Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MarcZ

    senior tag

    válasz babat #5930 üzenetére

    Ugyan önreklám, de ha a PC 350 mellett döntenél, akkor az aláírásomat olvasd el mindenképp. :)

    A man's got to do what a man's got to do.

  • drzozo

    senior tag

    válasz babat #5930 üzenetére

    Annó 5 évig egy Sennhesiert használtam én is, nagyon meg voltam vele elégedve, viszont ki akartam próbálni valami újat és végül nem csalódtam. Sőt.

    Megpróbálom leírni, de elég összetett lesz, és katyvaszosnak fog tűnni.

    Az a baj, hogy mivel ipadról is szeretnéd hajtani, ezért szinte az usb-s fejesek kiesnek. Viszont arról, ha csak "hallgatni" szeretnéd a filmet, és nem fontos a térhangzás akkor kibővülnek a lehetőségek. Be tudod ugyanúgy dugni a PC 323D zöld jackét az ipadbe és szépen fogod hallgatni a filmet, logikusan szebben és tisztábban, mintha pl. egy noname olcsó fejesről vagy iphone fülhallgatóról hallgatnád. Ezt pl. vonaton tudom elképzelni vagy pl. otthon ágyban, mikor már nincs idegzeted/fáradt vagy a gép előtt ülni és inkább lefekszel. De mondom, ebben az esetben le kell mondanod a térhangzásról.

    Viszont ha nagyrészt játékra lesz használva, akkor mindenképpen virtual 7.1 vagy minimum true 5.1 szükséges. Remélem tudod, hogy a játékok 90%-a nem támogat 7.1-et, csak 5.1-et.

    Mivel én is végigjártam ezt az utat, mint amit most te, nagyjából ugyanennyi kerettel, arra jutottam, hogy ilyen kategóriában a true 5.1-nek már van értelme, és szebben szól (még élethűbb térhangzást ad), mint a virtual 7.1. Ezért én is emellett döntöttem.

    Vegyük pl. hogy adott egy true 5.1-es fejes ilyen végekkel. (3-3 db / 4-4 db hangszóróval oldalanként) Ha a zöldet bedugod az ipadbe, tudsz vele filmet nézni, viszont nem fog az összes hangszóró szólni. De ha a gépbe bedugod az összeset, akkor értelemszerűen meglesz a térhangzásod, amire vágysz. Ha a kinézett Sennheiseredből akarsz 7.1-et hallani, akkor kelleni fog az az usb-s hangkártya, amit adnak hozzá, ergo csak azzal együtt fog szépen szólni, de legalább tudod használni kábel és dugók "rengetege" nélkül is, mivel annál csak 2 van, és nem 5.

    feka007: Tehát akkor meg vagy elégedve, nem ajánlottunk rosszat? :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák