Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Komorgó

    csendes tag

    válasz felora:) #2426 üzenetére

    Annyira magas a hőfoka, hogy ha van valami alatta, könyv, asztallap, hosszabb használat után úgy felmelegíti, hogy nem csak a gép alja hűl ki nehezen, hanem az is, amit felmelegített, legyen az akár egy lexikon. Ezt ne úgy értsd, ahogy egy desktop ház tápegység részére tett teáscsésze lassan meglangyosodik, hanem 1-2 perc után sikoltva eldobnád az öledből a laptopot, ha meg kellene tartani. A gazdája csak úgy tudta ölbe venni, hogy könyvet tett alá, mert nem lehet kibírni az alsó hőfokot, nem csak csupasz combbal nyári melegben, hanem nadrágban sem. A fagyás is csak idő és használati intenzitás kérdése, nem attól függ, hogy elért-e egy bizonyos rossz memóriaterületet. Azt is figyelembe kell venni, hogy memóriahiba ritkán jön elő 3-4 év után, menet közben kevésbé hajlamosak elromlani. Engem arra emlékeztetett a vas viselkedése, mint amikor régen a tuningpróbálkozásokat verte vissza a gépem, vagy pedig nem tolerálta a CPU vagy GPU rossz hűtését. Csak annyi a különbség, hogy amíg a sok fagyástól a Win98SE FAT32-je néha már-már düledezett, ezzel szemben az XP és az NTFS jól állja a sarat és a rengeteg szabálytalan leállást :) Most szervizben van, de ha megtudok valamit, elmondom, mi volt vele, hátha tanulságos lesz.

    (A venti teljesen jónak tűnik, csak mintha nagyon lomhán akarna működni, nehezen reagál. Felpörögni fel tudna, ha akarna, néha meg is teszi, de nem nagyon akar. Semmivel nem tudom irányítani a működését, nincs ilyen opció a BIOS-ban sem, utility-ben sem, processzorra sincs speedstep vagy hasonló, belügynek tekintik a hőfokokat, nagyon úgy tűnik. Közben félő, hogy megsül a VGA, leginkább az veszélyeztetett, ha hinni lehet az Aida64-nek vagy Cpuid Hwmonitonak és hasonlóknak. Port a gépben elvétve találtam, bordán semmit.)

Új hozzászólás Aktív témák