Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koncsik

    MODERÁTOR

    válasz freemanone #447 üzenetére

    :C :R ne tartsd vissza magad, kösziiiiii

    Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

  • weinmaker

    őstag

    válasz freemanone #447 üzenetére

    Iszom szavaidat! :) Jó, hogy jöttél!

    Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

  • fgyorgy

    csendes tag

    válasz freemanone #447 üzenetére

    Először is köszi, hogy veszed a fáradtságot, és nem félszavakban fejted ki a véleményed.
    Ezernyi dologban egyetértünk!!! Már féltem, hogy magam vagyok azzal az igényemmel, hogy az okos otthon ne manuálisan működjön. Tegye magától a szokásaimhoz igazodva, vagy hangutasításokkal, de semmiképp nem applikációkban matatva.
    Sokmindent el lehet ütni hozzáértéssel, mókolva amíg magad vagy. De ha meg akarod szerettetni pároddal, gyerekekkel, esetleg veled élő nagyival, és egy azt akarod, hogy vágyjon rá a hozzád látogató barát is, rögtön nem fér bele, hogy mobil után keresgélj ha valamit indítanál, állítanál. Persze nem lehet tökéletesen mindenkinek a kedvére tenni, ezért feltétlenül ott kell lennie a megszokott manuális vezérléseknek is, amit ha lekapcsolnak, akkor azzal nem lehetetlenítik el az automatizmust.
    Ha ezek az alapvetések, akkor pedig úgy ahogy mondod, rohadtul át kell gondolni minden lépést, és következetesen építkezni. Már ha nincs egy rakás pénzed rá egyben.

    Én a Hue kezdőcsomagot az egyszerű white dimmelhető ledekkel vettem, mert a bridge megléte volt a szempont. Bevallom arra játszottam, hogy majd jól telepakolom olcsó IKEA ledekkel a házat. De most elvetted a kedvem.

    Összességében visszatereltél a Fibaro vonalra, köszi!

    Esetleg van Neked vagy valakinek véleménye a VeraEdge központról? Az megvan 50 alatt. Viszont sehol semmi tapasztalatot nem látok róla. Szerintem a legtöbben eddig sem mennek el, és azért. Ez alatt már számításaim szerint össze lehet kalapálni a Fibaro cuccokat, és a végén eladva a központot beszerezni egy Home Center 2-t.

    Abban is egyetértünk, hogy ezek a témák is beférnek az Alexa téma alá. Én legalábbis semmit nem engedek be, ami nem Alexa kompatibilis. Minden az alá van, lesz besöpörve.

    Egyébként ez az egy hét alatt annyira nem vagyok elájulva Alexa érzékenységétől. Egy nappaliban van elhelyezve a faltól kb. 1 méterre, zajforrásoktól távol. Mégis sokszor visszakérdez megerősítésnek. Hogy több kell belőle a lakásba az egészen biztos.

    (Nem tudjátok miért pulzál zölden időnként?)

Új hozzászólás Aktív témák