Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dash17291 #707 üzenetére

    Köszönöm.
    Közben megoldottam a problémát: Lementettem egy 741 v2.1-ről az mtd4-et, ami "minden az uboot és az art közt", felírtam az egészet, aztán ráküldtem a 64kb-al kisebb hagyományos firmware-t is és üzemel. Még a rádió kalibráció sem veszett el, csak az egyedi MAC címek.

    Viszont mostanában balszerencsét balszerecsére halmozok. Egy másik routerrel kizártam magam valahogy WAN-on át, pedig kétszer is ellenőriztem, hogy kézileg ki van nyitva a tűzfalon a 22-es port SSH-nak, mégis csak timeout-okat kapok csatlakozáskor (pingelni lehet az IP-t, arra válaszol).

    Amúgy rakott már valaki össze apróbb féle 802.11s hálózatot?
    Ahol kizártam magam, ott épp egy ilyet készültem összedobni WDS helyett.
    Először megkockáztattam a firmware frissítést régi bacfire RC5-ről friss barrier breaker-re WAN-on át, ami simán ment. Aztán mikor LuCi-ban mondtam neki, hogy 802.11s módot kérek, akkor egyszerűen leállt a WiFi, nem látott SSDI-t a másik router, amit így már nem is érek el itthonról (de a terepen még WiFi-n igen, mert abba WAN nem megy, csak WDS kliens volt, amit még nem állítottam 802.11s-re, így fut rajta egy sima AP is).

    Ekkor néztem át minden más beállítást, és ezalatt szemetelgettem kicsit a tűzfal szabályokon. Valahogy ez alatt sikerült kizárnom magam WAN-on át még SSH-ról is. Így viszont már kénytelen leszek fizikailag megközelíteni azt a routert (ami eddig WDS AP volt), ami problémás.
    Így nem tudom kisérletezzek-e még a 802.11s-el, vagy csak állítsak vissza egy backup konfigot.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák