Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mozso

    senior tag

    válasz Ringman #72641 üzenetére

    Ezt olvastam én is, elkeserítő, mert így az iskola / ovi az még komolyabb gócpont lesz.

    A 220 ezer tanárból csak 20744 teszteltetett és abból lett 209 pozitív, akkor feltételezve hasonló arányokat a többi oktatás-nevelésben dolgozónál, ma 2100-2200 aktív fertőző dolgozó kezdett el tanítani átlag 22-25 fős osztályokat. Ez akár több tízezer gyereket jelenthet, aki potenciálisan elkaphatja.

    Nekünk most volt egy komolyabb fertőzési lánc az itteni suliban, ami december 14-17-én indult (18 emberről tudok, aki köthető ehhez az esethez, de nem ismerünk mindenkit). Majdnem minket is elkapott, mert az egyik tanár átadta egy másik embernek, aki a feleségének, aki meg a kislányomat tanítja zenei magánórán és hogyhogynem ott voltunk 30 percet mi is a zárt légtérben akkor, amikor már lappangóak voltak. Sőt a tünetek megjelenése előtti 2 napban is benne voltunk.

    Persze utólag derült ki az egész, minket szerintem az FFP3-as maszk, a ruha csere és az alapos mosakodás (haj, arcbőr, kéz), tárgyak izolációja, fertőtlenítése mentett meg. Ami a rendes protokollunk része szerencsére.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák