Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Hali mindenkinek!

    Kormány vásárlására adom a fejem, mert a jelenlegi finoman szólva sem alkalmas szimulátorozásra (Shift 2-vel szoktam játszani vele, mert ahhoz még jó). Szóval nincs benne ForceFeedback és ez nagyon hiányzik.

    Elolvastam az első hozzászólást, de gondoltam elcsevegek a topiklakókkal hátha könnyebb lesz a döntést. Alapvetően nem sok pénzről van szó, kb 15k HUF az amit elképzeltem. Szívesen vennék drágábbat és futná is rá, de nekem a repülőszimulátor az elsődleges és legfontosabb szerelmem, abba lapátolom inkább a pénzt, mint autózásba. Ritkábban is használnám, szóval fájna a szívem egy G27 miatt amit belep a por.

    Szóval csak alkalomszerűen szedném elő.

    Nézegetem a webshopokat de elkeserítően kicsi a kínálat, sok esetben az első HSZ-ben lévő (vagyis a vonatkozó Logout cikkben lévő) kormányokat már meg sem találom. A Thrustmaster azóta visszatért Magyarországra ami jó.

    Szóval ti mit ajánlotok erre a célra? Nagyon szeretnék kuplungot, 5 sebességes váltót meg 900°-os elfordulást, de tudom nem férnek ezek bele ebbe a keretbe. Szóval nekem az is jó ha csak szűk az elfordulás, kormány mögött vannak a váltó karok, csak legyen jó az anyagminőség és a Force Feedback. Na meg legyen jó az ellátottság támogatott szimulátorok és oprendszerek terén (pl: ha Win7-ről Win8-ra váltok az ne legyen gond, mert a gyártó nem lusta drivert kiadni hozzá).

    Azt hiszem összefoglaltam az igényeimet. Vagyis jobban mondva tudom jól, hogy mit szeretnék, de annyit nem költenék rá. Szóval ebben a 15k összegben kinek mi a személyes tapasztalata?

    Köszi! :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz F4Zi #8843 üzenetére

    Ez nagyon jól hangzik, le is csapnék rá, de letöltöttem az egész internetet és sehol sem találtam. Két webshopban volt összesen és mindkettőnél ki van írva, hogy már nem forgalmazzák.

    Szerintem ezt buktam.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz SLC09 #8848 üzenetére

    Újat akarok venni, mert kell a garancia. Nem kell nekem a legprofibb, nem akarok multis kupákon indulni. De ilyen mechanikus szerkezetet melyet csak játékra terveznek tuti nem veszek használtan. Egy kedves szimulátoros barátom is megszívta, pedig egy ismerősétől vette a G25-öt... Jó áron hozzájutott, de 4 hónappal később elromlott. Garancián kívül volt már. Az eredeti tulaj sem tudta, hogy baja van. Ezeknél a műanyag vackoknál nem ritka az anyagfáradás.

    Akkor mit kapok újonnan 15-ért?

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Az a baj, hogy van jobb helye is annak a pénznek amit erre szánnék (a fotós felszerelésem örökké éhes új cuccokra és kerül annyiba ez a munkaeszköz, mint egy igazi autó). Most még megérdeklődtem egy-két hirdetőnél használt, de garis DFGT-t 20k körül. De lehet nem lesz az egészből semmi, mert ahhoz, hogy alkalomszerűen elővegyem 2 hetente egyszer, ahhoz nem akarok ennyit költeni. Ennél olcsóbban meg ahogy ti is írjátok egyszerűen nincs normális kormány.

    Vagy majd visszatérek erre a témára később amikor nem nézek elébe annyi komolyabb kiadásnak.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz SLC09 #8859 üzenetére

    Azért a G25 sem elpusztíthatatlan. Találkozok sok kütyüvel amit erős mechanikai igénybevételre terveznek (pl: speciális filmes eszközök, fogaskerekekkel, ellensúlyokkal, elektromotorokkal... szóval tudom milyen bénító hatalma van a műanyagoknak). Fogtam már kezeim között a G25-öt is és a haverom szétszedte a sajátját is miután megnyekkent (a két példány ugyan az... megdöglés előtt és után).

    Több műanyag van benne, mint ami feltétlenül szükséges a biztonságérzethez! :D Olyan ez, mint az étel amit két pofára zabálsz amíg meg nem tudod mi van benne, miből készül... Utána már nem olyan jóízűek a falatok! :D De ettől még lehet teljesen ehető és finom.

    Persze nem lehúzni akarom a Logitech kormányait. Nekem is van több Logitech kiegészítőm és nagyon szeretem őket. Csak arra akartam kilyukadni, hogy olyan cuccot biztos nem vennék használtan garancia időn túl ami erős mechanikai igénybevételre van kitalálva. Egy igazi szimulátor kormányművében (legyen az autó vagy repülő) kicsit több az olyan anyag, mint az igaziban. Szemben az otthoni célra készült eszközökkel.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz seawolf570 #8864 üzenetére

    Erről beszéltem én is. A kedves barátom az ő egyik legrégibb cimborájától vette. Az eredeti tulajnál nem volt még probléma, nem rossz szándék vezérelte, hogy agyonhajtott példányt adott volna el. Aztán pár hét múlva nyekk.

    Én ezért ragaszkodnék a garanciához. Ha vennék egy DFP/DFGT-t akkor abban az esetben a G25/27-nél is "olcsóbb anyaghasználat" miatt nem érezném magam bebiztosítva arra az esetre ha néhány nap vagy hét múlva tönkremegy.

    A magyar mentalitás a használt piacon meg olyan amilyen. Ha még aznap megy szét nálam akkor is letojná az eladó, az üzlet megköttetett, kopjak le a bajommal.

    Szóval nem akartam én korábban egyszerű műanyag vacaknak nevezni egy G25-öt vagy G27-et, de te is leírtad, hogy mi a helyzet. Szimulátoros felhasználás ide vagy oda, ez a valódi szimulátoros hardverhez képest csak játékszer (tapasztalom ezt én is a repülőszimulátoros kiegészítők esetén, nem a levegőbe beszélek).

Új hozzászólás Aktív témák