Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teacher

    újonc

    válasz Rawulf #86 üzenetére

    Bár nem tanuló vagyok a XX-nél, de legalább van véleményem a nyelvi oktatásról. Magam 22 éve tanulom az angolt, ebből kb 10 éve tanítom is vmilyen formában. Jelenleg a XX-nél. Mondhatjátok, hogy elfogult vagyok, de úgy gondolom, hogy ha ezzel a módszerrel tanulhattam volna anno a nyelvet, akkor az általános iskola 8 évét kiválthattam volna itt 2 félévvel.
    A tapasztalat az, hogy az oktatás működik, a visszajelzések az esetek 99%-ban jók. A gond mindig az, hogy többnyire csak az hallatja a hangját a fórumokon, akinek gondja-baja van. Kár, hogy nem nekünk mondja, hátha tudnánk segíteni.
    Ami az árat illeti: valóban megkérjük az árát, de a szolgáltatás is ennek megfelelő.
    Kis csoportokban, képzett tanárok oktatnak. Ami az anyanyelvet illeti: a tanároknál elvárás, hogy anyanyelvi szinten műveljék az angolt. Vannak anyanyelvi tanárok és magyar anyanyelvűek is. Az angol anyanyelvűek között pedig képzett angoltanár, de van zenetanár vagy orvostanhallgató is.
    Igazság szerint a tanárok kiválasztásánál nem arra fektetjük a hangsúlyt, hogy kinek milyen papírja van, hanem hogy milyen tanári kvalitásai vannak. Képes-e úgy átadni az anyagot, hogy a diákban megmaradjon, élvezze az órát és ne tartson hónapokig egy olyan anyag átadása, amit egy hét alatt is meg lehet tanítani?
    No, egyelőre ennyi. Időnként leszek itt, ha lennének kérdések, akkor igyekszem válaszolni.

    [Szerkesztve]

    [ Módosította: KEndre ]

Új hozzászólás Aktív témák