Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sberci

    tag

    Sziasztok!
    Van pest es kornyeken esetleg egy vive pro tulaj, akinek lenne 2 perc szabad ideje kiprobalni, hogy a kabelem (5 meteres) adta-e meg magat, vagy sem?
    Kep van extended mode-ban, sot egeszen addig amig kiteszi a kepet, hogy var amig felporog a basestation, aztan jon a lila villogas. Mindez ugy, hogy 5 percel elotte meg mukodott, igy kicsi az eselye, hogy valamelyik szoftver adta meg magat. Bar visszatettem regit, atdugtam jobbra balra, de a jelenseg ugyanaz.
    Koszi.

  • sberci

    tag

    válasz sberci #21635 üzenetére

    Leirom, ne szivjon vele mas vive tulaj is egy haromnegyed napot.
    Gyakorlatilag mindent kiprobaltam, amit lehet steamvr driver le beta ki, nvidia driver teljes takaritas, mindenfele extra takaritas pl advanced settings a steamvr-hez, revive, minden eszkoz lehuz, minden port kiprobal.

    Gyarkolatilag soha semelyik verzioval nem irt hibat, csak nem volt kep miutan irta, hogy felporog a basestation. Vagyis lilan, feheren villogott, mindenfele kep nelkul.
    Szerencsere volt meg egy vive (nem pro) keznel, masik hub-, kabelek-, minden mas, ott is ugyanugy villogott. Ilyenkor mar megnyugodtan, nem hardweres baj lehet, ha csak nem a grafkartyam, netan a lighthouse.
    Gyakorlatilag ez a nyomi steamvr, nem torli le a lightouse configjat, barmit csinalsz.
    "C:\Program Files (x86)\Steam\config\lighthouse"\
    torles, ujrakonfig es lam mukodik.
    De gyakorlatilag mehet a levesbe a teljes config konyvtar
    "C:\Program Files (x86)\Steam\config"\
    Mar csak az nem tiszta mitol hulyult igy meg egyik pillanatrol a masikra, mert napokkal ezelott allitottam be ujra a "jatszoteret".

  • sberci

    tag

    válasz Dyingsoul #24790 üzenetére

    Mar keso, pedig kellett volna :) Igy rendeltem ebay-rol hozza keretet, par euoroert, azzal nincs is baj, de az osszkep messze van a tokeletestol, nem lehet kikuszobolni szerintem teljesen a torzitast, pedig a segedporogrammal amivel realtime lehet modositani eleg komolyan neki estem. Most jo kerdes, hogy az en lencsemmel van bibi (mert meg ilyet is olvastam a neten) vagy egyszeruen annyira megorul a jonep a nagyobb sweetspotnak, hogy teljesen eltunik a godray, a csokkent fov-nak, hogy lesz*rja es igy hagyja. Igy meg jol beszedul az ember, amikor egy derekszogu szoba, csak addig az, amig szembol nezed.

  • sberci

    tag

    Akinek jott az email a nemetektol, hogy feladtak a g2-t, dhl-lel, hany munkanap volt jellemzoen mig idert?

  • sberci

    tag

    Mindenki a sde jelensegrol beszel elsonek, ha hmd-rol van szo, mint elsodleges szempont, amivel nagyjabol egyetertek, hogy tud az elejen zavaro lenni, de utana szinte teljesen kizarja az agyad egy ido utan.
    Egy rovid reszt utan, vive pro, g2, egyelore nem gyozott meg, hogy megtartom egyaltalan az utobbit. Azon kivul, hogy tenyleg gyakorlatilag megszunt a fenti jelenseg, illetve a felbontasnak hala picit messzebb lat az ember elesen (pl tavol levo dolgokat elesebbnek latja, ezaltal pl szoveget el tudja olvasni) kimerult szamomra minden pozitivuma.

    Ha a tv-s topikban lennek, gyakorlatilag nem is tartjak tv-nek ami nem oled kijelzos, itt nagyon a hatterba szorul, szinte szo sem esik rola sehol. Kozben itt az elmeny, pontosabban az elmeny csokkenes hatvanyozottabban elojon, mint egy tv cserenel (lcd-oled) mert ott is az ember, ha egyszer lat oled tv-t (es nem az aruhazban hasonlitgatja), onnantol kezdve nem nagyon akarodzik lcd panelt nezni, mert olyan mint kodben nezne tevet, vagy mondhatnam tejuvegen at, a kontraszt mint olyan megszunik letezni. Na most itt ugyanez a jelenseg, csak ugy, hogy nem 2 meterrol nezed az 55 colt, hanem a kepedbe van nyomva a kijelzo. Minden fako, kontrasz hianyos, elettelen. Nagyon lehangolo elsore. Mintha eddig egy szep napos idoben lettel volna, aztan jonnenek a vegtelen hosszu borus napok. Nem vagyok egy fov buzi, sot a vive-on a szemuvegem miatt, meg el is van tavolitva a kijelzo ezzel jelentosen csokken a fov, majd egy centire a normal allastol, de meg igyis tiszta csojatekos ez a reverb.
    A szemuveg szaranak nem csinaltak kivagast a szivacsba, rohadt nehez fel le venni, annak ellenere, hogy ugye szerencsere mozog a fejresze kulon. Vagyis egy szemuveges elobb a hmd-t felteszi az szemere, aztan rahuzza a fejere a tartot. Igy biztos nem serul a lencseje.
    Meg nem tudom, hol es miert de rohadtul nyomja a szemuveg szemtarto resze az orrom, mert mintha felul sem lenne hely a keretnek (pedig nincs nagy szemuvegem) igy majd leszakad az orrom. Szidjak a vive iranyitojat, nekem mar a kezem reszeve valt, itt ami feltunt, hogy tul kicsi az egesz iranyito, mintha gyereknek keszult volna. Ha az ember vesz egy xbox iranyitot, az is oriasi ehhez kepest. ami az elrendezeset, fogasat erinti. Persze biztos ezt is meg lehet szokni. A kovetesben siman erzem a lagot egy vive-hoz kepest, a precizitasat mar sokan kiveseztek.

    A ket forintos muanyag amibol epul a g2, nekem mar kis hangeron is berezonal a melyebb hangok eseten, pedig aztan tenyleg halkan hallgatom.

    Na mindegy pihenek ra egyet, hatha jobban meggyoz az egesz, de messze tobbet vartam es hirtelen mar nem is az sde jelenseg ami fajo szamomra, hanem a fentiek nagyon, megha ebbol barkacsolassal, cserevel egy-ketto orvosolhato, de ez a fako kijelzo sajna nem.
    El sem tudom kepzelni milyen a tobbi, ha itt sokan pozitivan nyilatkoztatok a kijelzorol.

    [ Szerkesztve ]

  • sberci

    tag

    válasz sberci #37073 üzenetére

    Ja meg valami, nehogy valaki hasonloan jarjon mint en. a Vive-nal a fejed felso-hatso reszen csucsul a tarto, itt meg konkretan hatul a fejeden. Automatikusan csak addig huztan a g2-nel lefele a tartojat(pantjat) mig ott ereztem, ahol a regi volt. Igy aztan egy homalyos szar fogad, majdnem egybol a odyssey+ sorsara jutott 5 perc alatt a g2, mert a sweet pot is kb merhetetlenul kicsi volt, ami amugy sem tul nagy.

  • sberci

    tag

    Egy doom -ot elinditva, ahol ugye dominal a fekete es a sotet helyszinek, haho jo reggelt vilagosszurke, egy szep "szorny" benne, ahol valtakozik a texturajan a piros fekete tonusok, annak is viszlat.
    A Q2 szinten lcd paneles tudtommal, akar csak a index, szoval akit ez zavar, mint engem, az ne eroltesse ezeket a tipusokat. Persze autokazni nagyon jo vele, ( es 95%-ban csak ezt szoktam ) de ennyiben szamomra ki is merul, a pozitivuma, persze ott meg nyomja az orrom mert beletolja a szemuvegem:)

    A sweetspot-ra ravagnam sokkal kisebb, vagy inkabb ugy mondanam, hogy nagyon hamar homaly lesz a kep erosen egy vive-hoz kepest, (ott csak kesobb jon ez a drasztikus homaly) de mivel szemuveges vagyok es az egyik szemem cilinderes, igy azert erre ne alapozzon senki, mert ez tenyleg az egyeni tapasztalat, szem, szemuveg forma meg abban a lencse meret is befolyasolja az osszkepet, az tuti az osszkep itt is sokkal rosszabb egy vive-hoz kepest szamomra.

    Ami ultragaz az, hogy nem birtak megoldani, hogy a fuggoleges az fuggoleges legyen, a vizszintes meg vizszintes, minden pillanataban a lencsen keresztul, ami tenyleg a legnagyobb kihivas, megtalalni az egyensulyt, a mit miert aldozunk fel oltaran (ennyit a premium lencserol) szepen hordosodik az ami egyenes felul, alul oldalt, mindenhol a lencse szele fele. Autokazasnal szinten nem zavaro, de egy ugri bugri jateknal engem mar zavar (ahol vannak falak, vagy akar a default wmr hazikoban valo maszkalasnal is nagyon latszik.)

    Anno megcsinaltam a vive-on a lencse cseret, (samsung gear vr lencsere) ahol kaptam oriasi sweetspotot, cserebe egy kis csolatast, (ami kb reverb szint) viszont barhogy korrigaltam a base station parameterek allitgatasaval nem sikerult tokeletesre, igy mindig gorbult valami. Mondhatnam, nem volt derekszog a derekszog a latoter minden helyen. Rosszabb volt azert az eredmeny a g2-nel joval, de itt is eszreveheto. Anno annyira zavart, egybol hanyinger meg minden, na meg csunya is volt, igy visszatettem az eredeti lencset. Itt azert nem ilyen drasztikusan rossz, de mint jelenseg megvan es gondolom a legtobb hmd-ben.

    Nem csak a iranyitoknal van ez a lag, hanem a fejkovetesnel is egy vive-hoz kepest, az is zavaro. Persze aki sosem hasznalt vive-ot, valoszinu fel sem tunne a legtobb jelenseg, hiszen nincs viszonyitasi alapja, plane nem ugy, hogy mar raegett a fejemre az elmult 4,5 evben, de igy orditanak a hibai ennek az eszkoznek, amirol tenyleg nem hangos a net. Hozzatennem ezek legtobbje nem g2 specifikus jelenseg aki nem ismeri ezeket.

    Persze lehet az egekig dicserni ezt a g2-es kijelzot is, eleg egy 5k-8ks 3d-s valamit megnezni, Szoval ezen aki van olyan perverz, hogy filmeket akar nezni, nem is talalhatna jobbat (ha nem zavarja a kontraszt hiany) durva, hogy ezen mar latszik, hogy keves az az 5k-s video is a tueles kephez mert minden hibat megmutat ez a kijelzo. Mig vive-on ugye pont az sde elrejti ezt, cserebe kapsz negyzethalos termeszetet, de ugye szunyoghaloja mindenkinek van otthon :)

  • sberci

    tag

    válasz nubyy #37081 üzenetére

    Akkor te szerencses vagy, hogy itt nem zavar a kontraszt, szinek hianya. Azert egy cv1 az a sima vive felbontasa, ami masrol nem szolt, hogy keresd a kepet a negyzethaloban :) Azert egy vive pro-nal mar nem nagy problema. Ha nekem is kimaradt volna egy generacio, akkor tuti levenne a labamrol, olyan eg is fold a kulonbseg cv1-> g2 kozott, siman bealdoznam az altalad emlitetteket en is. cv1-et csak parszor probaltam, de a megoldasbol kiindulva, ott is minden esetben tokeletesnek volt nevezheto a kovetese ezekhez a wmr headsetekhez kepest tudomasom szerint plane 3 kameraval.

  • sberci

    tag

    válasz mgy #37083 üzenetére

    Nincs olyan, hogy eleg, mindig talasz olyat aminel kell kompromisszumot kotnod, meg egy 3080-nal is.
    Persze leginkabb jatek fuggo a dolog, tehat van olyan amit a joisten se tud kihajtani, mert igenytelen, benan megirt, netan olyan reszletes stb.

  • sberci

    tag

    Van valakinek 3080-as kártyája sima vive-ja, netan vive pro-ja es ki akarja probalni a vive pro2-t? Persze az sem art ha délpesthez kozel lakik.
    Az irjon egy privit legyszi.

    vive pro-sok elonyben, mert a kis ketyere is tok ugyanaz, szoval csak egy kabelt kell atdugni benne,ami megy a headsethez.

    ui: szemuveges leven nekem semmi bajom a v fov-val oszinten fel sem tunt, hogy megvagtak, ellenben minden massal bajom van.

    Koszi.

    [ Szerkesztve ]

  • sberci

    tag

    válasz gulasoft #41168 üzenetére

    Nehez szavakba onteni :)
    Az biztos horizontalisan sincs olyan csolatas erzese az embernek mint a g2-ben. Oled utan most megint minden fako es homaly. A lencse osszevissza mossa a szineket ahogy mozgatod a fejed, de nehez olyan embert meghallgatni, akinek cilinderes a szemuvege, hiszen a valo eletben is ha mozgatja a fejet torzul homalyosodik minden. Az biztos az elozo verzion nincsenek ezek a zavaro dolgok.
    Ha jol tudom 2080-on is be lehet mar kapcsolni az ultra felbontast (nativ) az mar tamogatja a megfelelo DSC-t. Vegulis valoban nem kell vive-nak lenni a kenyelem szempontjabol index kornyezettel is egyszeru eletre kelteni.

    [ Szerkesztve ]

  • sberci

    tag

    válasz izomman1 #41164 üzenetére

    From VIVE Console, click > Settings > Video. Then, turn on the Motion compensation On/Off switch

  • sberci

    tag

    válasz Magyarfarkas #41171 üzenetére

    A felevel nem ertenek egyet, szoval ontja mindenki magabol a sajat hulyeseget altalaban.

    Amirol viszont senki nem beszel, hogy maga a ket lencse borzaszto tavol van egymastol, a vive prohoz kepest legalabb 3x tavolabb van a ket lencse legkozelebbi pontja. (ja cserebe elmondhatjak, hogy nagyobb a fov...) Feltetelezem ennek hala, ha nagyon valaminek a szelere nezel, vagy nagyon kozel van, total elmegy a terlatas a ket szemeddel, mert az egyik szemeddel a feketeseget bamulod, megszunik az illuzio is, hogy ott vagy. Errol mit mondanak a nagy "youtuberek" kivancsi lennek.

  • sberci

    tag

    Meg arrol sem ir, beszel senki, hogy a kep legszelen elkezd hordosodni a kep, mig az elozo ket verzional mindig minden klappolt. Ilyen szar akkor volt amikor csinaltam egy lencsemodot pl, gearvr-est valamelyik vive-on es sok ora base station parameter allitgatas utan sem volt tokeletes.

    Amig nem tudom nativ felbontason kiprobalni addig ezzel nem kurtolnem tele a vilagot, de gyakorlatilag egy homaly az egesz az elozo verziohoz kepest. Olyan szinten, hogy folyamatosan keresi a szemem a fokuszt, az eles pontot, meg is fajdult egy ora utan. Mig a regiek napokig is a fejemen lehettek akar.

    Az alap itt is mint a g2-nel, hogy pl msaa fileterek itt mar teljesen megolik a kepet (egy homaly lesz toluk minden) szoval azt ki kell kapcsolni, vagy minimumra venni. Igy jatek kozben azert mar voltak eles pillanataim, amikor bele tudtam feledkezni a dolgokba. de hiaba veszem fel akar az ss-t 3000x3000-re, mivel nem tudom nativra allitani a felbontasat (a steamvr ele beekelodo ultragagyi htc programban) mindig minden reces lesz, vagyis amikor monduk 720p.-ben jatszol egy 1080p-s monitoron es rapakolsz jo nagy ss-t, hogy az majd megoldja :)

    Igy nez ki egymas mellett a lencsék ugyanazon az IPD-n:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • sberci

    tag

    válasz Magyarfarkas #41181 üzenetére

    Ok, hogy oregszem, meg mar nem nagyon van ujdonsag varazsa, de amikor 2016 megszereztem a vive-ot emlekszem becsbol hoztak es ejjel mentem el erte, hogy aztan harom napig minimalisat aludjak. De igazabol honapokig lekotott.
    Ez meg most annyira elvette a kedvem, hogy ma max 10 percet volt rajtam, de akkor is csak arra jutottam, hogy a regit veszem fel inkabb :) A regi lencsevel egy ekkora felbontasu oled kijelzovel engem mar meg is vettek volna. Na meg egy normalisabb fejhallgatoval. Az indexes verzio az nekem is bejott.

    De, hogy nincs egy lelkes emberke, aki kivancsi a pro2-re es van egy 2080-as, 30xx-es sorozatu nv kartyaja valami basestation-os vr-es megoldassal, nem hiszem el. Bovitsuk a kort pest es kornyeken. Megse kukaznam ugy, hogy nem latom nativba, milyen kepe van.

    [ Szerkesztve ]

  • sberci

    tag

    pro 2 : Engem nem gyozott meg, leginkabb az oled panel hianya (mint az osszes tobbinel) meg a lencsek. Osszeneztuk mar mindennel, sima pro, index, quest 2, pimax 8kx.
    Mondjuk aki meg az elso generacional jar annak megeri a valtas vagy, ha sas szeme van es tud elni a hibaival, de igazabol mindenkinek mas volt a fontos, igy ket egyforma velemeny se szuletett ki mit cserelne le ra.
    Feldobom az aprora amennyiert vettem, 2 napig, ha nem viszi senki kuldom vissza.

Új hozzászólás Aktív témák