Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hanee

    senior tag

    válasz xedos #4754 üzenetére

    Én sem játszom a géppel, de ha nagyon kell meg tudom oldani (párom gépén :D).

    Sajnos a fogyasztóvédelem az eu hatására meghátrált... már nincs olyan, hogy max 15napos javítás -csere gép stb...

    Bocsi, tudom hogy ez nem a jogász topic, de.. ez egy kicsit butaság amit írtál :U
    A fogyasztóvédelem éppen az EU hatására kezdett el fejlődni, előtte Magyarországon ez a jogterület eléggé hanyagolt volt. Az utóbbi években széles körű törvénykezés történt azt illetően, hogy mik kellenek legyenek a minimális garanciális szabályok. Minden elektronikai termékre 30 napos a cseregarancia, tehát ha 30 nap alatt nem tudják megjavítani, cserélni kell. A 30 nap méltányos az ügyfélnek is és a cégeknek is. Törvényhozás esetén azt is figyelembe kell venniük, hogy egy szervíz mennyi idő alatt tud reálisan teljesíteni egy komolyabb problémát, alkatrészcserét és persze nem elégíthetik ki mindenkinek azt az igényét, hogy azonnal és rögtön kell a notebook-od, mert dolgozni akarsz rajta. Tudom ez rajtad nem segít, szóval végső soron szívás, dehát ez van, ezt kell szeretni, ebben nem különbb egyik márka sem, legfeljebb azt mondja egy-egy cég, hogy náluk 15 nap, mert adnak magukra, de nem tudom, hogy van-e ilyen ténylegesen.

    hanee

Új hozzászólás Aktív témák