Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #50685 üzenetére

    Megjött a 6C, de valami nem kerek... az hogy van, hogy a kis geniusoknak (SP-HF 1255A) sokkal jobb hangja van? Tényleg nem kicsi a különbség... Ebből mintha teljesen hiányozna a mélyközép tartomány. Mély van (valóban lejjebb megy a geniusnál, de a bő két és félszer nagyobb membránfelület miatt azért ez nem meglepő), magas szép, beszéd, ének van, de ami a beszéd meg a mély között (pl. basszgitár, nagybőgő), az alig. Próbáltam összefordítani a két dobozt, illetve ugyanezt fordítva bedugott bal hangdobozzal, szerintem nincs semmi fordítva bekötve belül (fene tudja miért, de néha megesik az efféle)... nem értem :D

    Ha például ezt végigküldöm (de tone generator progival is ugyanaz), akkor a geniusokkal nagyjából egyenletes a hangerőmenet (30-32Hz környékén megindul, szépen felfut olyan 45-50Hz környékére, onnan már többé-kevésbé egyenletes), míg a microlabbal olyan 55-58Hz környékén durván leesik a hangerő és csak úgy 80Hz környékén tér magához. Alatta, fölötte jó... Mindkét bemenetét próbáltam, ugyanaz.

    Sajnos nincs semmi hifi forrásom, így egyelőre az alaplapi hangvezérlő szolgáltatta a zörejt (a hangkártyámat PCI aljzat hiányában nem tudom beletenni az új alaplapba), de szerintem efféle csúnyaságot nem illenék csináljon a legvékonyabb integrált se... Rádugtam a telefonomat, ami szintén nem hifi: huawei P20 pro -- 35Hz alatt értelmezhetetlen hangok jönnek ki belőle, de onnantól már jó, és azzal ugyanott ugyanazt csinálta, így a forrást, mint a lyuk okozóját én ezzel talán ki is zárnám.

    A microlab magas-mély tekintetében 0-0-n állnak (de ha a basszust feltekerem akkor is ugyanúgy jelentkezik ez a lyuk, csak hangosabban), a genius potija meg középen.

    Ez ilyen, vagy én nem csinálok valamit jól?

Új hozzászólás Aktív témák