Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twine

    addikt

    Sziasztok

    Bedobnám témának a fusion drive-ot :U
    Végre leadtam az iFixit-nél a rendelést a Dual hard drive kit-re! (érdekesség képpen megjegyzem, hogya tengeren túlról cca. 2ropival kevesebbért jön ide, mint ha az európai raktárból rendelem,,,*persze a vám még kérdéses) :U
    Így remélhetőleg, egy-két héten belül repülhet a 256 gigás Samu 840 pro a minibe...
    Pro és kontra, a véleményetekre lennék kíváncsi,,,aki használta már, és aki sokat olvasott róla :)
    Láttam nemrég "szenvedett" itt valaki egy Fusion drive "rendszerrel" hogy szét tudja szedni,,,,(már nem emlékszem ki volt az) :B
    Szóval örlődöm , és nemt udom mi tévő legyek...Ha már itt egy egész jó kis ssd, szeretném "csövön" használni, és nem hagyni benne "tartalékokat",,ellenben azt is tudom, és érzem, hogy az 5200-es gyári hdd (ami marad a gépben) az nagyon "nyomorult" :((
    Az átlag itthoni használat mellet, ha munkára van fogva a gép, az nállam videót jelent, és Adobe AE-et,,
    (illetve próbálkoznék a motion-el, final cut mellet)
    Szóval nehéz a döntés, hogy az ssd-t használjam csutkán, vagy "gyorsítsak" a HDD-n, az ssd rovására?
    (Ködös emlékeimben cca 2/3 sebességre emlékszem, hogy kb. annyi "marad", a fusion-ben a csak ssd sebességhez képest )

    Én hajlanék inkább a felé, hogy majd én kezelem a file-okat, és külön meghajtóként fogom munkára a hdd-t(tárolás), és ssd-t(rendszer)...Nem pedig fusion-ben... :U
    Az ideális az lenne ha tudnék még egy ssd-t vásárolni, és raid0-ban hajtani őket,,de annyi mindent kell még vennem a mini-hez, hogy úgy használjam, ahogy szeretném, hogy ez most nem fér bele:B :( (ráadásul ahoz képest igy +500gigával gazdálkodhatok)
    Itt OSX-en, final cut alatt mennyire szükséges külön meghajtóra rakni a project-et a program helyéhez képest?
    PC-n Premiere, és Edius alatt javasolt.... :U
    Gondolom itt is....bár a világ nem dől össze ha mégsem igy csinálja az ember,,de szeretem tartani a gyártók "előírásait..."
    Úgy vagyok vele, nem véletlen kerültek oda azok a mérnökök/programozók,ahova,,,,Nállam biztosan okosabbak :B :D

    Köszönettel :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák