőt néhányuk be is ruházott rá, amikor előben látták mit tud a Sync.
    Előtte voltak szekptikus vélemények.
    Ébresztőnek is használjuk és napközben teljesen automata, a fényanimáción kívül, mert arra nincs jó automatizációs megoldásom még. :)
    Egyelőre Alexa rutinja kapcsolja fel, az első témát az animációból, így amikor leülök és gombnyomásra elindítom, nem "ránt" egyet a színeken, egy gyors színváltással. Az idegesítő lenne.

    A kérdés az, van-e ilyen funkciókra szüksége az embernek egyáltalán? Használná-e?
    Nálam is először csak egy asztali lámpa volt.... aztán egy starterkit... aztán a utility helységek...... aztán hirtelen minden más. és HomeAssistant server win10-en Asrock J1900 ITX aprósággal és 4 Alexa... :U
    (meg egy fióknyi kínai bigyó)

    Ja igen, a zene! a YT leírás jöhetne! Mondjuk nálunk családi soptify van és több alexa account egyszerre, amik között váltani szoktunk hanggal. Így mindenki tudja a saját playlist-jeit hallgatni gond nélkül. Arra kell csak figyelni, hogy a rutinok is fiók függőek sajnos.... így vagy mindegyiken le kell kreálni mindent, vagy váltogatni, amikor azokra van szükség. Én egyelőre, mivel nincs sok, inkább lekreáltam mindent 2x.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz weinmaker #473 üzenetére

    Pont ezért mentem bele ennyire, hogy érezni lehessen, én csak akkor mennék el full HUE irányba, ha tényleg ki van használva a szines része és az entertainment (sync) is. Máskülömben..... a megbízhatósága nem jobb mint egy kikábelezett sonoff rendszernek, egyszínű fehér izzókkal.
    Illetve még azt tudom elképzelni, hogy az olcsóbb ikeás izzókkal megspékelni egy HUE HUB + sensor kombót, hogy olcsóbban legyen "white ambiance" szerű megoldás. (ugye csak 2700k - 4000k-ig mennek az IKEA izzók, nem egészen 6500K-ig)
    Minden egyéb esetben NEM ajánlom, mert nem térül meg soha.
    Ha valaki TV-zéshez játékhoz ruházna be rá, akkor pedig egy HUB, egy dupla csomagban kapható tápos play bar, és egy táp nélküli 1db-os kiegészítő, mert 3-at lehet egy tápra kötni és a 3 színzóna pont elég, a háttér megfestésére. Nem kell 8000pixeles ambilight, ami centinként más színt ad.

    (#474 & #475) fgyorgy:
    Mi sem egyszerűbb. :)
    "Alexa, play the "chillout" playlist in the livingroom (or any other group)." - és már teszi is a dolgát.

    Vegyesen vannak. Nappaliba csináltam fentre egy pici álmennyezet szerűséget, ami körben pausz papírral van diffúzolva, ott 3m ledszalag ténykedik, alatta van egy Rábalux Flaire spot 3 ágú lámpa, ami erről lóg, ebben e14-es gyertyák vannak. (szines módban nem zavaró a fényük, fehérben meg amúgyse nézegetsz ilyeneket)
    Aztán van 3db GO lámpa, aminek a hátulját látod lényegében és meglepően több fényt ad mint az E27-esek, amiből van 2db 1-1 tölcsér szerű fehér állólámpában.
    Illetve a legutóbb beszerzett kedvenceim, a 34"-es monitor hátán lévő 2db Play lámpa.
    Az előszobában, egy fehér E27-es van egy normál UFO lámpában, illetve majdnem vele szemben a hűtő tetején egy GO lámpa, ami a szembe lévő falat szinezi meg.
    A konyhában a pult alatt szemből kitakarva egy 3D nyomtatott litophane-el, van egy e14-es fehér, a két szélén fent E27-es fehérek és az ablak fölött, a karnisban 2M ledszalag, ami lefelé a falat festi.
    A hálóban az ágy mögött/mellett 3M ledszalag a földön, egy ilyenben két szines van lelógatva a karnisból, a belső sarokban (kábelét teljesen takarja egy komód alatta, majdnemcsak azon áll). Ebben két szines E27-es izzó van.
    Fürdőben E27 fehér és a WC-ben E14 fehér bőven elég. Ott a mozgásérzékelők voltak a fájó pontok, mert a hőmérséklet se érdekel és a fénymérés is felesleges, csak éjjel nappal kapcsoljon fényt, a megfelelő fényerővel és fehérárnyalattal.

    Szóval van ahol látod, van ahol rejtett, de konkrétan tenned kell érte, hogy kiverd vele a szemed. Persze, mindenkit érdekel, mi hajtja szemből...... úgyhogy a GO lámpákba mindig belenéz valaki, aztán rájön, miért is van a fal felé fordítva. :D

    E14-est nem vennék újra, inkább más elrendezést, más lámpatestet vennék helyettük, az nagyon nem éri meg a kis fénye miatt. A GO lámpák, E27-es izzók, Play lámpák és a ledszalag viszont igen. Sőt ha úgy nézem price/lumen arányban a ledszalag a koronázatlan király. cca 30k 2400 lumen vs E27 ugyanennyiért 1600 lumen, amíg E14-ből ez már csak 920 lumen.
    A GO lámpáknak papíron kicsi a fényerejük, de baromi jó a diffúzer rajta, ezért nagy teret be tud szórni eléggé.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz weinmaker #476 üzenetére

    Amíg gyártói rendszerekben gondolkozol, a sensorokat nem tudod vegyíteni. Mindenki magához akar zárni egy kicsit valahogy.

    Xiaomi rendszere nem rossz, olcsóbb és egész stabil is, ahogy az okos otthon topicból leszűrtem. Ott van pár illető akinek van ilyen, elég sok cuccal.

  • freemanone

    őstag

    válasz jézusom #478 üzenetére

    Deezer, Tidal stb pont ezért esett ki nálam, mert nagyon gyerekcipősek az automatizált cuccoknál. :( Az on-the-go (ios/droid) kliensekről nem is beszélve..... blöáh.
    Pedig.... audio quality.... rá se kezdek.
    Zenélni, rendesen muzsikálni, van más! :D Mint mondtam, ez a porszívózás közbeni szórakoztatás! Viszont arra egész kellemes lett! Dot2.0-val meg se próbálkoznék hasonlóval. Az valami borzalom.

    Sajnos az amazon tűzzel vassal üldözi ezt. Olyan van Rpi-vel, hogy gombnyomásra alexa, de hanggal nem ébreszthető semmi, ami nem certified device. Ugye Bose playbar, Sonos, 1-1 laptopba láttam integrálva stb.
    DIY hanggal életre kelthető megoldásról viszont nem tudok.

    Én sem kapok a HUE-ért 1 fityinget se, de legalább pörög picit a totyik. :P :D

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz VeryByte #483 üzenetére

    Yap.... de: nincs "wake word" így részemről kuka is lett gyorsan. Azt akartam elérni, hogy telirakom BT-s mikrofonokkal a lakást és csak a serveren van egy darab Alexa, ami figyel az összes mikrofonon keresztül.
    Hát mint ahogy az amazonnak van leírása is hogy készítsünk Raspi-re Alexát, úgy erre is..... de lábon lövik mindig ezzel a "hülyeséggel".

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz weinmaker #485 üzenetére

    Azon nem múlna ;)
    De teszem hozzá........ Alexa BT-s mikrofonokat sem kezel, még ilyen formában sem. :(
    Erdetileg ilyeneket akartam venni a dot2.0 mellé.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz jézusom #487 üzenetére

    Van az új Echo Input, amire 3,5-es jack-el vagy BT-s hangszóróval lehet csatlakozni, de nem sokkal olcsóbb mint egy echo dot, ami szerintem jobban néz ki mint ez a poháralátét.

    Rpi Alexáért pedig erre tessék: [link]
    A gond a hanggal ébresztés teljes lehetetlensége.

    3rd party van, de csak a bazidrága kategóriákban. Ami hirtelen eszembe jut: Bose, Sonos.

    Szerintem a legolcsóbb hanggal éleszthető megoldás az a dot2.0 jelenleg (az "Input"-nak nincs hangszórója, így az nem "autonóm" az ára összeadódik a hangszórójáéval részemről). Viszont a 3.0-nak sokkal jobb hangja van, bőven megéri a minimális felárat.
    Ám ha van aki tud más megoldást, csupa fül vagyok én is. :)

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz jézusom #499 üzenetére

    Arra van ez. :) Egyébként gombbal ébreszthető pl raspi esetén, pont ez a baj, hogy CSAK azzal, hanggal nem. A dedikált alexa eszközök lényege pedig a hanggal való ébresztés.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz jézusom #501 üzenetére

    ... és az úgy rendben is van. A telefonosat, csak a telefonon lévő ikon érintésével lehet éleszteni, semmi mással.

    Ha RPI-re építesz alexát, ahoz tudsz rendelni valameilyen input gombot. Ott több a szabadságod ilyen téren. Viszont BT-s gombbal nemtudom mennyi sikered lesz. Arra a gyári remote talán az egyetlen megoldás jelenleg.

  • freemanone

    őstag

    válasz fgyorgy #504 üzenetére

    Sajnos nem. FW függő. Elvileg az összes újabb már friss FW-vel megy, de esküdni nem mernék rá.

  • freemanone

    őstag

    válasz weinmaker #510 üzenetére

    Van "motion" és "no motion" action. Aztán ha X percig nincs mozgás kapcsoljon le.

  • freemanone

    őstag

    válasz jézusom #514 üzenetére

    Igen a Xiaomi úgy becézi a mozgásérzékelőit, de attól az még egy PIR sensor! :)
    VAgy esetleg félreértettem valamit?

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz jézusom #518 üzenetére

    Jahogy ja! Na arról fogalmam sincs. Azt sem tudtam, hogy van ilyen eszköz. :B

    (#517) weinmaker:
    Xiaominál kell egy aquara HUB, ami a központ lesz. Ahoz a mozgásérzékelőt lehet úgy beállítani, ahogy fentebb említettem.
    Amit a kollega ír, az egy más megoldás. Nem smart cuccokhoz való, ha jól értem, de mindenesetre érdekes, majd mindjárt rákeresek.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz weinmaker #520 üzenetére

    Ez relatív! :) Egy ilyen jelenlétérzékelő, sem más, mint egy mozgásérzékelő, csak simán az áramhálózatba kötöd.
    Viszont ezzel nem tudsz napszaknak megfelelő fényerőt megadni, míg egy okos cuccnál igen. Avagy a színhőmérséklet is eltérhet.

    Túlbonyolítani nem érdemes semmit, de ha Xiaomira akarsz rámenni, kezd egy HUB-bal.
    A végére az eszközpark árának töredéke lesz csupán és amúgy a rendszer lelke.
    Én vagy Fibaro, vagy Samsung Smart things felé fogom venni az irányt. Majd ha később építkezek, ott lesz rendes kábelezett épületautomatika, addigis viszont ezekkel is lehet csinálni sokmindent. :)

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz fgyorgy #522 üzenetére

    Simply follow these steps:
    – First of all, make sure that the light sources you want to connect have an updated software version (1.2.x or later)
    – Keep the light sources close to the Philips Hue Bridge
    – Search for new devices with the Philips Hue app
    – Do a factory reset of the light sources by toggling the main switch 6 times

    Ami annyit tenne, hogy tartsd közel, 1 méteres körzet szerintem bőven jónak kell legyen és kapcsold ki a 230V-ot az izzó alatt 6x ki-be

    ezzel csinálsz factory resetet, és igen az ikea hub-bal lehet updatelni ha nem lenne elég friss a FW, viszont az izzónként 1 bő óra... na nem mintha a HUE-nál ez másképp lenne, de közben is használható az izzó.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz weinmaker #527 üzenetére

    Arra gondolsz, hogy mint a HUE-nál fénymérő és hőmérő is van-e benne? Nincs. semmi ilyesmi, csak mozgás.

    (#528) jézusom: Na hát annyiért köszi, de a HUE máris olcsónak hat! :DDD Egy kissebb akciónál kettőt veszel egy árán és még vésni sem kell.
    Az okos mozgásérzékelők pedig a HUB-juk limitációival rendelkeznek programozhatóság terén. A Xiaomi cuccokkal nincs személyes tapasztalatom, így csak a halom neten fellelhető tutorial, video alapján tudok tanácsot adni.
    Viszont egy biztos, a ki be kapcsolást elég jól kezelik, nem úgy mint az ikea-s vacak.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz hallgatag_v #533 üzenetére

    Az amazom account-okat kell összekötni, egy "household profile" alá. Így amikor bejelentkezik egy eszközön az amazon fiókkal, akkor a household alá tartozó összes amazon eszközhöz kap egy teljesen külön profilt.
    Számomra kiábrándító, hogy a rutinokat is külön kezeli... viszont a zene meg tök jó, hogy profilonként beállítható, így akár vegyes nyelven és vegyes zenei szolgáltatókkal is használható a dolog.
    Itt van hozzá a teljes leírás: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz weinmaker #538 üzenetére

    Nem, ezek zárt rendszerek gyárilag. Mindegyik csak a saját cuccaival megy.

    Aztán persze semmi sem lehetetlen a megfelelő mennyiségű hackeléssel... [link]

    (#537) fgyorgy: Törölni mindent és újra felismertetni Alexával. Jobb ötletem hirtelen nincs...

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz weinmaker #542 üzenetére

    Te magadnak építhetsz univerzálisat is, csak ez a gyártóknak nem érdeke...

  • freemanone

    őstag

    válasz betyarr #544 üzenetére

    Duplát valóban nem.... az nem lenne elég. :DDD
    Az a pár miliméter elég sokhelyen megmutatkozik. Mint pl a gigászi töltőfej.... az elődhöz képest szerintem nagyon gáz, a fix kábeléről nem is beszélve.
    Dot 2.0: 11,5 x 4,5 x 8,5cm
    Dot 3.0: 10 x 10,5 x 10,5cm

    Nekem 3db jött egy nagyobb dobozban, és igen eléggé törés biztosan érkezik. Több réteg kemény karton fogja körbe.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz betyarr #546 üzenetére

    hááát egy magasabb bakancs doboz kb... nem emlékszem pontosan, de nem spóroltak a mérettel.

  • freemanone

    őstag

    válasz weinmaker #563 üzenetére

    Igen, ha fent kötöd be a mennyezetnél, ahol van nulla vezetéked is, ewelink appon keresztül működni fog.
    Amíg:
    - van net
    - router
    - ewelink server (kína)
    - a fali kapcsoló ON állásban van
    - alexa (opcionális)
    + - illetve, ha csak net/ewelink server esik ki, appon keresztül még mutyizható az a mennyezeti lámpa

    Nemtudom hogy ewelink ad-e már lehetőséget arra, hogy appon belül lehet állítani "power on behavior"-t, mert azzal lehetne elérni, hogy amikor felkapcsolod a fizikai kapcsolót, a relé is behúzzon. Viszont itt már megint az fog bejönni, hogy a smart rész van hátrányos helyzetben és ha a fali kapcsoló nyomogatva van, akkor csak ON állapotban működik.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz betyarr #570 üzenetére

    Ha külső eszközre kötöd, akkor a legolcsóbb elérhető Dot2.0/3.0 avagy Echo Input-ot vedd meg és tényleg a legolcsóbb a lényeg benne. A hangzáson és a mikrofon rendszeren kívül (és a plus zigbee hubját leszámítva) SEMMI különbség nincs Alexát tekintve.
    Mondjuk a 3.0 mikrofonjai egy picit jobbak.... de erre nem esküdnék meg, mert azóta ért meg sokkal jobban hogy nem egy darab van.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz fgyorgy #575 üzenetére

    Legalább kettő tuti hall elég közelről, de előfordul hogy sétálok köztük, mikozben szólok neki.

    (#574) Galahed: +amazon is lehet wake word.

    (#573) jézusom: Alexának pont ez lenne a lényege. Szólni tudsz neki, bármikor, gombnyomogatás nélkül. Ha épp nincs mute-olva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák