Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv! Nem tudtok ajánlani 10.000 alatt valami apró (12-16cm "mélysugárzóval" szerelt) 2.0 aktív rendszert? Nem kell nagyot szóljon (3-4W sinus bőven elég), csak nagyjából szépen... legyen magas, mély és közép. Ezt azért írom, mert a mostani 5.1-em (Yamada H8330, csak feketében) még attól is silányabb, amit elvártam tőle: szatelitekből jön valami zsebrádióhang, mélydobozból valami morgás, középtartomány meg el van felejtve. Emellett persze jelentős brummot termel. Szal olyan valami kéne, ami nem ilyen, pontosan elég a két csatorna is. Pontosabban a külön sub kerülendő :DD Előny lenne, ha két gépet rá lehetne kötni, de ha nem, hát majd kitalálok valamit :U

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #7368 üzenetére

    Egyet találtam, de hogy jó-e... ezt nemtom. A Sal-10 Active-ről valami infó/vélemény? :F

  • spidersoft

    senior tag

    válasz dudika10 #7369 üzenetére

    A mélysugárzót írom átmérőben, jah :) Szal nem valami 20-25 centis, hanem ilyen aprócska izé. 20cm-től ne nagyon legyen szélesebb egy doboz, ez a lényeg.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz dudika10 #7372 üzenetére

    Az 5-6" teljesen elég, nem hangosításra kell, csak youtubera/játékra/effélékre... kábé tévéhangerőn szóljon használhatóan, ordíttatni nem akarom.

    Ok, nem vót még aktív hangdobozpárom, szóval nem tudom, hogy kinek mi figyel az asztalán/szobájában :) Eddig normál méretű hangdoboznak gondoltam a 20-25 centis méllyel, nagynak a 30-40 centissel szerelteket, szemétnek a (yamada szatelitjeihez hasonló) nejlondobozokat...

    Kösz a rávezetést, nézek teszteket a Geniusokról! A két Creative (bár gondolom jól szól, de) valahogy nem szimpatikus...

    (a Somogyis akkor nagyon gagyi?)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz dudika10 #7372 üzenetére

    Megjött a Genius HF1255A -- már használom egy hete, egész jól hozzászoktam, köszönöm az ajánlatot! :R A véleményem róla (tekintetbe véve, hogy nem ismerem az elmúlt húsz év hangszórógyártását egykét egybehifit leszámítva): az alapzaját arasznyitól távolabbról már nem hallom (ez biztosan az egyébként elég rossz fülemnek is betudható...), basszusa tulajdonképp egészen kellemes: több (mélyebbre megy és teltebb), mint amit vártam egy ekkora méretű hangszórótól, lágy, nem kopog, nem zörög úgy, mint a hasonló műanyagmembránok szoktak... van magas és közép is, a potikkal lehet valamelyest hangolni, bár inkább csak tompítani lehet a magasat illetve a mélyet, kiemelni nemigazán. Közelsugárzónak való: max egy-két méteren belül érdemes használni, mert szerintem a mélyebb és magasabb hangok elvesznek távolról: a szoba másik végéből (4m) már nem jó hallgatni, ahhoz testesebb szerszám kell :D Nem a hangnyomás hiányzik, hanem *valamiért* eltűnnek a hang részletei, persze nem olyan drasztikusan, de ahhoz hasonlóképp, mint egy fejhallgatónak húszcentiről... Dizájn tűrhető, bár szívesebben fogadtam volna, ha az előlapi meglehetősen bumszlira sikeredett műanyagok helyett eloxált alumíniumot kapok. Van rajta egy vonal bemenet is (gondolom mp3/4/5/nemtomhány lejátszónak, amit én nem haszálok), ezt valszeg át fogom kötni a hátlapra... ugyanis jó lenne, ha mindkét gép szólna rajta :)

    Mindent egybevetve szerintem jó vásár volt, persze még nem mondtam le a saját építésű hangrendszerről, csak így kicsit pihentetem a témát :))

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Winne #7532 üzenetére

    Hangnyomásra elég gyér (a Videoton Disco Lady rádióm a
    10% torzítás mellett 2x9W-os (szal mondjuk, hogy 2x5W-os) kimenőteljesítményével és a két Saphir I. hangsugárzóval beszólta a szobát (a házat is), de nekem ez is elég a monitor mellé. A Viditől jobb a magasa, a mélye nem... Illetve ez alacsonyabb frekvenciákat is lead, de jóval erőtlenebbül. Házibulira nem alkalmas :D

    Szóval a közeljövőben nem fogok újat venni, és mivel nem fogom ordíttatni, így megkaphatja nálam a 10 pontot, de a távoli jövőben biztosan le lesz cseréve, hisz készülget egy 5.1-es rendszer, aminél felületre a középsugárzó is kétszer akkora, mint ebben a "sub". Pontosabban szólva lehet, hogy csak 5.0 lesz, majd még kiderül, hogy lesz-e keret valami normálisabb 15-18"-os mélyre, valamint meg leszek-e elégedve a mélyebb frekvenciákkal (mégegyszer mondom, nem hangnyomásra megyek).

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Troy. #7563 üzenetére

    Nekem is pattan a Genius, pattan a gagyi5.1 is, de a disco lady nem pattant... lehet kispóroltak az újféle készülékekből két méter sztaniolt meg vagy másfél stampó elektrolitot :D

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv! Két dolog miatt írok.

    1.)
    Vásároltam pár hónapja egy LG lapostévét. Ahhoz képest, hogy mekkora (3 centis?...) hangszórói vannak meglepően jó hangja van -- viszont a mély tartományban hagy "némi" kivetnivalót maga után :) Kérdés: ha vásárolnék egy ócsó USB hangszórópárt (laptophoz/stb kitalált izé), és lecserélném valami kicsit normálisabb hangszórókra (ez épp nem akadály) csak az elektronikáját megtartva, akkor az vajon járható út lenne? Valaki bontott már ilyen hangszórót, hogy milyen átvitele van az erősítőjének? A tévé negyed hangerőtől nem szokott feljebb tekerve lenni (nincs nagy zaj nálam), szóval nem a hangnyomás vonz ;) Így mindig ki lenne kapcsolva, mikor a tévé nem megy (az USB tápját standby-ban lekapcsolja, ezt teszteltem egy LED világítású webkamerával). Ez azért lenne fontos, mert pl. a HF1255A fogyasztása, mikor be van kapcsolva de nem szól 5,5W (gondolom a többi hasonló cuccé is ekörül van), tévére alszok el, így az éjszakai kikapcsolása kizárt, és reggel se hinném, hogy eszembe lenne napközbenre kikapcsolni.

    Tévével HDMI-n kommunikáló 2.0 rendszert meg énszerintem nem fogok venni, hacsak nincs használható hangú 10k alatt... de ezt nem hinném :D

    2.)
    Itt kaptam az ötletet, hogy vegyek a számítógéphez egy Genius HF1255A-t. Hallgattam a tanácsra, és tetszik a cucc, viszont ami zavar benne, hogy van mobiltelefonom... Általában a szoba másik végében, a nadrágzsebben pihen délutánonként, lenémítva, mikor épp be vannak kapcsolva a hangszóróknak "hála" mégis tudom, ha keres valaki, vagy épp megbeszélnivalója akad a telónak a toronnyal... Valami ötlet a dolog megoldására? Gondolom le kéne benne árnyékolni az erősítőt egy pléhlemezzel, de hátha van egyszerűbb megoldás is ;)

    A válaszokat előre is köszönöm!

  • spidersoft

    senior tag

    válasz dudika10 #12003 üzenetére

    A wattokat pedig jobb volna elfelejteni. Önmagukban semmit nem jelentenek. 1W teljesítménnyel bármikor beszakítom a dobhártyád ha gondolod, az 1000W-ot pedig úgy eldugom, hogy sose találod meg.

    Hát igen, egy 2x100W-os Quad 405 (vagy hasonló, 2x100W-ot szinuszban tudó) erősítő megfelelő hangládákkal azért negyed hangerőn is rohadtul hangos, és ott pontosan 2x1W-ot ereget magából :) Ebből kiindulva az USB teljesítményéből kijövő (jó esetben) 2x0,5..0,7W akár elég is lehet egy tévényi hangerőhöz, amit fentebb is felvetettem... A HF-1255A (elvileg) 40W-ot tud, mint "output power". A farán azt mondja az apróbetűs rész, hogy 230V 0.15A, ami 34,5W. Ez valami olyasmit jelent, hogy mekkora áramra kell biztosítani/tervezni (névlegesen mennyire terheli a hosszabbítót/villamos hálózatot), az üzemszerű fogyasztása ez alatt van. Nomármost ez a kütyü vagy a vízbül veszi ki a zokszigént, vagy ennél is úgy számolják a Wattot, ahogy manapság divatos, de minimum benne van a képletben a Buksi kutya bal fülén található szőrszálak köbgyöke, ez nem is lehet kérdéses.

    Membránméreten vitázóknak:
    Hasonló minőségű és célú hangsugárzók hasonlóan jó mélyet adnak, függetlenül a mérettől. Az átmérő egy dologra való, mégpedig hogy milyen messzire akarjuk a mélyeket elküldeni... Ha ez nem így lenne, akkor egy fülhallgató párszáz Hz alatt nem is működhetne -- mégis működik. Agybadugós fülhallgató néhány milliméteres membránnal is tud szép mélyet leadni, nearfield is 5"-ossal, meg egy subwooferben lakó negyvencentis is -- viszont félmázsás szubládát nem hallgatunk öt centiről, mintahogy fülhallgatót se öt méterről... Mindnek megvan a maga helye. A HF-1255A teljesen jó monitor mellé, de a mély hangjai úgy 2m-ig működnek, ettől távolabbról hiába is hangosítod, csak hangosabb lesz, a mélye nem lesz szebb, teltebb -- mintahogy pártíz centiről egy, a rendeltetési helyén bődületes mélyeket produkáló fülhallgatónak se lesz több a mélye, akárhogy is hangosítod, csak irritáló csipogást meg recsegést tud magából kiizzadni... Röviden a membránról *lejön* a mély, csak épp nem egyformán jut messzire.

    Járatásról:
    Efféle úri huncutságokkal sose foglalkoztam, éppezért nem is tudtam, hogy én még mindig járatom a Geniust: rendszerint vízszintesen balra néz a vágaték a hangerő potin (bő 270°-os a poti, így ez 17-18% lehet), windóz hangerő meg 40-60% környékén -- max. halk videonál kicsit feljebb tekerem. Arról az egy méterről, amennyire a dobozoktól ülök ez teljesen elég :)

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv!

    Mit lehet tudni a mai aktív sztereo (2.0) hangdobozokról fogyasztásilag? Bő 8 éve használok egy Genius HF1255A hangdobozpárt, amivel nagyjából meg vagyok elégedve: szépen szól, nincs alapzaja, de elég nagy az üresjárati fogyasztása (konkrétan megpuhul a tetején a csoki, a hátulja a trafónál jó meleg, olyan 38-40 fokos). Ahogy számolgattam a villamos áram díjakat és a cucc üresjárati fogyasztását, olyan 20.000Ft-ot zabált meg a nyolc év alatt, ha csak az átlag felhasználás melletti készenléti órákat veszem (tehát be volt kapcsolva, de épp nem szólt -- ha megy a gép, bekapcsolom, ha leállítom a gépet, kikapcsolom... ha szembe jön velem egy videó vagy zene, esetleg egy számítógépes játék, akkor ne kelljen még külön nyúlkálni, de úgy általában nem szól folyton).

    Ha a mostani aktív dobozokból lenne olyan, ami ennek a hangminőségétől jobb, de kicsi a nyugalmi fogyasztása, és kijönne 25-30.000-ből, akkor szívesen váltanék. Összehasonlításképp: ez a Genius 20W környékén fogyaszt üresjáratban...

    Valakinek ilyen irányú infója esetleg? :B Köszönöm a segítséget! :K

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Degeczi #46854 üzenetére

    Igen, kábé napi 8-9 órát van csendben... hazaérek, felkattintom a hosszabbítót, megy a gép, meg megy a hang is, hátha kell bármikor, mert jön egy zene vagy videó, ami érdekel. Hétköznap átlag 8, hétvégén, szabadságkor, ünnepnapokon kb. 16 órát megy a gép, vele együtt ennyit a hangszóró is... Mivel a farán 40W körüli max. fogyasztás szerepel, így a csendben 20W-os fogyasztás valamiféle A osztályra utalna, azt meg azért nem hinném, szerintem ennél valami nem sikerült, vagy hibás... pláne hogy nem a nagy laska STK fűt benne, hanem a farán a trafó :D Viszont nagy hangerőnél sem gyengélkedik a tápja, szóval nem értem, hogy mi van.

    D osztályból lehet vannak jók, de amikor még utoljára olvastam róluk, nem ebben az árfekvésben voltak -- ami olcsó volt (PAMxxxx és barátai), azok betegül is szóltak.

    Ez csak egy kóbor számítás volt, hogy ennyi idő alatt már mennyi villanyt bekóstolt, és jött az ötlet: vajon mennyit fogyaszthatnak a korszerű, de legalább ilyen jó hangú készülékek? Az se baj, ha méretre nagyobb kicsit. Persze ha ilyen mérést még senki se végzett, akkor itt nagyjából értelmét is vesztette ez az ügy, persze ez nem jelenti azt, hogy ha van valakinek egy a fentieknek megfelelő cucc, az ne mérhetné meg a fogyasztását ;)

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv! [bocs, hosszú lett...]

    Megérett az idő, hogy lecseréljem régi jó SP-HF1255A hangdobozpáromat. Kellene valami, aminek kicsit hallhatóbb mélye van... sajnos nem vagyok vájtfülű hifista, így én is a mély és magaskiemelős cuccokat kedvelem... persze nem a huhogós szubládákat, hanem azt, ha van kis nem tolakodó, de azért érezhető mély. A jelenlegi dobozomból ezt nem hallom ki, sajnos...

    Nem értek a hifihez, így inkább csak érzékeltetni próbálom egy közismert típussal: vettem Superlux HD681F fejhallgatót. Nagyon jó hangja van, de valahogy nekem szegényes (elvileg a család leglineárisabb tagja). Arra, hogy nem szól számomra elég jól, akkor jöttem rá, amikor vettem egy HD681-et :D Előjöttek azok a mélyek, amik eddig max. kopogásként voltak jelen. Pl. a dob azon hangja, amikor, ha épp olyan zene van, finoman megérinti az ütő a bőrt, vagy amikor a zongora kalapácsa a húrt (ennek magas hangoknál is van egy finom, tompa, mély hangja), vagy a dobok itt... No, ezt a hangzáskülönbséget keresem.

    Zenében elektronikust nagyon ritkán (max. a Jarre/Kitaro/stb. vonal), inkább jazzt és rock'n'rollt (meg mindenféle stílusokat, amik előttük voltak) hallgatok.

    Hangerő nem számít, csak hogy szép, lágy mélyek legyenek. A Geniust felénél feljebb még nem tekertem, csak egyszer-kétszer, próbából... jellemzően vízszintesen balra néz a poti jelölése :) Nyilván nem baj, ha kicsit nagyobbak a ládák a mostanitól, meg az se, ha kicsit drágább... persze, ha egy mód van rá, azért nem egy HS500-as kalibert keresek, hanem valamit, ami még asztali méret.

    Ha inkább külön erősítő-hangdobozpár az, ami kell nekem, akkor azon a téren is elfogadok véleményeket, nem ragaszkodok az aktív rendszerekhez.

    Köszönöm a javaslatokat! :K :R

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Bodz #50573 üzenetére

    Minél kevesebbért minél jobbat :D 30k-ig nem sajnálnám rá. 30-40k között sajnálnám, de még belefér. 45-ig már bele se fér, de egyszer élünk. 50 környékét viszont már nagyon nem erőltetném... kivéve, ha nagyon nyomós indok szól mellette. Szimpla sztereo cucc kellene.

    A kinézete másodlagos, de ha két ugyanolyan hangú, de más kinézetű között lehet választani, akkor a klasszikus (kívül fa hatás vagy fekete, elől minél kevesebb műanyag cifrasággal) ami tetszik. Természetesen ha csak ótvar műanyag van, ami remekül szól, akkor olyan lesz :D Az nem volna nagy baj, ha a kezelőszervek nem a hátán lennének, de túl sokat nincs csavargatva, még ezzel is megbékélnék.

    (amúgy a mostani Genius is átvisz még 1Hz-et is, tök szépen mozog a membránja, csak éppen nem szólnak a mélyek belőle... azaz van, ami szépen szól, de inkább a modern zenék azok, amiknek erősebb, lendületesebb basszusa van. Szerintem maga az AB osztályú erősítője nem lenne rossz, csak kicsiócsó hangsugárzókat találtak hozzá)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Logapeti #50628 üzenetére

    A mostani Geniusom is hallatott némi ciripelő hangot... mintha valami megszabadult alátét zizegne egy dróton vagy nemtom. Nem nagyon tudtam hova tenni a dolgot, aztán egyszer vizes kézzel matattam a hangdoboz előtt, és finom huzatot éreztem... Nos, a doboz elején lévő vonal bemenet szelelt és fütyörészett :D Kapott egy darabka szigszalagot, azóta semmi plusz ciripelés... néha ilyen hülyeségek tudnak megviccelni... mégis, ki gondolna effélére? :)

    Viszont holnap hozza a futár a 6C-t... :))

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #50685 üzenetére

    Megjött a 6C, de valami nem kerek... az hogy van, hogy a kis geniusoknak (SP-HF 1255A) sokkal jobb hangja van? Tényleg nem kicsi a különbség... Ebből mintha teljesen hiányozna a mélyközép tartomány. Mély van (valóban lejjebb megy a geniusnál, de a bő két és félszer nagyobb membránfelület miatt azért ez nem meglepő), magas szép, beszéd, ének van, de ami a beszéd meg a mély között (pl. basszgitár, nagybőgő), az alig. Próbáltam összefordítani a két dobozt, illetve ugyanezt fordítva bedugott bal hangdobozzal, szerintem nincs semmi fordítva bekötve belül (fene tudja miért, de néha megesik az efféle)... nem értem :D

    Ha például ezt végigküldöm (de tone generator progival is ugyanaz), akkor a geniusokkal nagyjából egyenletes a hangerőmenet (30-32Hz környékén megindul, szépen felfut olyan 45-50Hz környékére, onnan már többé-kevésbé egyenletes), míg a microlabbal olyan 55-58Hz környékén durván leesik a hangerő és csak úgy 80Hz környékén tér magához. Alatta, fölötte jó... Mindkét bemenetét próbáltam, ugyanaz.

    Sajnos nincs semmi hifi forrásom, így egyelőre az alaplapi hangvezérlő szolgáltatta a zörejt (a hangkártyámat PCI aljzat hiányában nem tudom beletenni az új alaplapba), de szerintem efféle csúnyaságot nem illenék csináljon a legvékonyabb integrált se... Rádugtam a telefonomat, ami szintén nem hifi: huawei P20 pro -- 35Hz alatt értelmezhetetlen hangok jönnek ki belőle, de onnantól már jó, és azzal ugyanott ugyanazt csinálta, így a forrást, mint a lyuk okozóját én ezzel talán ki is zárnám.

    A microlab magas-mély tekintetében 0-0-n állnak (de ha a basszust feltekerem akkor is ugyanúgy jelentkezik ez a lyuk, csak hangosabban), a genius potija meg középen.

    Ez ilyen, vagy én nem csinálok valamit jól?

  • spidersoft

    senior tag

    válasz FistXL #50689 üzenetére

    Nem jól írtam... de az elején írtam is, hogy ez jóval lejjebb megy. Szóval a microlab éledezik olyan 30-32Hz környékén (alatta csak valami más frekis kulimász jön belőle, bár ez lehet, hogy a hangvezérlő hibája), onnan felfut szépen, aztán jön a lyuk. A genius szólni olyan 35-38Hz környékén kezd... szóval ott kezdem meghallani alacsony hangerővel azt a frekit, amit ráküldtem. Nyilván a geniusból nem jön a többi hanggal azonos hangerejű 50Hz, de attól még jön belőle :D Egy sweepnél azért lehet hallani, pláne egy kromatikus tone generator proginál. De itt most nem ez volt a bajom, hanem az, hogy elég durva csillapítás van a hangképben. A geniusban nincs lyuk 55-80Hz között, emezzel meg van. Elég sok, ha az aimp hangerőállítókáját veszem alapul, akkor olyan 30%-nyi. Szóval ha megy a sweep, akkor 55-58Hz környékén mintha 4-5Hz-nyi sweep alatt lehúztam volna a hangerő potit 70%-ra, utána meg 80Hz környékén vissza... A basszus hangszerek meg pont ott akarnak szólni, csak valahogy nem tudnak szegények... nem hallgatok effélét, de próbából ráküldtem pár extreme bass nótát: aminek alacsony frekis mélye volt, az berázta az ablakot, aminek meg magasabb frekis teltebb mélyei voltak, az meg a geniuson szólt sokkal több basszussal.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz PuMbA #50693 üzenetére

    Alacsony hangerőn, negyven centiről hallgattam... szerintem a szoba másik faláig el se jut a hangja :D de hangosabban sem különbözik. Nem ilyen árnyalatnyi, mintha olyan lenne-dolog, hanem megy a sweep, és mintha valaki csavarna egyet a hangerőpotin (ugyanúgy, ha nagybőgőt pengetnek, a sávba eső hangok hangereje tökmás). A csendesebb tartománynak elég keskeny, pár Hz-es határvonalai vannak. Meg fogom én ezt hallgattatni hifista cimborával, hogy őszerinte mégis mit hallok... szerintem valami el vagyon ebben szabva, de ne legyen igazam :D

    @Logapeti: valóban érdekes, hogy nálad is jelentkezett hasonló... viszont ha az intenzív járatás alatt azt érted, hogy ordíttassam, akkor az nem nagyon fog menni :) Szülőkkel lakok egy házban, őket zavarja, illetve ha szólnak valamiért, meg kell halljam. Kicsi hangerőn, a 60-ból max. 20-25-ig tekerve lesz ez hajtva (... aztán ha nem szokjuk meg egymást pár nap alatt, majd kell venni valami vintage cuccot meg egy marék elkót, azok legalább biztosabb pontnak tűnnek... ettől még a régi vidi cuccom is kellemesebb (Saphir I a disco ladyvel -- nem megy ilyen mélyre, de amit tud, azt nem lyuggatja ki így).

    Újabb kísérlet: ha a lejátszóprogramba épített equaliserrel 12dB-t rátolok az érintett sávra (aimp második és harmadik csúszka, az elsőn meg a harmadiktól felfelé az összes többin nem kell egy millimétert se), úgy teljesen élhető lesz a hangzása :D Szóval az erősítője, a doboza, a hangváltója meg a sugárzói is alkalmasak lennének a számomra szép hangok leadására, csak gyárilag nem úgy lett hangolva. Ha ugyanezt a 12dB-t a hangvezérlő beállításainál teszem meg, úgy a kevesebb csúszka miatt pontatlanabb a beállítás, de az is meghozza a hiányzó területet, sweepnél is minimálisra csökken a hangerőkülönbség. Szóval egy precízebben állítható, de globálisan ható ekvalizer jó lenne.

    Érdekesség: a hiányzó hangok a gép hátulján leledző reflexcsövön távoznak... szóval meglenne az, csak nem előre jön ki. Most betoltam a falhoz, de nem igazán lett jobb...

    @Ndruu: no, ettől jóval nagyobb gödör van... tényleg akkora, mintha valaki csavargatná a hangerőpotit, és a gödör két partja olyan 3-5Hz széles, tehát elég meredek. A jelleggörbén is kezdődik valami olyan 58Hz környékén, bár az ránézésre csak olyan 2dB-nyi... lehet nálam az az, ami rútul megszaladt.

    Köszönöm mindenkinek, még barátkozunk... :))

    Ha eredményre jutok, megírom.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz lezso6 #50702 üzenetére

    Egymás felé fordítottam a két dobozt úgy fél méterre egymástól, adtam rá egy alacsony hangerőt, és betettem a fejem közéjük, mintha csak fejhallgató lenne. Ugyanaz. Nekem gyanús, hogy nem a szoba lesz... ma folytatom a kísérletezést.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #50704 üzenetére

    Ma hazaérvén, amíg az ügyes-bajos dolgaimat elvégeztem (ebédelés, miegyebek) ráküldtem úgy két órányi technot, ami megdolgoztatja a mélyeket... ahogy itt tanultam :D egyik doboz fordítva bekötve, összefordítva, hogy ne ordítson... névleges teljesítménye 2x50W, a zenebonálás közepette felvett 40-50W körül, szóval kapott azért rendesen, bár nem tudom, hogy az erőlködőjének milyen hatásfoka lehet, megeshet, hogy nem voltam meg vele 40%-on.

    A járatás után ráhallgattam a tegnap kitapasztalt 2-3 nótára és egy sweepre: ma már a +12dB erős túlzásnak tűnt, 8-9dB környékén állapodtam meg a csúszkákkal.

    Kértem kölcsön egy egyszerű gépet, ami valamelyest képes hangnyomást mérni (Mastech MS8209 -- nem várom tőle el, hogy pontos legyen, amit kiír, pláne, hogy "Tipikus frekvenciasáv 100 – 10.000 Hz", de szerettem volna látni rajta, hogy csak én nem hallom a hangot, vagy ki se gyün a dobozból). Visszahúztam egyenesre a számítógépen az ekvalizert, eléraktam a multimétert, ráengedtem a sweepet majd a tone generator progit is: ahol hallom a hibát, ott a kütyü kb. 7dB-lel ír kevesebbet, majd ahol megint hallom, hogy visszatér, ott visszagyógyulja az imént elvesztett hetet (közben szépen lassan emelkedik a dB, nyilván, csak az emelkedés közepette van egy jó féloktávnyi szakaszon egy beesés).

    Ha már itt a méricske, ráfogtam a Geniusra is: azon nem mutatott ki sem nagy kiemelést, sem nagy beesést, csak szépen emelkedett a dB, ahogy emeltem a frekit. Ebből arra következtetek, hogy a multiméter nagyjából azt méri, amit elvárok tőle.

    Valószínűleg a járatás kilazíthat valami mechanikai problémát (kelleténél merevebb perem, rossz helyre ment/beivódott ragasztó, aminek meg kell gyengülnie, hogy ne fogja le a membrán rezgését, nem jó felé kanyarodó vezeték a membrán és a kosár között, vagy bármi efféle szerelésből, anyagminőségből vagy akármi egyébből fakadó gyengeség).

    Ha ez így folyik tovább, akkor még a végén akár jó is lehet... hétfőig adok neki sanszot, de ha nem jön helyre a tornától, akkor valami más terméket kell válasszak...

    Érdekes, hogy efféle ordító hiányát a járatásnak még soha nem tapasztaltam (sőt, amit eddig vettem, az mind vagy azonnal jó volt úgy, ahogy volt és hallani sem akart járatásról, vagy olcsósága/jellege miatt többet nem is remélhetett tőle az ember).

    Mindegy, most már méréssel is tudom magamnak bizonyítani, hogy a dobozokból nem jön ki annyi hang, amennyinek illenék, és nem orvoshoz kell mennem a hallásommal. :))

    Köszönöm a sok ötletet, segítséget, szurkolást! :R


    Amúgy valóban szép hangdobozpár, és hallani, hogy annak ellenére, hogy nem akaródzik ennek a példánynak, ez biz szépen is tudna szólni, a szövet dómok is tisztán dolgoznak... alapból tetszene a rendszer, csak még vagy kell csiszolódnia, vagy hibás példányom van. A cuccról még mondanék pár dolgot, ami lehet negatívum is (félreértés ne essék, ezek engem egyáltalán nem zavarnak, de hátha más érzékeny effélére):
    - induláskor a (gondolom) hangszóróvédelem elég sokáig matekozik, mire bármit rá mer engedni a sugárzókra. Ez hifi cuccoknál megesik, részemről még örülök is neki.
    - az enkóderek valami kicsiócsó típusok lehetnek, mert van, hogy a másik irányba lép egyet az adott érték, mielőtt megindulna arra, amerre tekerem... egypálcikás egereknél is gyakori, ott kontaktspré fél-egy évre megoldja a problémát. Ha komolyodik a helyzet, akkor lehet kap ez is némi fújkát...
    - aztán ott van a ragasztás minősége: a dobozok kívülről több helyen össze vannak kenve, melyek egy része lágy, szilikon-szerű ragasztó és könnyen ledörgölhető, de van olyan ráfolyás is, ami valami kemény ragasztó... kaparászni nem akartam eddig, hátha még vissza kell küldenem.
    - az egyik doboz oldalára volt ragasztva egy bónusz szivacsláb. Nyilván nem direkt került oda, de eltettem, hátha lepottyan valamelyik és nem találom meg :D Ha valakinek csak három láb került a készülékére, akkor nálam landolt az övé is.
    - a hangerő állítása még az enkóderrel is lassú (gyorsan nem érdemes tekerni, mert nem tudja követni az agyával), de távirányítóval különösképp az (ez az egyetlen, ami zavar).
    - jó dolog, hogy van két bemenet, még jobb dolog, hogy áramtalanításkor emlékszik rá, hogy milyen hangerővel lett kikapcsolva, de az már nem olyan jó dolog, hogy csak egy hangerőbeállítást támogat, nem lehet egyik meg másik bemenethez külön hangerőt társítani. Viszont nekem csak a PC-hez kell, így elég egy bemenet, tehát nekem teljesen jól van így, ahogy van.

    Ha várja a nótát, de nem szól belőle semmi, akkor 8,5-8,9W körül fogyaszt, ha a távirányítóval standbyba teszem, akkor 8-8,1-et. Gyanítom, hogy a végfokot nem kapcsolja ki, standbyból bekapcsoláskor nem várakozik.

    A kézikönyvében van magyar nyelv, amiben van néhány magyar sor, a többi a google fordító szerint cseh. A könyvecske elején lévő tartalomjegyzék alapján viszont horvát kéne legyen :D Szerencsére van benne angol is, még nagyobb szerencse, hogy egyáltalán nem kell a könyvecseke a használathoz :)

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv! Haver vett egy Edifier R980T hangdobozpárt, de nagyon kevésli a mély tartományt (véleménye szerint "konkrétan nincs"). Előtte egy régi házimozi rendszere volt, azt a mélyet szeretné újra. Azt kérdezi, hogy ha venne egy Logitech Z333-at, aminek a szatelitjeit nem használná, elegendő lenne-e az Edifier kiegészítéseként, vagy van más, amivel pótolhatná a kieső hangzást? Főként nagyzenekari előadásokat (klasszikusok, filmzenék) és d'n'b zenéket hallgat.

    Köszönjük a segítséget! :R

Új hozzászólás Aktív témák